מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 592

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

בונים קהילת בוגרים - מחלקת הבוגרים מסכמת שנה של התפתחות ולמידה

איך בונים קהילת בוגרים? על השאלה הזאת ניסו לענות השנה רכזי הבוגרים במכינות. הם עברו מפגשים, סנדאות מעשיות והרצאות ועכשיו הגיע הזמן לסכם.

חמישי, 14 יוני 2018 14:15

מתנחלים ותל אביביות, דתיות וחילונים, אמהות סבאים וחיילים משוחררים מדברים על עתיד החברה הישראלית – זו לא התחלה של בדיחה אלא מה שקורה כבר שנה שלישית בפורום רכזי ורכזות הבוגרים של המכינות הקדם צבאיות.

ביום שלישי ה-5.6.18, ב"מרכז צעירים ירושלים", ציינו יחד 40 רכזי המכינות הכלליות והתורניות את סיומה של שנה פוריה בה נפגשנו כל חודש, 9 חודשים, להכשרה מקצועית בנושא ניהול קהילת הבוגרים של המכינה.

ההכשרה נעשתה בקבוצות קטנות בהן ערכנו התייעצות עמיתים ורכשנו כלים מעשיים: עבודה מבוססת-נתונים, בניית רשתות וידע מעשי לניהול אירועי וארגוני בוגרים, ועוד. לצד ה"מה" וה"איך" הקפדנו לשאול תמיד "למה" – נפגשנו עם מובילים מהמגזר הציבורי, יזמות חברתית, התיישבות וחינוך, ונחשפנו לעשרות ארגונים ותכניות שמציעים אפיקי עשייה לבוגרים והבוגרות. ולצד זאת ביררנו בליווי אנשי מקצוע שאלות של קהילה וקהילתיות בעולם הבוגרים (קהילה? רשת? ארגון בוגרים?). 

המשובים וסיכומי השנה מראים שמשהו השנה התיישב נכון – במפגש הנפרד והמשותף, בקבוצות הקטנות ובביחד, במעגל המתרחב מפרטי הפרטים של כל מכינה ועד לתמונה הרחבה ולשותפים מבחוץ. 

ומילה מאיתנו הרכזים: ניהול קהילות הבוגרים של המכינות הוא עולם ומלואו, שונה מאוד מהשגרה המכינאית ומאתגר פי כמה. ועם זאת מחזק לראות כיצד כל מכינה מפלסת את דרכה בקצב שלה לפיצוח החידה הזאת, שהיא שאלת מיליון הדולר שלנו. אנחנו רחוקים מלדעת את כל התשובות, אבל כמו שלמדנו במהלך השנה עם תומר אושרי (ראש מכינת הנגב לשעבר ומנהל תיכון סליגסברג) – כשלא יודעים בדיוק מה ואיך אבל בוער משהו בבטן, אז אפשר להגיד שאנחנו בכיוון.

תודה ל"מרכז צעירים ירושלים" על האכסניה והתמיכה, והכי חשוב - לנבחרת הרכזים והרכזות ובמיוחד לקבוצה החזקה והותיקה שמסיימת עוד שנה של דרך משותפת:"מַאֲמָץ מְאֻחָד, עַקְשָׁנִי וָעֵר שֶׁל אֶלֶף זְרוֹעוֹת. הַאֻמְנָם יִבָּצֵר לָגֹל אֶת הָאֶבֶן מִפִּי הַבְּאֵר?" 

אנחנו מאחלים סיום שנה מוצלח לכל המכינות,

אסף שור ותמר זעירא, רכזי מחלקת הבוגרים

WhatsApp Image 2018 06 14 at 14.49.33

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - שבת פרשת שמיני חמישי, 08 אפריל 2021 21:43
ממתק לשבת - שבת שביעי של פסח שישי, 02 אפריל 2021 09:00
ממתק לשבת - פרשת ויקרא שישי, 19 מרס 2021 08:57
ממתק לשבת - פרשת ויקהל-פקודי חמישי, 11 מרס 2021 00:36
ממתק לשבת - פרשת כי תשא שישי, 05 מרס 2021 10:18

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.