חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

2,700 בוגרות ובוגרים חדשים למפעל המכינות הקדם-צבאיות

2,700 חניכות וחניכים ב-35 המכינות הקדם-צבאיות הכלליות, סיימו בימים אלו את שנת המכינה. כעת הם ממשיכים לשירות משמעותי בצבא, עם שק של כלים, ערכים וחוויות, ועם חברים לכל החיים. בוגר מכינת "ימין אורד": "זה 'בזבוז הזמן' הכי טוב שיכול להיות"

חמישי, 24 יוני 2021 21:44

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

2700

2,700 חניכות וחניכים ב-35 המכינות הקדם-צבאיות הכלליות, סיימו בימים אלו את שנת המכינה. החניכים, כעת בוגרים, ממשיכים הלאה עם ארגז כלים משמעותי, עם חברים לחיים, ועם אינספור חוויות שצברו – טיולים והתנדבויות, לימודים ושיחות, אנשים ומקומות.

הבוגרות והבוגרים ממשיכים הלאה לשירות משמעותי בצבא, לתפקידי לוחמה, פיקוד וקצונה. הם יעשו זאת עם חוסן נפשי, ביטחון, היכרות טובה יותר של עצמם וסל של חוויות וחברים שילך איתם.

מפעל המכינות הקדם-צבאיות הכשיר גם בשנה הזו, שנת תשפ"א, אלפי בני נוער שימשיכו ויעשו טוב לסביבה ויהיו מנהיגי העתיד של החברה הישראלית.

גליל עליון שלוחת ברעםגליל עליון שלוחת ברעם

יונתן טשגר, חניך במכינת "ימין אורד" במחזור כ"א:

"זו השנה הכי משמעותית שהיתה לי עד עכשיו. שנה מטורפת, שנה של התפתחות אישית, שנה שהצלחתי להסתכל על החיים מזווית אחרת, שנה שנהנתי מכל רגע, ובעיקר שנה שזכיתי להכיר את עצמי יותר. השנה הזו נתנה לי כל כך המון כלים שאני מאמין שיעזרו לי במהלך השירות הצבאי וגם בהמשך החיים. זכיתי להכיר חברים חדשים שהיום הם כבר אחים".

"זו השנה הכי משמעותית שהיתה לי עד עכשיו. שנה מטורפת, שנה של התפתחות אישית, שנה שהצלחתי להסתכל על החיים מזווית אחרת, שנה שנהנתי מכל רגע, ובעיקר שנה שזכיתי להכיר את עצמי יותר"

"לפני שהתחלתי את המכינה אנשים אמרו לי שזה בזבוז זמן ושהם חושבים שזה סתם שנה מיותרת וחבל שאני דוחה את הצבא. לאותם אנשים אני אומר אני לא מתחרט אפילו לרגע שהחלטתי לעשות את הצעד הזה 'וזה הבזבוז זמן הכי טוב שיכול להיות'. עכשיו אני יכול להגיד בגאווה אני יונתן טשגר בוגר מכינת ימין אורד!"

עז שלמהעז שלמה

מיכל שייבה, חניכה במחזור ו' במכינת בנות המדבר:

"יש מקומות שאתה עובר בהם, מביט לצדדים וממשיך הלאה. יש אנשים שאתה פוגש בהם מחייך קלות וממשיך הלאה. אבל יש לא הרבה, כמובן, רק כמה מיוחדים אי שם מקומות שאתה עובר בהם ונשאר כי טוב לך וחם וקשה מהם להמשיך הלאה, ונקשר ואוהב וכשאתה ממשיך הלאה הם ממשיכים איתך עמוק בלב".

"לכי תסבירי להם שדחית בשנה את הגיוס כדי להרוויח משפחה, כדי להרוויח מלא אחיות משוגעות. להרוויח פעם ראשונה בחיים להרגיש שייכת"

"כולם אמרו לי מה יש לך, לדחות בשנה את הגיוס! בשביל מה, תתגייסי ותסיימי את זה הרי לא יוצא לך מזה כלום. לכי תסבירי להם שדחית בשנה את הגיוס כדי להרוויח משפחה, כדי להרוויח מלא אחיות משוגעות. להרוויח פעם ראשונה בחיים להרגיש שייכת, להרגיש את בכל מובן המילה. להרוויח מקום שיקבל את השריטות שלך, העצבים שלך, יקבל את הדעות שלך, והעבר שלך. מקום שיקבל אותך. הרבה רגעים, התמודדויות וחוויות שרצות לי בראש כרגע שלא אוכל לתאר במילים וכל מה שנותר לי כעת הוא לומר תודה".

בהצלחה בהמשך לכל הבוגרות והבוגרים!

View the embedded image gallery online at:
http://mechinot.org.il/news/bogrim-2013#sigProId91a68952b5

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.