חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

פורום רכזי בוגרים לשנת תשע"ט: מה היה ולאן פנינו

שימור ופיתוח קהילת הבוגרים המכינתית הוא אתגר מתמיד ובין המשימות העיקריות בעולם המכינות. בשנה החולפת נפגש פורום רכזי הבוגרים מהמכינות הכלליות והתורניות במטרה לייעל את העשייה בקהילות הבוגרים

חמישי, 30 מאי 2019 19:12

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בשבוע שעבר התכנס פורום רכזי הבוגרים האחרון לשנת תשע"ט, לאחר שישה מפגשים שנערכו השנה. מטרת הפורום הייתה לתת לרכזים כלים מועילים לשימור קשר עם קהילות הבוגרים במכינות, לצד שיח מתמיד אודות הקשר הקיים עם הבוגרים. בין היתר, הפורום השנה עסק במסלולי הגשמה שונים לבוגרי המכינות: התיישבות והשתלבות תעסוקתית במגזר הציבורי.

במפגש האחרון נפגש הפורום עם שיר גילה, רכזת הבוגרים במכינה הירושלמית בחמש השנים האחרונות. גילה שיתפה בהיבטים השונים בתפקיד: כיצד מניעים בוגרים לקחת אחריות על הפקה וביצוע של פרויקטים ואירועים במכינה, איך מייצרים איזון בין קהילת הבוגרים לצוות המכינה, ובכלל איך להישאר רלוונטיים לבוגרים גם אחרי שנת המכינה. בהמשך, מנכ"לית "בארצנו" טלי ארנולף סיפרה על פעילות התנועה ועל אפיקים שבהם ניתן להשתלב.

20.5

במהלך השנה רכזי הבוגרים לקחו חלק בסיורי ההתיישבות שהתקיימו בהובלת "בארצנו – תנועת ההתיישבות של בוגרי המכינות" בנגב ובגליל, במטרה להפיץ בקהילות הבוגרים את נושא ההתיישבות בפריפריות בישראל. חלק עיקרי במפגשים שנערכו השנה היה "למידת העמיתים", שבמסגרתו הגיעו רכזי בוגרים של חברות עצמאיות ועמותות ושיתפו בידע שלהם. כמו כן, הפורום ניסה לעצב את העבודה מול בוגרים בשירות הצבאי, וגם מול בוגרים המצויים בפרק הסטודנטיאלי. גלעד זילברשטיין, המרכז את תחום הבוגרים במועצת המכינות: "מרגש לראות מכינות שבהן התשתית הארגונית מתייצבת ושתחום הבוגרים מתפתח, וגם רכזי בוגרים שנשארים בתפקיד לתקופות ממושכות. אנו מקווים שהעשייה מול הבוגרים תתרחב ותתפתח גם בשנת תש"פ, ושמכינות חדשות ייקחו חלק".

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.