חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

בדרך לסמוטרקי: אבישג וירט שלום ותמר יחיא הן הזוכות בתחרות "באר" ע"ש בארי צימרמן

באירוע מרשים התקיימה אמש ההכרזה על הזוכים בתחרות הכתיבה "באר". הפרס: חופשה לכתיבה בת שבוע ימים באי היווני סמוטרקי, בו שהה צימרמן לאחר לכתה של אשתו ושם כתב שירים יוצאי דופן למשפחה ומקורבים

חמישי, 06 דצמבר 2018 13:26

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

אמש (ד') התקיים אירוע ההכרזה השנתי ה-2 על הזוכים בפרס הכתיבה "באר" על שם בארי צימרמן, משורר ומרצה ותיק ומשפיע בעולם המכינות שנפטר לפני כשנתיים וחצי. באירוע המיוחד ב"עלמא – בית לתרבות עברית" נכחו בני משפחתו של בארי, משפחות הזוכים, חניכים ואנשי עולם המכינות. הזוכות בשני הפרסים הראשונים זכו בשבוע כתיבה, חופשה והשראה באי היווני סמוטרקי, בו שהה בארי צימרמן לאחר לכתה של אשתו שולה ז"ל, ושם כתב כמעיין נובע. בהמשך הקטעים שכתב ביוון קובצו בספרון "שירי סמוטרקי".

טקס קטןטקס ההכרזה שנערך אמש בבית עלמא

"קשה לי להבין את העניין שהוא איננו", אמרה חברת הכנסת לשעבר ומייסדת "עלמא", ד"ר רות קלדרון. את בארי הכירה כסטודנטית במכללת אורנים, כשניסתה לעניין אותו עם פואמה שכתבה, על מנת שתפורסם בכתב העת של התנועה הקיבוצית "שדמות" אותו ערך בזמנו. "בארי היה מורה מאוד רך, פתוח ואנושי. הוא היה איש אמת, לעתים אף נחרץ ונוקב", הוסיפה קלדרון. חמי צמח, אחיינו של בארי וממפיקי האירוע, סיפר על בארי: "הוא היה הדוד הגיבור שגדלתי על ברכיו: בילדות היה לנו המון זמן משותף, ובהמשך הדרך הוא הפך לעורך של שני הרומנים ששקדתי עליהם. עברנו יחד תהליך מרתק שהיה מיוחד עבורי, שפתאום דמות מיתולוגית וקרובה הופכת לחלק מהיצירה הכי אישית".

אבישג קטן  אבישג קטן
ימין: אבישג וירט שלום מקריאה את שירה הזוכה 'אחרי החגים' שמאל: חמי צמח, אחיינו של בארי צימרמן ז"ל בסיום הטקס

הפרסים הראשונים בתחרות מוענקים בשני תחומים: שירה וסיפור קצר. הזוכות השנה בשני המקומות הראשונים הן אבישג וירט שלום על שירה "אחרי החגים", ותמר יחיא על סיפורה הקצר "בית הכנסת המעורב", שתיהן בוגרות מכינת מדרשת השילוב נטור. "אני שמחה שיש דרך לזכור ולהנציח אדם שהתעסק עם מילים. אני אישית כותבת מאז שנת המכינה, ששם התחלתי לעסוק במילים", אמרה אבישג וירט שלום, 24, שהייתה תלמידתו של בארי צימרמן ז"ל בתקופת המכינה, הדריכה במכינת מיתרים לכיש, וכיום סטודנטית לפילוסופיה ומחשבת ישראל במרכז האקדמי "שלם". "אני תמיד משתדלת לכתוב שירה, וכרגע אני בעיקר קוראת כי אני חייבת. אני מקווה שהאי יאפשר לי לפנות זמן לחשוב ולכתוב".

השיר הנבחר מאת אבישג וירט שלום:

אחרי החגים קטן

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 353 | 17.08.2021 | ט' אלול תשפ״א שלישי, 17 אוגוסט 2021 21:11
דף עדכון 352 | 09.08.2021 | כ' אב ה׳תשפ״א ראשון, 15 אוגוסט 2021 20:22
דף עדכון 351 | 02.08.2021 | כ' אב ה׳תשפ״א ראשון, 15 אוגוסט 2021 20:18

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.