חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

יהדות התפוצות וישראל: המכינות ביום עיון של תכנית 'עמיוניטי'

ביום ייחודי מסוגו למדו המשתתפים על יהדות התפוצות, דנו בנושא "עמיות יהודית" ושמעו את סיפוריהם של חניכי המכינות שהחליטו לעלות ארצה כדי להשתתף בשנת המכינה. יום העיון הינו חלק ממערך של שלושה ימי עיון עבור המכינות במסגרת תכנית "עמיוניטי"

רביעי, 08 ינואר 2020 13:49

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בתאריך 1.5.20 השתתפו מכינות 'רבין' ו'שובו אחים' ביום עיון של תכנית "עמיוניטי" של הסוכנות היהודית בשיתוף עם מועצת המכינות. את היום פתחו יהודה סטון מהסוכנות היהודית וחני זוסמן ממועצת המכינות ודיברו על חשיבות ההיכרות עם יהדות התפוצות וחיזוק הקשר בין ישראל לתפוצות. לאחר מכן סיפר אברהם אינפלד בהרצאה מרתקת על תחום ה'עמיות היהודית' וחשיבותו. בעקבות ההרצאה התפצלו המשתתפים לקבוצות קטנות יותר על מנת לערוך עיבוד ושיח אודות עמודי התווך של עמיות יהודית ונכסי היהדות בעם. 

היום המשיך במפגש עם צעירים מרחבי העולם (בין היתר: נורווגיה, שוויץ וארה"ב), אשר כיום הם חניכים במכינת "קול עמי". הם סיפרו על החוויה היהודית שלהם בארץ מוצאם, הזהות היהודית שלהם, האתגרים ותחושת הגאווה, וכמובן מדוע החליטו להגיע ולהשתתף בתכנית חינוכית אינטנסיבית בישראל.

היום הסתיים בהרצאה של ירדן פריימן אודות תמונת המצב הדמוגרפית של יהדות העולם כיום: למדנו על הפיזור הנרחב של הקהילות היהודיות, גלי ההגירה המשמעותיים, הרכב הקהילה היהודית-אמריקאית, והיופי והאתגר שבגיוון ובפיזור הנרחב של עם ישראל.

יום העיון הינו חלק ממערך של שלושה ימי עיון עבור המכינות במסגרת תכנית "עמיוניטי".

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.