חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

המפכ"ל לשעבר רנ"צ בדימוס שלמה אהרונישקי בכנס ראשי ומנהלי המכינות שנערך בעקבות האסון בנחל צפית

צפו בדבריו של המפכ"ל לשעבר רנ"צ בדימוס שלמה אהרונישקי בכנס ראשי ומנהלי המכינות שנערך בעקבות האסון בנחל צפית, בו נהרגו 10 צעירים מועמדים למכינה הקדם צבאית בני ציון.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

צפייה במדיה / האזנה:

צפו בדבריו של המפכ"ל לשעבר רנ"צ בדימוס שלמה אהרונישקי בכנס ראשי ומנהלי המכינות שנערך בעקבות האסון בנחל צפית, בו נהרגו 10 צעירים מועמדים למכינה הקדם צבאית בני ציון.

מועצת המכינות הקדם צבאיות מינתה את מפכ"ל רנ"צ בדימוס אהרונישקי כיועץ חיצוני לתחום בטיחות ואבטחת טיולים במכינות.

מתוך דבריו של אהרונישקי בכנס:

"אמרתי לדני (זמיר, מנכ"ל המועצה): אני עומד לרשותכם, אני מוכן להתייצב למשימה ולעשות כל מה שנדרש על מנת שנצא לדרך שונה.

כולנו פה אחרי אירוע קשה ביותר, ואני מניח שברור לכל מי שיושב פה שהצל של האירוע הזה ילווה אותנו, ילווה בעיקר אתכם, עוד הרבה הרבה שנים. זה תהליך שצריך לדעת להתמודד אתו. צריך להכיר במציאות הזו, להתמודד אתה.

זה לא אומר שצריך לא לעשות ולא להמשיך. אבל זה תהליך שצריך להבין, גם זה חלק מההפנמה שצריכה להיות. ואיך תצאו מהאירוע הזה, איך תמשיכו בדרך שלקחתם על עצמכם, ואיך תמשיכו את המפעל הענק שחייב להמשיך - זה תלוי בכם ובפינה הקטנה בעיקר גם בי."

"אני לא אוהב להצהיר הצהרות. אני אוהב, כאשר קוראים לי למשימה, להתחיל לעבוד. לבנות לאט לאט את התהליך יחד אתכם, יחד עם כל מי שיכול להיות שותף וצריך להיות שותף.

חובה מהאירוע הזה ומההתנהלות של המכינות במשך שנים רבות - חובה ללמוד, חובה לתחקר, חובה להתמודד, חוברה להיות מקצוענים. חובה להמשיך במשימה אך הכל באחריות רבה שאין למעלה ממנה, בצניעות ובענווה, כי רק זה מאפשר לנו לבנות את הדברים. המשימה שלכם, יחד אתי, היא לבנות מודל נכון יותר ומתאים יותר.

ולצד זה, להחזיר את הביטחון ואת האמון, ונדמה לי שברגע שזה קיים הוא מאפיל על הרבה מאד דברים אחרים. כי אתם זקוקים לאמון הזה, זקוקים להכרה, זקוקים לאנשים שיסמכו עליכם. וזה תהליך שלוקח זמן אבל צריך לעשות אותו. והעיקרון שאני רואה בתהליך הזה, הוא שהערך המרכזי שצריך להנחות הוא ערך של שמירת החיים, שגובר במקרה שלכם על כל ערך אחר."

"החזון שאני רואה לנגד עינינו הוא לבנות את הבטיחות, הביטחון, המוגנות, כתרבות ארגונית במכינות."

"אני חושב שאני יודע מה השלבים שצריך לפעול בהם. קודם כל לבדוק את הפעילויות המרכזיות כבר עכשיו ולראות שאנחנו בכיוון הנכון. לאחר מכן לבחון את הקיים - מה יש ומה אין - פנים ארגוני וחוץ ארגוני. לעשות מיפוי של המעטפת של האיומים והתרחישים, מקרים ותגובות - ולקבוע באופן חד-ערכי, ברור, של ציר האחריות בכל אחד מהשלבים. ובסופו של דבר לקבוע מודל אופטימלי שיתחשב בכלל הצרכים וכלל המורכבויות, ולבנות תהליך של פעילות, לגבות אותו בנהלים ולבנות תהליך של הטמעה - שילוב של כולם במעגלים האלה."

"לסיום אני רוצה להגיד, אני מתגייס למשימה ומבטיח, יחד אתכם, להפוך כל אבן. חשוב מאד להיות חזקים, להרכין את הראש אבל להמשיך בעבודה. אין זמן, אי אפשר לעצור לרגע ולהגיד "נמשיך אחרי זה". הכל צריך להיות תוך כדי תנועה. זו משימה לא פשוטה אבל אפשר לעמוד בה." "באתי לעסוק במה שיהיה, תוך לימוד העבר, הפנמה, ולימוד ממנו לעתיד."

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 353 | 17.08.2021 | ט' אלול תשפ״א שלישי, 17 אוגוסט 2021 21:11
דף עדכון 352 | 09.08.2021 | כ' אב ה׳תשפ״א ראשון, 15 אוגוסט 2021 20:22
דף עדכון 351 | 02.08.2021 | כ' אב ה׳תשפ״א ראשון, 15 אוגוסט 2021 20:18

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.