חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

חגיגות 700 סיומי מסכת מגילה במכינות התורניות נערכו במעמד הרב הראשי לישראל

כשבוע לפני חג פורים התכנסו יחד כ-800 תלמידי המכינות התורניות לחגיגות 700 סיומי מסכת מגילה. הרב הראשי לישראל, דוד לאו, שהשתתף בכנס המיוחד אמר: "אתם בעלי המצווה, סיימתם היום מסכת, אז אני צריך לרקוד לכבודכם"

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

ביום ראשון, ה' באדר, 26 בפברואר, נערך כנס "הדור קיבלוה" בהשתתפות כ-800 תלמידי מכינות תורניות לחגיגות סיום 700 מסכתות מגילה. הכנס המיוחד הוא שיאה של תקופה בת חודש וחצי, בה כל חניכי כל המכינות התורניות למדו את מסכת מגילה, לילות כימים, וזכו לסיים אותה לקראת פורים.

האירוע התקיים בבנייני האומה, במעמד הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, הרב משה שטנברג, מנכ"ל מועצת המכינות אבישי ברמן, רבנים ור"מים במכינות התורניות.

הכנס המיוחד התקיים לאורם של מו"ר הרב דרוקמן ומו"ר הרב מרדכי שטרנברג זצ"ל, שנפטרו בשנה האחרונה. הוא נפתח בשיעורים מתלמידי חכמים גדולים, בהמשך המשתתפים זכו לשמוע על הרב דרוקמן מפי נכדו הר"מ במכינת מעוז, הרב פנחס לפיד, התכבדו בסיום מסכת המוני בהובלת ראש מכינת קשת, הרב אביעד שנוולד וכמובן סיימו בהרקדה ענקית ובסעודת מצווה.

"אתם מתאמצים להגדיל כבוד שמיים ולחזק את מהותו של עם ישראל ומדינתו עם הבירור האמתי של הסיבה על מה ולמה נאבקים, על מה ולמה ניגשים לשאת במלחמה, לברר ולדעת את הדברים, כדי לצעוד מכאן ולהיות חיילים ראויים ומכאן והלאה גם להמשיך להיות אזרחים נאמנים למדינת ישראל" – הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו.

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, פנה לחניכי המכינות ואמר: "אתם יחד עם ידידיי ראשי המכינות, רבני המכינות, מתאמצים להגדיל כבוד שמיים ולחזק את מהותו של עם ישראל ומדינתו עם הבירור האמתי של הסיבה על מה ולמה נאבקים, על מה ולמה ניגשים לשאת במלחמה, לברר ולדעת את הדברים, כדי לצעוד מכאן ולהיות חיילים ראויים ומכאן והלאה גם להמשיך להיות אזרחים נאמנים למדינת ישראל. אתם ממלאים את עצמכם בראש ובראשונה עם הבסיס האיתן של דף גמרא, של מסכת שלמה. לא יכולתי שלא להתרגש ואני שמח שהצלחתי להגיע ולהיות עמכם היום".

"עוצמתו של עולם המכינות התורני – השילוב שאנחנו רואים בין ספרא וסיפא. העובדה שיש כאן שנה של לימוד תורה מעמיק, ובסופה שירות צבאי משמעותי עם מסלול פיקודי משמעותי. אנחנו מאוד גאים בשילוב בין השניים וחושבים שזהו בוודאי המשך ישיר מפואר של מסורת ישראל מזה אלפי שנים." – מנכ"ל מועצת המכינות, אבישי ברמן.

מנכ"ל מועצת המכינות, אבישי ברמן, בירך את המשתתפים: "סבא שלי ז"ל, יליד קראקוב, היה מתרגש בכל פעם מחדש כשהיה יושב על הטריבונות במגרש המסדרים בבה"ד 1 ורואה את אחד מנכדיו מסיים את קורס הקצינים. הוא הכיר את המציאות האחרת וראה את ההצלחה והפאר הגדול של מדינת ישראל, שאנחנו חיים בתוכה. במידה רבה, לדעתי, זו גם עוצמתו של עולם המכינות התורני – השילוב שאנחנו רואים בין ספרא וסיפא. העובדה שיש כאן שנה של לימוד תורה מעמיק, ובסופה שירות צבאי משמעותי עם מסלול פיקודי משמעותי. אנחנו מאוד גאים בשילוב בין השניים וחושבים שזהו בוודאי המשך ישיר מפואר של מסורת ישראל מזה אלפי שנים."

 

 

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות