חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

בכנסת ובגן העצמאות – חוגגים 55 שנה לשחרורה ואיחודה של ירושלים

ביום ירושלים חניכי המכינות התורניות והכלליות ציינו 55 שנים לשחרור ואיחוד ירושלים בפעילויות מרגשות – ריקוד דגלים בגן העצמאות ויום עיון במשכן הכנסת

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

ביום ירושלים, יום ראשון (29.5), יצאו מכינות תורניות וכלליות למגוון פעילויות חגיגיות. שלוחת מעלה אפריים במכינת בני דוד עלי נפגשה עם ישיבת YTVA במסגרת פרויקט 'עמיות יהודית', שמטרתו להפגיש בין חניכי המכינות ליהדות התפוצות. יחד הם יצאו לריקוד הדגלים בגן העצמאות בירושלים וחגגו את 55 שנים לשחרור ירושלים.

1

עוד באותו היום, 400 חניכים ממכינת אדרת, המכינה הירושלמית, מכינת ערבה, מכינת נחשון, מכינת עוז שלמה, מכינת בינ"ה ומכינת רוח נכון, השתתפו ביום עיון מיוחד למכינות. יחד הם סיירו בגן הארכיאולוגי ובמשכן הכנסת ולמדו על שחרורה של ירושלים.

יאיר בן חמו הוא תושב הבירה וחניך שלוחת כפר סילבר במכינת אדרת. הוא סיפר לנו על הסיור: "התחלנו בפאנל של לוחמי הצנחנים ששחררו את ירושלים, לאחר מכן עברנו לסיור ארכיאולוגי מסביב למשכן וסיור בתוך הכנסת. למדנו על טרקלין שאגאל, מגילת העצמאות, מליאות בכנסת ועוד. נהניתי במיוחד להיות בתוך אולם המליאות, להבין איפה מתנהלים הדברים באמת".

"התחלנו בפאנל של לוחמי הצנחנים ששחררו את ירושלים, לאחר מכן עברנו לסיור ארכיאולוגי מסביב למשכן וסיור בתוך הכנסת. למדנו על טרקלין שאגאל, מגילת העצמאות, מליאות בכנסת ועוד. נהניתי במיוחד להיות בתוך אולם המליאות, להבין איפה מתנהלים הדברים באמת".

יאיר סיפר כי לדעתו יום העיון היה חשוב גם לחיזוק המעורבות החברתית והפוליטית של החניכים במכינה: "לדעתי חשוב לקיים יום עיון שכזה בשביל ללמד שפוליטיקה זו לא מילה גסה וצריך להיות מעורבים ולדעת על מה החברי כנסת מצביעים בשבילנו. היום הזה מקדם את זה בצורה נהדרת, האנשים התעניינו ושאלו שאלות."

5

חניכי המכינות יסיימו את שנת המכינה בעוד פחות מחודש ויעברו לשלב הבא – הגיוס לצה"ל. שאלנו את יאיר מה המרגש לקראת סיום: "מרגש ומלחיץ בו זמנית. אני לוקח איתי הלאה את השנה המשותפת עם אנשים שונים ממני, עם דעות שונות ממני וללמוד לחיות ביחד, כי בסופו של דבר אנחנו חיים ביחד במדינה וצריך לדעת להכיל ולקבל את כל סוגי האנשים מכל קשת האוכלוסייה."

4

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.