חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

הרמטכ"ל כוכבי – "המכינות הקדם צבאיות הן כוח משמעותי ביותר לצה"ל ולמדינת ישראל" – הכנס השנתי של המכינות הקדם צבאיות וקק"ל

כ-2400 חניכי מכינות מרחבי הארץ התאספו יחד לכנס המכינות בשיתוף קק"ל שכותרתו "עושים ציונות ביחד". נשיא המדינה, יצחק הרצוג, שלח ברכה מוקלטת והרמטכ"ל אביב כוכבי נשא דברים באירוע

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

ביום חמישי האחרון (15.12.22) נערך כנס המכינות השנתי בהובלת קק"ל ומועצת המכינות הקדם צבאיות. בכנס המכובד שהתקיים תחת הכותרת "עושים ציונות ביחד" השתתפו כ-2,500 חניכים ממגוון המכינות התורניות, הכלליות והמעורבות. נשיא המדינה, יצחק הרצוג, בירך את הנוכחים מרחוק. באירוע נשאו דברים המכובדים רא"ל אביב כוכבי, מנכ"ל משרד ההתיישבות מרדכי כהנא, מנהל חטיבת החינוך בקק״ל, שר שלום ג׳רבי, רחלי פרנקל ומנכ"ל מועצת המכינות אבישי ברמן. במסגרת האירוע התקיים כנס מקדים העוסק בקיימות ובמהלכו התקיימו, בין היתר, הרצאות קצרות בסגנון "טד" של ארבעה חניכי מכינות בנושא קיימות. בנוסף, החניכים נהנו מהופעה של הזמר בניה בראבי.

תמונה 1 2

"המכינות הן מיזם שיש לו תרומה קריטית לבניית מנהיגות העתיד שלנו, בכל מגזר, בכל החברה הישראלית, כמובן בצה"ל וגם בשירות האזרחי" – נשיא המדינה, יצחק הרצוג

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, בירך את המשתתפים באירוע מרחוק: "כל מי שחווה אי פעם מכינה קדם צבאית יודע – אין על מכינות קדם צבאיות. המכינות הן לא רק העתיד שלנו, הן גם ההווה שלנו. הן פניה היפות של החברה הישראלית, זהו מיזם שיש לו תרומה קריטית לבניית מנהיגות העתיד שלנו, בכל מגזר, בכל החברה הישראלית, כמובן בצה"ל וגם בשירות האזרחי. המכינות הקדם צבאיות הן סמל לאהבת הארץ, לאהבת העם והמדינה. המכינות הן דוגמה למעורבות חברתית וקהילתית, הן קבוצת האיכות של החברה הישראלית, חממה של מנהיגות אחראית ומשפיעה, וזו חוויה נפלאה שזכיתם בה".

"כשבבה"ד 1 בקצה מגרש המסדרים, צועדות דבוקות של מאות צוערים שבעוד רגע יהיו קצינים, ואתה יודע שמי שמתקדם אליך וצועד אליך, זו לא רק הנבחרת הכי טובה שמדינת ישראל יכולה להעמיד, אלא זו גם נבחרת המנהיגות של מדינת ישראל בעתיד. אני אומר לכם את זה, כי בוגרי המכינות מאכלסים את השורות האלה, מכל סוגי המכינות, בהיקפים גדולים" – הרמטכ"ל אביב כוכבי

רגע לפני סיום תפקידו הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, נשא דברים לחניכי המכינות ואמר: "יש בתפקיד הזה הרבה רגעים של מתח, הרבה רגעים של קבלת החלטות קשה ומורכבת, אבל יש גם רגעים רבים של סיפוק – הרגע אולי הכי משמעותי זה כשבבה"ד 1 בקצה מגרש המסדרים, צועדות דבוקות של מאות צוערים שבעוד רגע יהיו קצינים, ואתה יודע שמי שמתקדם אליך וצועד אליך, זו לא רק הנבחרת הכי טובה שמדינת ישראל יכולה להעמיד, אלא זו גם נבחרת המנהיגות של מדינת ישראל בעתיד.

תמונה 2

אני אומר לכם את זה, כי בוגרי המכינות מאכלסים את השורות האלה, מכל סוגי המכינות, בהיקפים גדולים, וכשהם צועדים לנגד עיניי אני חושב גם עליכם. ואותו דבר כשאני פוגש אותם ואתכם על מגרש המסדרים בקורס טיס, חובלים או בקורס קציני מודיעין או בהשלמות אחרות, או בסיום מסלול בגולני או בגבעתי, זו איכות בלתי רגילה של אנשים שיש לנו במדינה בכלל. המכינות הן כוח משמעותי ביותר לצה"ל ולמדינת ישראל".

הרמטכ"ל פנה לאלפי החניכים המיועדים לשירות בצה"ל ואמר: "כמי שהולכים להתחיל את השירות בצה"ל בקרוב – איכות השרות והצלחתכם תלויה במידה רבה בכם. אתם הולכים לתקופה יפה, שגם בונה ומעצבת אתכם, ולתקופה שבה תרגישו שאתם חלק מדבר גדול. עצה חברית איך לעבור את השירות הכי טוב? תצטיינו! תצטיינו בכל מה שאתם עושים, במסדר בוקר – תצטיינו, במסע – תצטיינו, בתפקיד הייעודי – תצטיינו, בלימוד החומר לקראת המבחן המסכם בקורס, תשקיעו ותצטיינו. תצטיינו ותהיו חברים – אלו שני המפתחות לשירות משמעותי וטוב"

תמונה 4

"הבסיס הרעיוני לפעילות המשותפת בין קק״ל למכינות הוא המחויבות לערכי הציונות, אהבת הארץ והעם מתוך חזון אחד של אורח חיים המקדם בחברה הישראלית מעורבות חברתית ואזרחות פעילה במטרה לחזק את החוסן החברתי, הלאומי והקהילתי בישראל ובתפוצות" – מנהל חטיבת החינוך בקק״ל, שר שלום ג׳רבי.

מנהל חטיבת החינוך בקק״ל, שר שלום ג׳רבי אמר: "הבסיס הרעיוני לפעילות המשותפת בין קק״ל למכינות הוא המחויבות לערכי הציונות, אהבת הארץ והעם מתוך חזון אחד של אורח חיים המקדם בחברה הישראלית מעורבות חברתית ואזרחות פעילה במטרה לחזק את החוסן החברתי, הלאומי והקהילתי בישראל ובתפוצות.  זהו שיתוף פעולה חשוב שכן המכינות מעמיקות את הזהות הציונית ומכשירות את בני הנוער ללקיחת אחריות ולתפקידי מנהיגות בחברה בכלל ובצבא בפרט".

"אנחנו במועצה מתעקשים להחזיק בדגל השותפות ביחד למרות הפערים והשונות מתוך הכרה בכך שעתידנו כאן חייב להיות משותף. נעשה הכל שלא נחזור על טעויות העבר שהובילה אותנו לגלות ארוכה" – מנכ"ל מועצת המכינות, אבישי ברמן

מנכ"ל מועצת המכינות, אבישי ברמן, פנה לשותפיה של מועצת המכינות בעשייתה וסיפר: "כותרת של האירוע שקיימנו הינה – שותפות! שותפות של המכינות וקק"ל, שותפות המכינות ומוסדות המדינה בברכת נשיא המדינה, שותפות המכינות וצה"ל בנוכחות הרמטכ"ל ואחרונה וחשובה – השותפות בינינו המכינות-החילוניות, המעורבות והתורניות שהלוואי ותהדהד החוצה אל הרחוב הישראלי. אנחנו במועצה מתעקשים להחזיק בדגל השותפות ביחד למרות הפערים והשונות מתוך הכרה בכך שעתידנו כאן חייב להיות משותף. נעשה הכל שלא נחזור על טעויות העבר שהובילה אותנו לגלות ארוכה".

תמונה 3 2

בנוסף, ברמן פנה למשרד ההתיישבות ולמשרד הביטחון במטרה להסדיר גידול בתקנים לחניכים במכינות: "אנחנו בצומת דרכים בין ממשלות. ממתינים להכרעה  מה יהיה היקף הגידול בשנה הבאה. אני קורא למשרד ההתיישבות ומשרד הביטחון להסדיר גידול של 15 אחוז בתקנים כפי שמאפשר החוק. תנו הזדמנות לצעירים רבים נוספים לעשות שנת מכינה, לעשות שנה ב' ולעשות שנה ב' מלאה."

ברמן הוסיף: "אני מודה לקק"ל על היותם שותף אסטרטגי לקיומו ופיתוחו של מפעל המכינות ולאחל לעצמנו עוד עשייה משותפת רבה במעלה הדרך."

תמונה 5

מרדכי כהנא, מנכ"ל משרד ההתיישבות אמר: "מילה אחת ליושבי השורה הראשונה – כולם שותפים למפעל החשוב הזה. בחצי השנה האחרונה הסתובבתי לא מעט במכינות וההשקעה הזאת היא ההשקעה הכי טובה שיש. אי אפשר למדוד אותה, אי אפשר לכמת אותה או להעריך אותה – אבל זו השקעה לדורות. יישר כוח ותודה!".

אנחנו מודים לקק"ל על החברות העמוקה בעשייתה המשותפת עם עולם המכינות.

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.