חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

כחלק מלקחי אסון מכינת בני ציון נחל צפית: מועצת המכינות תעניק למכינות תקן בטיחות

ביום שלישי האחרון התכנסו ראשי המכינות לאסיפה כללית של המועצת המכינות, בה אושרה ההחלטה להעניק למכינות תו תקן בטיחות שיותנה בבדיקה חיצונית מטעם מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

WhatsApp Image 2022 06 07 at 14.11.21

כארבע שנים אחרי אסון מכינת בני ציון בנחל צפית, מועצת המכינות הקד"צ אישרה ביום שלישי (7.6), יחד עם כל ראשי המכינות הקד"צ כי החל משנת תשפ"ג יינתן למכינות הקדם צבאיות תו תקן בטיחות בסיסי, ו\או מתקדם. ניהול הבדיקות להענקת התקן ייעשו על ידי מפקחים חיצוניים מטעם מועצת המכינות, אשר יבדקו את רמת הבטיחות והמוכנות של המכינה הן ברמת השגרה והן ברמת היציאה מהמכינה לפעילויות חוץ.

הפרויקט הוא צעד נוסף לשיפור רמת הבטיחות, המקצועיות והשקיפות בעולם הבטיחות במכינות הקדם צבאיות

תווי התקן יחודשו מדי שנה, יפורסמו לציבור בפרסומי המועצה ועל ידי המכינות וכך יאפשרו להורים להתעדכן ברמת הבטיחות של המכינה.

הפרויקט הוא צעד נוסף לשיפור רמת הבטיחות, המקצועיות והשקיפות בעולם הבטיחות במכינות הקדם צבאיות, בהמשך להחלת חוזרי מנכ"ל, עבודה תחת פיקוח חדר מצב, והכשרות בטיחות המתקיימות מאז קיץ 2018 לכלל צוותי המכינות.בכך מקדם ומשלים תו התקן את מהלך שיקום ובניית עולם הבטיחות במכינות שמועצת המכינות מקדמת.

יצוין כי מיד לאחר אסון מכינת בני ציון, מועצת המכינות מינתה ועדת בדיקה, יזמה שורה של הכשרות והסמכות בטיחות ואף מינתה מנהל בטיחות שטח ארצי, ועתה גם מובילה את פרויקט תקן הבטיחות. כל זאת על אף שמועצת המכינות הקדם צבאיות הוא גוף פרטי שעושה זאת בכספי תרומות ובמימון המכינות וללא סיוע כספי של המדינה.

"אני מאמין ומקווה כי תקן הבטיחות יהווה "קטר מוביל" בעולם הבטיחות החינוך הבלתי פורמלי בתחומי הבטיחות והמקצועיות, שהמכינות יגיעו לרמת הצטיינות בתחומי הבטיחות" - דני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות

דני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות: "אסון מכינת בני ציון נחל צפית הוא לא רק אסון נורא וחמור, הוא גם קו פרשת מים שחייב אותנו שינוי עומק תרבותי וארגוני. תו תקן הבטיחות שהוספנו עתה למערך הכולל שהובלנו מאז האסון הוא חלק מתהליך שצריך להימשך כל העת של קביעת סטנדרטים אחידים ובהירים המאפשרים למכינות הקדם צבאיות ללמוד אחת מהניסיון של השנייה, ולהעמיד את כלל המכינות ברמת בטיחות בסיסית לקיום שגרת מכינה ופעילות שטח בטוחות. אני מאמין ומקווה כי תקן הבטיחות יהווה "קטר מוביל" בעולם הבטיחות החינוך הבלתי פורמלי בתחומי הבטיחות והמקצועיות, שהמכינות יגיעו לרמת הצטיינות בתחומי הבטיחות שהיא המענה הנכון היחיד בעיניי לאסון שקרה".

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.