חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

טקס יום הזיכרון הרביעי לאסון מכינת בני ציון בנחל צפית

ביום ראשון האחרון התכנסו יחד ראשי המכינות וחלק ממשפחות הנספות והנספה, ביישוב יד בנימין לטקס לציון יום השנה הרביעי לאסון מכינת בני ציון בנחל צפית. נשיא המדינה, יצחק הרצוג: "עלינו לשאול את עצמינו שוב ושוב, מה נכון לעשות כדי למנוע את האסון הבא"

 

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

ארבע שנים חלפו מאסון מכינת בני ציון בנחל צפית. האסון הקשה שהסעיר את המדינה כולה ואת עולם המכינות בפרט, בו נספו תשע הנערות והנער, אגם לוי, אלה אור, גלי בללי, יעל סדן, מעין ברהום, עדי רענן, צור אלפי, רומי כהן ושני שמיר. ביום ראשון האחרון (24.4.2022), התכנסו יחד ראשי המכינות וחלק ממשפחות הנערים ביישוב יד בנימין במטרה לזכור את הנספים, להתייחד עם משפחותיהם ולבחון את התחייבות המכינות לעתיד – שאירוע כזה לעולם לא ישוב. ביום שלישי (26.4.2022), הטקס שודר בעמוד היוטיוב של מועצת המכינות והוקרן לכלל חניכי המכינות.

WhatsApp Image 2022 04 26 at 09.29.42

אירוע הזיכרון נפתח בשיחה עם האלוף במיל' אליעזר שקדי ובטקס הושמעו דבריו של נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג שאמר: "עלינו לשאול את עצמינו שוב ושוב, מה נכון לעשות כדי למנוע את האסון הבא. ההתכנסות שלכם היא בסיס חשוב ללמידה מתמדת ולהפקת הלקחים... ליבי ולב כולנו עם המשפחות הדואבות שחייהן עצרו מלכת ביום ההוא".

"עלינו לשאול את עצמינו שוב ושוב, מה נכון לעשות כדי למנוע את האסון הבא. ההתכנסות שלכם היא בסיס חשוב ללמידה מתמדת ולהפקת הלקחים... ליבי ולב כולנו עם המשפחות הדואבות שחייהן עצרו מלכת ביום ההוא". – נשיא המדינה, יצחק הרצוג

אביה של אלה אור ז"ל, איציק אור סיפר בטקס: "אנחנו בכל כוחנו מתאמצים להמשיך את האהבה שאלה ציוותה אותנו להמשיך את מה שהיא כתבה: 'הזמן קצר והאהבה מרובה'. אני פונה לראשי המכינות ולחניכים ואומר להם – שתדעו שאתם המכינות אתם בדרך הנכונה, ולמרות שאיבדנו את הבת שלנו בטיול תחת עולם המכינות אנחנו מאמינים בכם ומאמינים בעולם המכינות.. אני מבקש שבכל פעילות שלכם במכינה וגם בעתיד כשתהיו מפקדים בצבא תדאגו שכולם יחזרו הביתה בשלום,  אנחנו מעריכים מאד את קיום הטקס הזה ומקווים שנמשיך להגיע כל שנה לטקס החשוב הזה."

WhatsApp Image 2022 04 26 at 09.29.39

אביה של שני שמיר ז"ל, אריק שמיר אמר: "שני עשתה הכל כדי להתקבל למכינה ואתם צריכים לעשות הכל כדי שאסון כזה לא יקרה, כדי שאכן האסון הזה כפי שאמר דני זמיר כאן, יהיה קו פרשת המים בעולם המכינות. אני ועוד חלק מההורים משתתפים בקורסי ההדרכה לצוותים בנושא הבטיחות ואכן הלקחים מוטמעים.. הדרך עוד ארוכה ואנחנו פה כי שני עשתה הכל כדי להתקבל למכינה ואתם צריכים לעשות הכל כדי להיות ראויים לילדים הללו".

"עשיתי יחד עם שותפיי לכאב, עשרת ההורים, כל מה שביכולתנו כדי שהחניכים שיגיעו למכינות יגיעו למקום בטוח יותר...  זו הרוח שלך רומי שנותנת לי את הכח לקום כל יום על הרגליים מחדש, להמשיך להאמין בעם ישראל, להמשיך להאמין בכם הדור הצעיר, להמשיך להאמין ברוח האדם." – אמה של יעל כהן ז"ל, יעל כהן

אמה של רומי כהן ז"ל, יעל כהן אמרה:  "עשיתי יחד עם שותפיי לכאב, עשרת ההורים, כל מה שביכולתנו כדי שהחניכים שיגיעו למכינות יגיעו למקום בטוח יותר...  זו הרוח שלך רומי שנותנת לי את הכח לקום כל יום על הרגליים מחדש, להמשיך להאמין בעם ישראל, להמשיך להאמין בכם הדור הצעיר, להמשיך להאמין ברוח האדם."

WhatsApp Image 2022 04 26 at 09.29.40

הילה גרשמן ממכינת אדרת, נשאה דברים : "4 שנים עברו מאותו יום נורא והצער בלתי נתפס. 9 נערות ונער צעירים מוכשרים ואהובים כל כך בראשית פריחתם כאנשים בוגרים עולמות שנלקחו בטרם עת... מאז האסון, כל שנה, אנחנו יוצאים יחד עם הצוות החינוכי של המכינה לנחל צפית, הולכים כדי לזכור להנציח וללמוד ביחד את גודל משימתנו ואת כובד האחריות המוטלת על כתפינו. 4 שנים שאנחנו עובדים קשה, כל מכינה בפני עצמה ויחד כמועצה, על מנת להבטיח שאסון כזה לא יחזור בשנית. 4 שנים של ארגון המערכת מחדש, שינוי התרבות והשפה הארגונית ובנייה מחודשת ומדוייקת יותר של עולם המכינות הקדם צבאיות בשטח ובשגרה.

אנו בעיצומו של התהליך ומבינים שזהו תהליך ארוך שעוד צריך להימשך...  האסון הוא אירוע מכונן בעולם המכינות, אירוע שחייב אותנו לעצירה, מחשבה ובחינה מחודשת של הדרך.  אנו מחנכים כיום את מנהיגי ומנהיגות דור העתיד שלנו להוביל מתוך אחריות לאומית, יושרה, מקצועיות אך לא נשכח לצד צניעות וענווה, זה לא פחות חשוב ."

 עולם המכינות ימשיך להטמיע את לקחי האסון כמחויבות שאירוע כזה לעולם לא ישוב.

יהי זכרם ברוך של עשרת הנספים באסון הנורא.

אתם מוזמנים להמשיך ולהעמיק בזכרם של הנספים בחדר הזיכרון הווירטואלי.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.