חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

מקומות אחרונים בתוכנית 'שיבולים'

שנה נוספת של תוכנית 'שיבולים' יוצאת לדרך ואנחנו מזמינים אתכן ואתכם לקחת בה חלק! רוצים להשתתף במכינה וזקוקים להנגשה ו/או התאמה עקב מוגבלות? מכירים מישהו שעשוי להתאים לתוכנית? צרו איתנו קשר

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

תוכנית 'שיבולים' להכללה של צעירים עם מגבלות במכינות הקדם צבאיות פועלת כבר משנת 2016, ומוקדם יותר השנה חגגה את סיום תקופת הפיילוט בטקס מרגש בבית הנשיא. התוכנית הוקמה בשותפות עם ג'וינט ישראל, מועצת המכינות, משרדי הרווחה, החינוך, הבטחון, הבריאות, ההתיישבות, ביטוח לאומי, קרן רודמן ופדרציית ניו יורק. מאז מופעלת על ידי מועצת המכינות, במטרה לאפשר לצעירים עם מוגבלויות להיות חלק משנת מכינה.

יותר מכל, ניתן לראות את השינוי האדיר שנוצר בעולם המכינות בזכות התוכנית: 11 שלוחות הונגשו בסיוע הקרן לפיתוח שרותים לנכים של הביטוח הלאומי, ולא פחות מ-39 מכינות השתתפו בה לאורך השנים. לתוכנית יש 190 בוגרים שרובם המוחלט התגייס לצה"ל, והיא השפיעה על מאות חניכים נוספים, שזכו להשתתף במכינה מכלילה ושוויונית.

צוות התכנית עסוק בהכנות לשנה נוספת של הכללת צעירים עם מוגבלות במכינות, ונותרו בה מקומות אחרונים להרשמה.

WhatsApp Image 2022 03 13 at 10.15.57

בוגרים ואנשי צוות מספרים

עמר לפיד, בוגר מכינת גליל עליון ותוכנית 'שיבולים' סיפר לנו עליה: "תכנית שיבולים אפשרה לי, או לנו, להגשים את החלום ולקחת חלק במכינה קדם צבאית. אבל היא לא רק "טיפלה" במוגבלות כדי לסייע לנו להשתלב בהיבט הפרקטי, בין עם ע"י הנגשות כאלה ואחרות ובין עם בהדרכות ובהסברים לאנשי הצוות של המכינה ולשאר הקבוצה. היא גם עזרה לנו להסתכל על המוגבלות קצת אחרת"

12003 3

גם צוותי המכינות מספרים על השפעתה העמוקה של התוכנית בעולם המכינות – ראשת שלוחת כפר סילבר במכינת אדרת, ריקי מרשה, סיפרה לנו:

"לשמחתי יש לנו את הזכות לקחת שוב השנה חלק בתוכנית ולהכניס אותה לתוך מרחב המכינה לא רק בשיח אלא גם באותנטיות. תכנית שיבולים מלמדת אותי ואת החניכים הרבה על עצמנו. 
כחברה שבה כל אחד בקלות הוא 'האחר' יש צורך גדול בניפוץ החומות ומילוי התהום על ידי היכרות וחיים יחד. ביומיום אנחנו חזקים במילים וחכמים בדיעבד, שיבולים מעמידה אותנו ודורשת מאתנו לא להתעלם,
להיות נוכחים, להיות מעשיים וגם אם יש מורכבות להבין שזה פתיר על ידי רצון וגמישות. קבוצה טובה היא קבוצה שלמרות שהיא מגוונת היא מאפשרת את השיח הפתוח, הכנה, המכיל והסובלני וזה הרווח הכפול שאנחנו מקבלים מנוכחותו של חניך שיבולים במכינה, אנחנו כולנו צומחים והופכים לאזרחים יותר טובים."

צרו איתנו קשר

כעת צוות תוכנית 'שיבולים' מזמין אותך – מלש"ב או מלש"בית שרוצה להשתתף במכינה וזקוק/ה להנגשה ו/או התאמה ליצור קשר עם נועה כהן, רכזת הגיוסים של התוכנית 052-2259035  noa@mechinot.org.il.

שימו לב שההרשמה תיסגר בשבועות הקרובים.

מכירים מישהו אחר שהתוכנית עשויה לסייע לו להשתתף במכינה? נשמח אם תשתפו אותו.

רוצים לקרוא עוד על 'שיבולים'? כנסו לקרוא מה כותבים הבוגרים, מה מספרים צוותי המכינות ועל הישגיה הבולטים של התוכנית לאורך הדרך.

מצפים לראותכם!

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.