חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

כנס ראשי המכינות התקיים השנה בכפר עציון – קראו מה היה שם

כמדי שנה ראשי המכינות הקדם צבאיות התכנסו ליומיים של למידה משותפת ודיונים עמוקים בנושאים העומדים על הפרק במכינות הקדם צבאיות.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

ראשי המכינות הקדם צבאיות התכנסו בימי רביעי וחמישי (9-10/3/22) בכפר עציון ליומיים של הרצאות ודיונים בנושאים מגוונים. הכנס החל ביום רביעי, בדברי פתיחה שנשאו מנכ"ל מועצת המכינות, דני זמיר, ראש היחידה לנח"ל, שנת שירות וקד"צ במשרד הביטחון, חביבה סולומון, מנהל אגף בכיר תכנון ובקרה החטיבה להתיישבות וגרעינים, אבי מאיר, הרב אליעזר בראון וד"ר יניב מזומן.

ראשי המכינות קיימו שיחה עם ראש תוכנית המחקר הבינלאומי על רווחתם ובריאותם של בני הנוער מאוניברסיטת בר אילן – פרופ' יוסי הראל-פיש, שהציג תובנות חשובות על השפעתה של תקופת הקורונה על בני הנוער, והעמיק את הדיון והלמידה במכינות סביב נושא זה.

11d878f5 2277 4576 9a5a c3bba00e7893 copy

בהמשך ראשי המכינות קיימו שיחה עם ראש תוכנית המחקר הבינלאומי על רווחתם ובריאותם של בני הנוער מאוניברסיטת בר אילן – פרופ' יוסי הראל-פיש, שהציג תובנות חשובות על השפעתה של תקופת הקורונה על בני הנוער, והעמיק את הדיון והלמידה במכינות סביב נושא זה. בצהריי היום ידידינו מקרן קיימת לישראל שיתפו את ראשי המכינות בתפקיד המכינות במשבר האקלים העולמי. לאחר מכן משתתפי הכנס וצוות תוכנית 'שיבולים' סיכמו חמש שנות הטמעה של התכנית שסיימה לאחרונה את תקופת הפיילוט. בהמשך ראשי המכינות קיימו שיח בקבוצות מקצועיות סביב השיח החינוכי בנושא מאפייני הדור, חוסן נפשי, נורמות התנהגותיות במכינות ועוד.

אחר הצהריים משתתפי הכנס נפגשו עם אודי דרור מהאגף החברתי-ביטחוני לשיח בנושא כיווני התקדמות ועדכוני דח"שים, ולקראת הערב פגשו את יו"ר קק"ל אברהם דובדבני ומנהל חטיבת החינוך של שלום ג'רבי. לאחר מכן ראשי המכינות פגשו ושמעו את דבריו של סגן הרמטכ"ל, האלוף הרצי הלוי.

abb90209 0de7 4b73 a899 20074d5a3757

אחר הצהריים משתתפי הכנס נפגשו עם אודי דרור מהאגף החברתי-ביטחוני לשיח בנושא כיווני התקדמות ועדכוני דח"שים, ולקראת הערב פגשו את יו"ר קק"ל אברהם דובדבני ומנהל חטיבת החינוך של שלום ג'רבי. לאחר מכן ראשי המכינות פגשו ושמעו את דבריו של סגן הרמטכ"ל, האלוף הרצי הלוי. את היום ראשי המכינות סיכמו עם ארוחת ערב חגיגית ופרידה מראש מכינת נחשון, גלעד אולשטיין.

את בוקר יום חמישי משתתפי הכנס פתחו בסיור במיצג כפר עציון בהדרכת יוחנן בן יעקב, ולאחריו ערכו קבוצות דיון בנושאי עדכוני בטיחות ותווי תקן למכינות. בהמשך היום ראשי המכינות עסקו בייעוד המכינות ובבסיס השותפות ביניהן, וקיימו אסיפה כללית בנושאים העמודים על הפרק בעולם המכינות.

f4cea1b2 96bf 4c88 9027 ad1f6bace827

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.