חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

המאבק להגדלת התקנים במכינות – דני זמיר בראיון ל'תוכנית החברתית'

ביום שישי האחרון התראיין מנכ"ל מועצת המכינות דני זמיר ל'תכנית החברתית' ברדיו תל אביב עם אודי סגל ואלי כהן. הם דנו במאבק המתמשך של מועצת המכינות להגדיל את התקנים ולאפשר ליותר צעירים להשתתף בשנת המכינה

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בשבועות האחרונים הוגדלו מכסות דחיית הגיוס לחניכי המכינות הקדם צבאיות בעשרה אחוזים, אך גם אלו לא מתאימים למספר הצעירים הגדל שמבקש להשתתף במכינות. ביום שישי בצהריים התראיין בנושא זה מנכ"ל מועצת המכינות דני זמיר ב'תוכנית החברתית' עם אודי סגל ואלי כהן ברדיו תל אביב: "הנערים והנערות רואים איזה תהליך עברו החברים והאחים שלהם. הם רואים שהם חזרו (מהמכינה) אחרים – הם מוצאים משמעות במה שהם עושים, הם מצליחים להתמודד עם מטרות הרבה יותר מורכבות בשירות הצבאי שלהם ובחיים האזרחיים."

"הנערים והנערות רואים איזה תהליך עברו החברים והאחים שלהם. הם רואים שהם חזרו (מהמכינה) אחרים – הם מוצאים משמעות במה שהם עושים, הם מצליחים להתמודד עם מטרות הרבה יותר מורכבות בשירות הצבאי שלהם ובחיים האזרחיים." – מנכ"ל מועצת המכינות דני זמיר בראיון ל'תוכנית החברתית' ברדיו תל אביב

מספר מכסות דחיית הגיוס אמנם עולה מידי שנה, אך הדרך מלהדביק את הפער בין ההיצע והביקוש ארוכה. במכינות עצמן מוכנים לקליטה של חניכים נוספים. החוויה במכינה מעניקה לאלפי צעירים ארגז כלים שמעודד אותם וגורם להם לתרום באופן משמעותי לצה"ל ולחברה שנים לאחר סיום התוכנית. המכינות קולטות חניכים מכל גווניה של החברה הישראלית, וכפי שעלה מנתוני פתיחת השנה קרוב ל-30% מהם מגיעים מהפריפריה החברתית. עוד זמיר סיפר "אנחנו עמדנו על זה שהגידול (בתקנים לדחיית השירות) יותנה בכך שיהיה אחוז מסוים של 'אוכלוסיות ייחודיות'".

זמיר הוסיף כי מידי שנה "נרשמים כ-10000 איש למכינות הכלליות, שמתמודדים על כ-2500 מקומות", ועל מנת לפתור את הפער הזה במועצת המכינות דוחפים להמשך עלייה ברמת הגידול של התקנים לחניכי מכינות: "מדינת ישראל צריכה להתחייב שבמהלך ה-5 שנים הקרובות היא תשמור על רמת גידול של בין 10 ל-15 אחוז".

הקליקו כאן כדי להאזין לראיון המלא

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.