חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

מכינת צהלי זכתה בפרס בגין – "קיבלנו החלטות יוצאות דופן, וכך חוללנו שינוי בחברה הישראלית"

מכינת צהלי זכתה בפרס בגין על פעילותה יוצאת הדופן לאורך השנים. שוחחנו עם ראשת המכינה, הרבנית מיכל נגן על השינוי המשמעותי שחוללה צהלי בחברה הדתית לאומית ובצה"ל

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

ביום שלישי האחרון, ערב הדלקת הנר השלישי של חנוכה, קיבלה מכינת צהלי את פרס בגין לשנת תשפ"ב בטקס מרגש במרכז בגין בירושלים, על תרומתה לחברה הישראלית לאורך השנים. בנימוקי וועדת הפרס נכתב בין היתר כי מכינת צהלי ראויה לו על "עידוד לשירות צבאי משמעותי תוך העצמה נשית המשלבת בין חיי הקודש וערכים לאומיים".

WhatsApp Image 2021 12 05 at 01.45.27

ראשת מכינת צהלי, הרבנית מיכל נגן סיפרה לנו על המעמד המרגש: "למכינת צהלי הייתה השפעה גדולה מרגע הקמתה – גם על החברה הדתית לאומית, וגם על צה"ל. פרס בגין הוא עדות לזה – זיהו שיש לנו אימפקט חברתי מאוד גדול."

מנכ"ל מועצת המכינות דני זמיר סיפר "אנחנו גאים במכינת צהלי ומברכים אותה על קבלת הפרס. צהלי חוללה שינוי תפיסתי בחברה הישראלית ובקידום יכולתן של נשים דתיות שבחרו מתוך זהות דתית-ציונית עמוקה להתגייס לצה"ל. גם לשרת וגם לשמור על אורח חייהן ואמונתן. אין ספק שהמכינה ראויה לכל ציון לשבח והיא מופת מדהים של פריצת דרך למכינות, לצה"ל ולמנהיגות נשית בכלל."

"אין ספק שהמכינה ראויה לכל ציון לשבח והיא מופת מדהים של פריצת דרך למכינות, לצה"ל ולמנהיגות נשית בכלל."
– מנכ"ל מועצת המכינות, דני זמיר

מכינת צהלי הוקמה בשנת 2006, במטרה לאפשר לנערות דתיות לעבור את חוויית המכינה, ולא פחות חשוב מכך – לתת להן את האפשרות להחליט אם ימשיכו לשירות הלאומי או לשירות בצה"ל. בין היתר החניכות במכינה לומדות, עוסקות בגיבוש הזהות הדתית שלהן ובהשתלבות בשירות הצבאי תוך שמירה על אורח חייהן.

מיכל נגן סיפרה לנו: "לפני 15 שנה הצבא פתח את שעריו לתפקידים מגוונים לנשים, אבל החברה הדתית הכווינה את הבנות למסלול אחד – שירות לאומי או מדרשות. הקמת מכינת צהלי הביאה אפשרות חדשה לנערות – מי שייקבע את המסלול שלהן זה הן עצמן. היום רואים שהמסר הזה באמת הוטמע. הנערות האלו התוו את הדרך שלהן. יש שתף אדיר של נהירה ללמוד לפני השירות – גם הלאומי וגם הצבאי".

1200 post 1

טקס הענקת הפרס התקיים במעמד ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, וראש מרכז בגין, הרצי מקוב. מיכל נגן המשיכה לספר על המעמד: "הטקס היה מרגש מאוד, היה כבוד גדול לקחת חלק באירוע הזה. הפרס שקיבלנו הוא על שם בגין. בגין עצמו, כמה פעמים בקריירה שלו, קיבל החלטות באומץ לב ומתוך מחשבה מחוץ לקופסה. הוא הבין שאדם חזק שמחובר לערכים, יכול לקבל החלטות לא שגרתיות. הוא הבין שהוא יכול לייצר כלים למען העם ולצמיחה חדשה. במרכז בגין זיהו בצהלי את אותו הדבר. קיבלנו החלטות יוצאות דופן, וכך חוללנו שינוי בחברה הישראלית".

WhatsApp Image 2021 12 05 at 01.45.28 1

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.