חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים חשובים מתכנית שיבולים לשילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות

לכבוד היום הבינלאומי לשוויון זכויות אנשים עם מוגבלויות, אנשי הצוות במכינות סיפרו לנו על שילוב חניכים עם מוגבלויות במכינה במסגרת תוכנית שיבולים.

רביעי, 01 דצמבר 2021 20:13

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

הרב יונתן מלא, מנהל חינוכי במכינת חמדת יהודה:

"תוכנית שיבולים לימדה אותי  להיות קשוב, סבלן ובעיקר לראות את עולמו של התלמיד מבעד לעיניו. היכולת לצמצם את עצמי בהתאם למידה של התלמיד ולצורך שלו, היא הדרך בה חינוך וצמיחה יכולים להתרחש.שילוב של תלמידי שיבולים הוא חיוני ומדויק עבור כל מסגרת חינוכית, ובפרט המכינות, הלוקחות חלק בפיתוח אנשי מידות ומוסר.  יש פה הזדמנות, דרך השילוב, לא רק לדבר 'על', אלא לקיים הלכה למעשה את המצווה החשובה- 'ואהבת לרעך כמוך'.שילוב של חניכי שיבולים מעניקות לקבוצה בראש ובראשונה ניפוץ דעות מוקדמות על אנשים עם צרכים מיוחדים. מניסיון, לרוב חניכי השיבולים הופכים להיות 'הדבק' של הקבוצה, דבר שסביבו התלמידים מצליחים להתלכד ולעבוד יחד.אני מודה על הזכות לשלב חניכי שיבולים במכינה, ומאחל לתוכנית להתרחב ולהוות דוגמה לכל עם ישראל."

12002 1

 

ריקי מרשה, ראשת שלוחת כפר סילבר במכינת אדרת:

"לשמחתי יש לנו את הזכות לקחת שוב השנה חלק בתוכנית ולהכניס אותה לתוך מרחב המכינה לא רק בשיח אלא גם באותנטיות. תכנית שיבולים מלמדת אותי ואת החניכים הרבה על עצמנו. כחברה שבה כל אחד בקלות הוא 'האחר' יש צורך גדול בניפוץ החומות ומילוי התהום על ידי היכרות וחיים יחד. ביומיום אנחנו חזקים במילים וחכמים בדיעבד, שיבולים מעמידה אותנו ודורשת מאתנו לא להתעלם, להיות נוכחים, להיות מעשיים וגם אם יש מורכבות להבין שזה פתיר על ידי רצון וגמישות. קבוצה טובה היא קבוצה שלמרות שהיא מגוונת היא מאפשרת את השיח הפתוח, הכנה, המכיל והסובלני וזה הרווח הכפול שאנחנו מקבלים מנוכחותו של חניך שיבולים במכינה, אנחנו כולנו צומחים והופכים לאזרחים יותר טובים."

 12003 1

 

אפרים בק, מנהל שלוחת בית גוברין במכינת מיתרים לכיש:

"שיבולים לימדה אותי על עולמם של אנשים עם מוגבלות, כמה כוחות הם צריכים ויש להם, כמה  החברה, ואני בתוכה, לא רואים אותם, לא מודעים למכלול הצרכים וגם למכלול האפשרויות שקיימות עבורם. כמה קצת תשומת לב ומחשבה מראש יכולה להקל ולעזור. חשוב מאוד להמשיך לשלב חניכי שיבולים במכינות, קודם כל כי זו זכותם והחובה שלנו לאפשר להם לעשות שנת מכינה כמו כל אחד אחר כמיטב יכולתם. גם הם חלק מהחברה שלנו והקול שלהם חשוב שיהיה נוכח במכינות שמייצגות את מגוון מרכיבי החברה הישראלית.שילוב חניכי שיבולים נותן המון לקבוצה. לא מדובר על שנת שירות של טיפול באנשים עם מוגבלויות אלא מדובר על חיים משותפים מלאים. על ההבנה שלכולנו יש מוגבלויות וכולנו זקוקים להבנה והכלה והתאמות. יש בשנה המשותפת הזו שינוי עמדות משמעותי וגדול ביחס ובראיית  אנשים עם מוגבלויות שכל חניכי הקבוצה לוקחים איתם הלאה לחיים."

1200 1

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.