חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

פותחים עוד שנה של ליווי רוחני בצבא למאות בוגרי המכינות התורניות

ביום חמישי שעבר נערך כנס 'תוכנית הדר', על שם הדר גולדין ז"ל לליווי רוחני של בוגרי המכינות התורניות בזמן השירות בצה"ל, עם כ-540 משתתפים, חניכי המכינות התורניות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

lr 5255

ביום חמישי שעבר (11.11.2021) השתתפו כ-540 חניכים מהמכינות התורניות בני דוד עלי, עצמונה, בני דוד מעלה אפרים, קשת יהודה, מכינת מגן שאול, אלישע ובית יתיר, בכנס השנתי לפתיחת 'תוכנית הדר' בבנייני האומה בירושלים.

את התוכנית על שם הדר גולדין ז"ל, שהיה חניך מכינת בני דוד עלי, הקימו מספר מכינות תורניות בשיתוף פעולה. מטרתה להמשיך את חוויית המכינה התורנית, אשר בין היתר משלבת לימוד תורה עם חינוך לשירות משמעותי בצה"ל, ולהאריך אותה אל תוך השירות הצבאי – בכוונה להעמיק ולהעשיר את השירות הצבאי של בוגרי המכינות ולספק להם מענה ערכי תורני במהלך השירות.

מטרתה להמשיך את חוויית המכינה התורנית, אשר בין היתר משלבת לימוד תורה עם חינוך לשירות משמעותי בצה"ל, ומאריכה אותה אל תוך השירות הצבאי – בכוונה להעמיק ולהעשיר את השירות הצבאי של בוגרי המכינות ולספק להם מענה ערכי תורני במהלך השירות.

lr 0656

התוכנית מתחילה עוד לפני הגיוס לצה"ל, בזמן המכינה, במפגשים עם מלווה וחניכים נוספים שעומדים להתגייס, וממשיכה לאורך כל השירות; יחד הם עוסקים בלימוד תורה מחד ובסוגיות מהיום-יום בצה"ל מאידך, ולמעשה יוצרים יחד קבוצה קרובה של חברים התומכים אחד בשני לאורך השירות הצבאי. בנוסף, המשתתפים בתוכנית מקבלים מענה הלכתי מרב כשהם זקוקים לייעוץ ולתמיכה.

בכנס השתתפו גם הרב טאו, הרב שמואל אליהו, פרופסור שמחה גולדין, ראש תוכנית הדר הרב פנחס עציון, הרב אבינר, הרב רפי פרץ, הרב רימון והרב יגאל לוינשטיין.

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.