הדפסת עמוד זה

"המכינה היא מתנה לחיים" – טל בן אהרון סיפר לנו על חווייתו בסמינר 'יחד'

בימים חמישי ושישי בשבוע שעבר (11-12.11) נערך סמינר 'יחד' לחניכי המכינות שהגיעו מחו"ל. טל בן אהרון מלוס אנג'לס, חניך מכינת 'חמש אצבעות' שיתף אותנו בחוויה שלו

17/11/2021

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שנת המכינה היא חוויה מעצימה ומאתגרת בעבור כל חניך, אך היא יכולה להציף אתגרים שונים במיוחד בעבור אלו שהגיעו אליה מחו"ל. הם עוזבים את המשפחה, החברים והבית, עולים לטיסה לישראל ונדרשים להתמודד עם סיטואציה חדשה במדינה אחרת. בדיוק מהסיבה הזאת, התכנסו חניכי חו"ל מהמכינות השונות לסמינר פתיחת השנה של תוכנית 'יחד' בימי חמישי ושישי האחרונים (11-12.11.21).

סמינר_יחד

בסמינר נפגשו חניכים מרחבי העולם. הם הכירו אחד את השני והעמיקו יחד איתם בתהליכים שהם עוברים ובשאלות שמעסיקות רבים מהם לאורך השנה – אם סביב השאלה מה יעשו בהמשך, ואם בנושא הזהות שלהם; חניכי 'יחד' פעמים רבות נחשבים 'הישראלים' בחו"ל, וכאן בארץ, הם נחשבים 'החו"לניקים'.

אחד מהם הוא טל בן אהרון, חניך מכינת 'חמש אצבעות' שהגיע אליה מלוס אנג'לס. הוא סיפר לנו: "הגעתי למכינה עם הרבה חששות מהגעגועים, ואני לא יודע אם אלה האנשים במכינה שלי ספציפית, אבל אני כל יום מוקיר תודה על האנשים המדהימים שפגשתי – אני מרגיש כאן שיש לי משפחה.

"הסמינר החזיר אותי הביתה – כולנו דיברנו באנגלית, חלקנו חוויות משותפות, הייתה תחושה של שייכות בין כולם."

סמינר_יחד2

ובכל זאת, הסמינר החזיר אותי הביתה – כולנו דיברנו באנגלית, חלקנו חוויות משותפות, הייתה תחושה של שייכות בין כולם. מהפעילויות ומהשיחות עם החניכים האחרים, למדתי הרבה דברים על מה זה להיות חו"לניק – אנשים מתמודדים עם אותם קשיים כמוני. שיתפנו אותם אחד עם השני ולמדנו אחד עם השני. זה מדהים להיות באותו מקום עם כל כך הרבה אנשים שעוברים אותם דברים כמוני."

 בנוסף, רבים מהם מתמודדים עם תהיות נוספות בקשר לעתידם, ונדרשים להחליט אם לחזור ללימודים בחו"ל או להישאר בארץ ולהתגייס. לכן בסמינר הם פגשו בוגרים שסיפרו על החוויה שלהם בקולג' ובצה"ל וייעצו להם כיצד לקבל החלטה, ופגשו נציגת גרעין 'צבר' שהציגה בפניהם גרעין מקומי שהוקם במיוחד עבור בוגרי המכינות. בנוסף, החניכים עברו גם סדנת קבלת החלטות.

אך לא רק בהתמודדות עם אתגרים אישיים עסקו; אחת ממטרות הסמינר הייתה לתת להם ידע נוסף וכלים להסברה ישראלית שיוכלו להיעזר בהם לאחר שנת המכינה. הם עברו סדנאות בנושאי ההסברה וניהול דיבייט, ובאופן כללי ניהלו שיח מעמיק על כל אותם אתגרים שהם מתמודדים וצפויים להתמודד איתם בהמשך.

"המכינה בשבילי היא חוויה מפתיעה שלא ציפיתי שתהיה כל כך משמעותית בעבורי – ממש מתנה לחיים."

סמינר_יחד3

"כשסיימנו בסמינר וחזרתי למכינה הרגשתי שיש לי בסיס כחו"לניק, שאני יודע כל כך הרבה על איך להגיע לשנה הזאת." המשיך לספר טל, שמתכנן להתגייס לצה"ל לאחר המכינה.

כשטל נשאל על החוויה במכינה עד כה, למרות הקשיים והגעגועים הביתה, הוא סיפר בעיניים בורקות: "בכל יום אני הולך לישון עם חיוך על הפנים. קיבלו אותי כאן ברמה יוצאת דופן, לכל אחד מהחניכים כאן יש אור משלו ומשמעות משלו. המדריכים שלי הם כמו הורים. לא האמנתי שאגיע למקום כזה. אני תופס את עצמי משתנה כבן אדם לטובה. אני מתגבר על פחדים ועל החשש מהשתתפות בקבוצה, מדיבור מול קהל. המכינה בשבילי היא חוויה מפתיעה שלא ציפיתי שתהיה כל כך משמעותית בעבורי – ממש מתנה לחיים."

לחצו כאן כדי לבקר באתר תוכנית 'יחד'

ארכיונים קשורים