הדפסת עמוד זה

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא

המכינות פותחות את השנה עם עליה דרמטית במספר הנשים בתפקידי ניהול במכינות ב-4 השנים האחרונות והמשך גידול במספר חניכי המכינות בכלל ומהפריפריה בפרט – דני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות: "לא מוותרים על אף אחד ואחת!"

13/10/2021

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

במועצת המכינות חוזרים לשגרה עם בשורות טובות – המשך במגמת העלייה במספר חניכי המכינות משנה לשנה.
השנה נפתחה עם 4,425 חניכים במכינות הקדם צבאיות ו-900 נוספים שהמשיכו לשנה ב'.
מהנתונים עולה כי 27% מחניכי המכינות הגיעו מהפריפריה החברתית; נתון שמצביע על גידול בביקוש למכינות הצבאיות במגוון שכבות האוכלוסייה.

קקון פוסט 1

 156 מהחניכים בשנה א' באו למכינות ממדינות ברחבי העולם, 100 מתוכם במסגרת תוכנית 'יחד' שמטרתה לשלב צעירים מחו"ל במכינות. 50 מהחניכים הגיעו דרך תוכנית 'שיבולים' – הכללה של צעירים עם מוגבלות במכינות. זוהי השנה שמשתתפים בה הכי הרבה חניכי 'שיבולים' מאז פתיחת התוכנית, והם מתחלקים בין 44 מכינות ושלוחות, כש-7 מהן הן מכינות חדשות שהצטרפו לתוכנית. 6 מהחניכים ב'שיבולים' המשיכו לשנה ב' במכינות.

מנכ"ל מועצת המכינות, דני זמיר סיפר

"הנתונים מוכיחים הן את הביקוש הגדל באופן מתמיד והן את העובדה שקהל החניכים במכינות הקדם צבאיות השנתיות מאד מגוון ומכל שכבות האוכלוסייה,
לא מוותרים על אף אחד ואחת!"

קקון פוסט 2

גם בגזרת צוותי הניהול וההדרכה במכינות עלו נתונים יוצאי דופן – 693 אנשי צוות התחילו את השנה, מתוכם 40% נשים. בנוסף נרשם גידול של 218% בנשים בתפקידי הניהול במכינות ב-4 השנים האחרונות.

השנה נפתחה בנתונים משמחים אך אנחנו לא נחים זרי הדפנה, וכבר נערכים להרשמתם של החניכים בשנה הבאה – אם מהמרכז או הפריפריה, הארץ או מחו"ל, על כל גווניה וחלקיה של האוכלוסייה.