חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

בוגרי המכינות למען כספי הסיוע לחיילים הבודדים שהשתחררו מצה"ל

ג'וש דריל הוא דוגמא טובה לצדדים היפים של ישראל: עולה חדש, בוגר מכינה קדם צבאית, חייל בודד ששירת ביחידה מובחרת, והיום לוחם למען זכויותיהם של החיילים הבודדים לאחר שחרורם מצה"ל.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

ג'וש, יובל ואבידן, בוגרי מכינות קדם צבאיות וחיילים משוחררים, החליטו בתמיכת מועצת המכינות הקדם צבאיות לקחת חלק במאבקם של החיילים הבודדים המשוחררים אשר לא מקבלים סיוע כי הם רשומים בתור עולים.

כאשר ג'וש סיים את שירותו הסדיר כחייל בודד ביחידת אגוז ויצא לקורס קצינים, הוא גילה שעם סיום השירות הסדיר רבות מההטבות המגיעות לחיילים הבודדים "מוקפאות".

בבדיקה שערך גילה כי למרות שלחיילים הבודדים מגיע סיוע מהמדינה לאחר שחרורם, רבים מהם לא מקבלים אותו כיוון שהם לא מודעים לאפשרות ולא מבצעים את הצעדים הפשוטים הדרושים לקבלת הסיוע.

"מה שאנחנו עושים כרגע הוא שדני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות שהוא עו"ד במקצועו, ננסה לפתור את זה מול משרד הבינוי - ואם לא נצליח, נלך לבית משפט".

ג'וש גילה כי הנקודה הכואבת מבחינת הסיוע לחיילים הבודדים מגיעה בעת השחרור מצה"ל: החייל עוזב את המסגרת, הוא נמצא לבד, ושם מתחילים קשיים רבים. 

לאחר שחיילים אלו מסיימים לתת מעצמם במשך מס' שנים ומשתחררים מהצבא, כספי סיוע רבים שמגיעים להם, למשל סיוע בשכר דירה, לא מועברים בגלל בעיות הקשורות בתחומים בירוקרטיים ולוגיסטיים - כספים שאינם יכולים לקבל לאחר מכן. בראיון לתכנית הבוקר של ערוץ 12 סיפר ג'וש:

"עשיתי בדיקות וגיליתי שביום בו חייל בודד משתחרר, מקפיאים לו את ההטבות. ולא מחזירים לו אותן בדיעבד. אחרי שזה קרה לי, זה עצבן אותי נורא - עשיתי בדיקות והבנתי שזה משהו שקורה באופן גורף, למלא אנשים. אז אני החלטתי שאני הולך לשנות את זה - באותו יום דיברתי עם המוקד ואמרתי לו שתדע: אני הולך לשנות את זה. המוקד אמר לי 'ככה זה בישראל'".

"מה שאנחנו עושים כרגע הוא שדני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות שהוא עו"ד במקצועו, ננסה לפתור את זה מול משרד הבינוי - ואם לא נצליח, נלך לבית משפט".

המאבק של ג'וש, יובל ואבידן נמשך, בתמיכת מועצת המכינות.

צפו בסרטון לראיון המלא.

מנכ"ל מועצת המכינות דני זמיר סיפר:

"בשנים האחרונות משקיעה המועצה, בשיתוף פעולה פורה עם קק"ל, בתוכניות שמשלבות צעירים יהודים מרחבי העולם במכינות קדם צבאיות. החינוך למנהיגות יוצר בקרבם תחושת מחויבות לישראל. חלקם מתגייסים לשירות משמעותי, חלקם עושים עליה ותורמים רבות לחברה. מאבקו של ג'וש הוא דוגמא נהדרת למחויבות שמרגישים לארץ ולערבות ההדדית לאחיהם, שעולים בגפם. הם נלחמים על חייהם פה בארץ בזכות ולא בחסד".

בתמונה: ג'וש ומנכ"ל המועצה דני זמיר.

joshdani autoOrient i

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.