חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

יום הוקרה בכנסת למתנדבי שנת השירות וחניכי המכינות הקדם צבאיות

ביום שלישי (31.10) נערך יום הוקרה למתנדבי שנת שירות וחניכי המכינות הקד"צ, באירוע המרכזי נשאה דברים בשם חניכי המכינות יערה פארן, בוגרת מכינת רבין וחניכה בשנה ב' בארגון החלוץ

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

לראשונה וביוזמת חברי הכנסת מירב בן ארי (כולנו) רועי פולקמן (כולנו) וסתו שפיר (מחנ"צ) הקדישה הכנסת יום שלם למכינות הקד"צ ולשנות השירות. היום כלל דיונים בנושאים הרלוונטיים לנו בועדות החוץ והבטחון, הכספים (לא בנושא רלוונטי למכינות), קליטה ועלייה, חינוך, עבודה ורווחה.

בכינוס השתתפו כ-70 חניכי מכינות וכחמישה ראשי מכינות.

באירוע המרכזי שנערך בהשתתפות ח"כים רבים שר החינוך וסגן שר הבטחון נשאו דברים מטעמנו, דני זמיר, מנכ"ל המועצה, יעל דומב ראשת המכינה הירושלמית ויערה פארן בוגרת מכינת רבין וחניכה בשנה ב' בארגון החלוץ.

לפניכן מובא הנאום המיוחד שכתבה יערה

"אני יודעת להגיד שעשייה חברתית היא מטרה מרכזית בחיים שלי. אני יודעת להגיד איזו חברה ומדינה אני רוצה לראות כאן: שוויונית יותר, דמוקרטית יותר (אבל דמוקרטית באמת! לא רק שלטון הרוב), מפוייסת יותר, הומניסטית יותר, סולידרית יותר, מנוכרת פחות, חברה שבה אנשים מונחים על ידי ערכים ולא אינטרסים, מדינה שמאפשרת לכולם לממש את החירויות שלהם.

ואני יודעת לעמוד על זה גם בדור שלפוסט אמת, של פייק ניוז ושל איסור על מורים להביע עמדה פוליטית. ולבסוף, אני גם יודעת איך להתחיל לפעול בנושאים שחשובים לי, ואני להוטה ללמוד עוד איך אפשר לעשות זאת.

ובעיקר, אני מרגישה את האחריות שיש לי כלפי כל מה שאמרתי עכשיו. וכאן אני חייבת להתייחס לשם המכינה שלי ובצירוף מקרים (או שאולי לא לגמרי) גם לשבוע הזה. מכינת רבין הוקמה בעקבות הרצח, מתוך כוונה להתמודד עם התהליך שהרצח נבע מתוכו ובמטרה ברורה לתקנו, תהליך של ההתפוררות של הדמוקרטיה ושל הסולידריות, של קיטוב ושל הסתה בחברה הישראלית.

מאז הרצח מוטלת על כולנו האחריות לעצור את התהליך הזה ולפעול בכיוון הנגדי. במכינה כל זה התחדד והתעצם בתוכי וגם קיבלתי את הדחיפה שאומרת יאללה! עכשיו להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות. לא לשבת בחיבוק ידיים, לא לעשות רק לביתי. וזו הציפייה שלי מעצמי ומחבריי.

רגע לפני הסיום אני רוצה להוסיף כמה מילים על התכנית בה אני נמצאת עכשיו, שנה ב' בתנועת החלוץ (שהיא לא כמו כל תכניות שנה ב', אבל על זו אני יכולה להעיד). במסגרת זו אני חיה בקומונה בשכונת הדר בחיפה (יש קומונות גם בדרום תל אביב ובקרית יובל כאן בירושלים) עם עוד בוגרי מכינות שונות, במטרה ליצור חיים משותפים ועשייה משותפת בשכונה. אנחנו לומדים, מתנדבים ועושים כמיטב יכולתנו בשכונה.

אנחנו מעשירים את הידע והיכולות בתחום העשייה החברתית ומחדדים את העמדות שלנו כלפי המציאות. אך הדגש המרכזי הוא על מציאת שותפים לחיים ולעשייה, והוא דגש חשוב, בעיקר לאור הציפיות שהצבתי לעצמי לפני רגע. אני מרגישה שרק בשילוב כוחות ניתן להתמודד עם האתגרים שמציבה ההחלטה לקום ולעשות. אני קוראת כאן לבוגרי מכינות ולצוותים חינוכיים במכינות השונות להמשך לפעול למען הגשמה משותפת."

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.