מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

מרגש: מועצת המכינות נפרדת מקרן אביחי לאחר 20 שנות שותפות

"אנשי הקרן היו פרטנרים אמיתיים שעזרו לנו לחקור, ללמוד, להתמקצע ולהתמודד עם מה שדורש שיפור ולבנות עולם התחדשות ויצירה יהודי-חברתי-עכשווי מרתק וחיוני", כתב מנכ"ל מועצת המכינות דני זמיר בעמוד הפייסבוק שלו. הקטע המלא לפניכם

שלישי, 24 דצמבר 2019 23:57

איפה ישנם עוד אנשים כאלו?

וואו.

נפרדנו היום באירוע צנוע ואינטימי בבית עלמא בית לתרבות עברית היפהפה בלב תל אביב, מחברינו וחברותינו הטובים בקרן אביחי The AVI CHAI Foundation (בית אבי חי Beit Avi Chai) שמסיימת את פעילותה כקרן, כפי שתכננה מראש בסיום 2019.

מודה שהיה מאד מרגש, כמעט עד דמעות. יחסים בין מפעל חברתי חינוכי במגזר שלישי לקרן פילנטרופית רגילה הם מורכבים במידת התרומה החינוכית ההדדית והיכולת לקיים שיח משוחרר עם הקרן. אבל קרן אבי חי יצרה עולם משלה.

נתחיל מהממדים: 11 מיליון דולר ( כ40 מיליון ש"ח!!!) השקיעה הקרן במשך 20 שנה ב26 מכינות, ועוד מי יודע כמה במפעלי המשך של המכינות. אבל חשוב מכך: הקרן הייתה שותפה צמודה חמה וחברה להקמתה ופיתוחה של מועצת המכינות הקדם צבאיות הציוניות הישראליות והתגייסה לסיוע מדהים בזמן אמת בעת המשבר הגדול שחווינו כולנו עם האסון הנורא של מות תשע נערות ונער בטיול של מכינת בני ציון בנחל צפית. ברגע הקשה ביותר, היא הייתה שם בשבילנו, האמינה בנו וסייעה לנו במלאכת השיקום (וחברים, למדתי, נבחנים רק ברגעי משבר).

כראש ומייסד מכינת רבין - מכינה קד"צ להכשרת מנהיגות חברתית עם עדו 17 בוגרי יב וחבריי במדרשה באורנים ב1998 וכמנכ"ל מועצת המכינות מאז מאי 2014, אנשי הקרן היו פרטנרים אמיתיים שעזרו לנו לחקור, ללמוד, להתמקצע ולהתמודד עם מה שדורש שיפור, ולבנות עולם התחדשות ויצירה יהודי-חברתי-עכשווי מרתק חיוני. לשים סימני שאלה, לחלוק, להתווכח ולהיות טובים יותר, חכמים יותר, מדויקים יותר.

ובסוף "הקרן" זה תמיד אנשים. אז אלפי תודות למי שעש את המלאכה איתנו באופן אישי: אלי סילבר, מרים וורשביאק, דני דניאלי, ליאורה פסקל, עליזה בונפיל-קורב, לימור ושאר מי ששם כתף והיה במקום הנכון לאורך הדרך ושלא הזכרתי כי קצר המקום. תודה ייחודית וענקית לאפרת שפירא-רוזנברג המיוחדת והיחידה שאין מספיק מילים בשפה העברית כדי לתאר את מעורבותה התורמת והיוצרת. לא תהיה קרן כזו וכל כך מבאס שהקרן החליטה (מראש) לסיים בסוף 2019.

ואף שסיימתם חברות וחברים, תרומתכם כקרן וכאנשי הקרן לעיצוב ולשינוי החברה הישראלית כחברה טובה, מכילה ומפרגנת יותר - חקוקה עכשיו ובעתיד בסלעי המציאות לתמיד, הרבה גם בזכות תרומתכם לביסוס והתפתחות המפעל החינוכי של המכינות ושל בוגריהן, הפזורים במשעולי ההגשמה של אנשים צעירים יותר ופחות. אנשים פועלים ומובילים, מחדשים, יוצרים ומתמודדים על פשר הקשר וטעם הקיום במשעולי החברה הישראלית והעם היהודי.

לצערי לא צילמנו או הקלטנו את הדברים שנאמרו, מקווה שהפוסט הזה משקף במשהו את הדברים.

תודה ענקית מכולנו בעולם המכינות!

View the embedded image gallery online at:
http://mechinot.org.il/news/20-1404#sigProIdd033508e45

עוד עדכונים בנושאים דומים
ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 332 | 22/2/2021 |ט' אדר התש"פ ראשון, 21 פברואר 2021 09:30
דף עדכון 331 | 8/2/2021 |כו' שבט התש"פ ראשון, 07 פברואר 2021 12:46
דף עדכון 330 | 1/2/2021 | יט' שבט התש"פ ראשון, 31 ינואר 2021 12:05

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.