מכינת חנתון - שנה ב' מכינת חנתון

אנו במרכז החינוכי בחנתון מאמינים שיש ערך רב בלימוד הפועל לטובת שינוי ולא לימוד הנשאר רק במרחב בית המדרש. מתוך תפיסה זו הקמנו את תוכנית שנה ב' של מכינת חנתון.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

סוג המכינה:

מכינה כללית

מיקום:

קיבוץ חנתון

תיאור הפעילות בשנה ב':

אנו במרכז החינוכי בחנתון מאמינים שיש ערך רב בלימוד הפועל לטובת שינוי ולא לימוד הנשאר רק במרחב בית המדרש. מתוך תפיסה זו הקמנו את תוכנית שנה ב' של מכינת חנתון. תוכנית המשלבת לימוד משמעותי התומך בעשייה חברתית במישורים שונים. תוכנית שנה ב של מכינת חנתון מבוססת על ערכים של למדנות ועשייה.

למדנות

הלמדנות באה לידי ביטוי ביומיים וחצי של לימודים הממוקדים בנושאים הבאים: הומניזם, ציונות ויהדות. שיטת הלמידה בתוכנית הינה שיעורי עומק הכוללים מרחב ללמידה בזוגות מונחית. בנוסף בתוכנית קיים מרכיב של מחקר אישי המלווה על ידי הצוות.

עשייה

העשייה באה לידי ביטוי ביומיים של אקטיביזם שבועי. במהלך היומיים הללו חניכי התוכנית עובדים על פרויקט אישי לבחירתם המקדם שינוי ויוזמה חברתית. בנוסף החניכים עובדים ביחד עם עמותות המקדמות שינוי חברתי בחברה הישראלית בדגש על שינוי פרלמנטרי.

מרכיבים נוספים הקיימים בתוכנית הינם ניהול עצמי וחיי קבוצה. הניהול העצמי בא לידי ביטוי בניהול משק בית של התוכנית (בישול, ותקציב הזמנות), וניהול זמני עבודה אישיים על הפרויקטים האישיים השונים. חיי הקבוצה באים לידי ביטוי בחיים משותפים של קבוצה אינטימית ובניית ערבי תרבות ושיחות קבוצה.

"לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים מודאגים ואכפתיים יכולה לשנות את העולם; למעשה זה הדבר היחיד שאי פעם הביא לשינוי."
מרגרט מיד

מידע על הצטרפות והרשמה:

ניתן ליצור קשר דרך המייל [email protected].

תקופת הרישום:

ינואר 2020 עד מרץ 2020.

שם איש/ת הקשר:

איל ביר - מנהל שנה ב'

טלפון ליצירת קשר:

0523795732 / 049059607

כתובת דוא"ל ליצירת קשר:

[email protected]
גלריית תמונות

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.