מכינת גל

תכנית "אדוה" הוקמה לצורך הכשרת צעירים וצעירות בתחום המדיניות הציבורית. ההכשרה מתבצעת באמצעות קורסים העוסקים בנושאים כגון כלכלה וחברה, מדיניות ציבורית, יזמות חברתית וכו'. בנוסף, משתתפי התוכנית מתמחים בארגונים חברתיים ובאגפים שונים בעיריית  קרית ביאליק.

 

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

סוג המכינה:

מכינה כללית

מיקום:

קרית ביאליק

תיאור הפעילות בשנה ב':

מטרת תכנית "אדוה", היא להוות מסגרת שתהיה קפיצת מדרגה למשתתפים, אשר תקנה להם כלים להתברג בתפקידי הובלה בחברה הישראלית, ובפרט בשירות הצבורי. ובכך לגוון את שדרת המנהיגות בחברה הישראלית, כך שתהווה יצוג רחב יותר של החברה הישראלית.

מטרות

  1. פיתוח תחושת אחריות גלובלית ולחברה הישראלית בפרט- התוכנית תנסה להוכיח לך, שאתה אחראי לאיך החברה בה אתה חי נראית. ולך יש את היכולות לתקן אותה.
  2.  פיתוח זהות של מובילים חברתיים, והכוונתם לשרות הציבורי ולעמדות השפעה בחברה האזרחית- התוכנית תנסה להוכיח לך, שאתה אחראי לאיך החברה בה אתה חי נראית. ולך יש את היכולות לתקן אותה
  3.  גיבוש עמדות חברתיות מורכבות, עם דגש על ראיית המוחלש ושאיפה מתמדת  לקידום שיוויון הזדמנויות- אנחנו לא רק רוצים שתגיעו לעמדות השפעה, אנחנו רוצים שכשתגיעו לשם, תזכרו לעזור לחלקים בחברה שהכי צריכים אותכם. ושתדאגו שלכל אחד בישראל, תהיה הזדמנות שווה להצליח.

נושאי דגל

צמצום פערים

 פוליטיקה

 מדיניות ציבורית

 התמחויות במגזר הציבורי

 עיצוב תפיסת עולם

מרכיבי התוכנית

קורסים שבועיים קבועים-במהלך כל שבוע מתקיימים 6 קורסים קבועים, ברמה גבוהה מאוד המועברים על ידי מרצים המומחים בתחומם. הקורסים נועדו לתת תשתית ידע בתחומי המדיניות הציבורית. קורסים לדוגמא- משפטים, כלכלה, מדיניות ציבורית ועוד.התמחויות-כל משתתף בתוכנית מתמחה יומיים שלמים בשבוע במקום התמחות קבוע לאורך כל התוכנית. ההתמחות נועדה לתת התנסות בפועל בעולם השירות הציבורי, להכיר את האתגרים, ללמוד כלי עבודה ועוד. ההתמחויות קורות באגפים שונים בעירייה ובארגונים לשינוי חברתי.סיורי ימי ראשון-פעם בשבוע המשתתפים יוצאים לסיור במקום שונה בארץ, סביב סוגיה אחרת של מדיניות חברתית. אלו סוגיות שכדי להבין אותן לעומק, צריך לצאת לשטח ולראות אותן בעיניים. סיורים לדוגמא- מדינית הקליטה בישראל, החברה הערבית, ממשל ודמוקרטיה ועודסמינרים-פעם בחודש יוצאים המשתתפים לסמינר בן 3 ימים, סביב סוגיית עומק המשפיעה ומעצבת את החברה הישראלית. בסמינר פוגשים את מעצבי המדיניות שמחליטים את אותן ההחלטות הקריטיות לחיינו בסוגיות הללו ומנסים להבין את השיקולים שלהם ואת האלטרנטיבות. סמינרים לדוגמה- יחסי ישראלים ופלסטינים, סמינר מדיניות חינוך ועוד.

סיורי משתתף-

במהלך התוכנית, ולאחר שנלמד קצת כיצד המדיניות שמתוכננת במשרדים הרחוקים בירושלים, משפיעה על החיים של כל אחד מאיתנו, כל משתתף בונה סיור בעיר מגוריו ומנסה לחקור מה הן אותן החלטות מדיניות שעיצבו את חייו וכיצד, אם בכלל, אפשר לעצב את החיים בשכונה שלו, בעיר שלו, נכון יותר.

 

כתיבת "אני מאמין"- 

כל משתתף ומשתתפת מנסחים במהלך התוכנית מאמר המביע את תפיסת עולם האישית, מדינית, כלכלית, חברתית. התהליך מלווה על ידי הצוות ומפתח את היכולת לחשוב בצורה מעמיקה, לחקור, להכריע בסוגיות מורכבות ולנסח בבהירות את מחשבותיכם.

מידע על הצטרפות והרשמה:

להצטרפות והרשמה יש לפנות למכינת גל

תקופת הרישום:

פברואר מרץ אפריל

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.