רוצה להירשם למכינה קדם צבאית? לחץ/י כאן לאתר ההרשמה >>

ליצירת קשר: לחצו על "צרו קשר" באתר ההרשמה או שלחו הודעת וואצאפ למספר 054-809-7433

מכינת משכיות

משכיות - משרדי המכינה
משרדי המכינה

maskyot@gmail.com

04-6581834/7

1534-6584543

אביגדור משה - מנהל המכינה, יפית - מנהלת המשרד

COM_CONTACTENHANCED_IMAGE_DETAILS
הרב שלמה אזואלס
ראש מכינת משכיות

maskyot@gmail.com

04-6581834/7

1534-6584543

058559846

הרב אלון בניהו
מנהל חינוכי

alonbna@gmail.com

0507580208

מכינת משכיות

מיקום: משכיות

על המכינה:

בצפון בקעת הירדן בין גבעות משתפלות, בסביבה טבעית ושקטה נחבאת מהעין, מציעה מקד"צ "משכיות" תכנית ייחודית לבני הנוער, הנמצאים בנקודת זמן משמעותית לעתידם. תקופת שהותם במכינה תשפיע במידה רבה על התנהלותם כבוגרים בחברה ותאפשר להם בעתיד מרחב בחירה רחב.

במקד"צ "משכיות" מקבלים התלמידים בית חם, חיבוק, יחס והכוונה, מתוך מקום של קבלה ואהבה. ניתנת תשומת לב אישית ומקיפה לכל אחד. החניכים, המתגוררים במתחם המכינה, משתתפים בתוכנית לימודים, העשרה וחוויה המותאמת להם: לומדים תורה, מפנימים ערכים דוגמת אהבת הארץ וכבוד לזולת, מתנדבים ומסייעים לאחרים, מטיילים בארץ ולומדים להכירה, מתנסים באחריות אישית ומנהיגות, לומדים אודות זוגיות ומשפחה, מפתחים מיומנויות חברתיות, לימודיות ובין אישיות, משתתפים בפעילויות מגוונות וחווים חיי שיתוף וקהילה מתוך אחריות לזולת ולסביבתם. בנוסף, הם רוכשים כלים של כישורי חיים, בנגרות, ריתוך, גינון, אורוות סוסים, פינת חי, חדר מוסיקה וחדר כושר.

תוכנית הלימודים ופעילויות חינוכיות מיוחדות

צוות הרמי"ם המגוון מעביר את התורה בטעמים ובסגנונות שונים. התלמידים מרווים את צימאונם בניחוחות השונים. במכינה ישנו שילוב מנצח של תורה ועבודה, חיי עשייה ויצירה טבולים בנוף מקסים. סביב המכינה יישוב חדש שמונה כארבעים משפחות ברוכות!

הכנה צבאית איכותית

מכינתנו מבליטה את ההכנה לצבא ע"י הרצאות, מורשת קרב, שבוע ניווטים, ביקור ביחידות צבאיות, אימונים מקדמים לקראת היחידות המובחרות. בוגרי מכינתנו הופכים להיות מרכיב חשוב בחיי הצבא בכל היחידות. רובם נמצאים בחוד החנית של הצבא בסיירות ובקצונה.

ראש מכינת משכיות – הרב שלמה אזואלס

בס"ד

ראש מכינת משכיות נולד במרוקו בשנת 1958, למד בשוויץ בבית ספר למהנדסים ועלה לארץ בגיל 21. מכהן גם כרב של תל תאומים וכרב האזורי של עמק המעיינות.

תלמיד יקר ואהוב!

בבואך לבחור מסגרת המשך,שתעצב את חייך, אתה צריך לדמיין שאתה יוצא למדבר מסוכן, בהתראה קצרה מאוד, נגיד של כשעתיים. באותו זמן אתה צריך לחשוב מה הכי נחוץ לך, מה הצידה לדרך שאתה זקוק לה. או שמא "ארגז כלים" שתמצא בו כל הדרוש במדבר האימתני שאתה הולך לשהות בו בשבועות הקרובים. מתרכז בכל כוחותיך ומחליט….!

אני צריך מזון שיחזיק מעמד זמן רב, לא כבד ולא מסורבל אך גם משביע. אני צריך עוד כהנה וכהנה אמצעי הגנה נגד פגעי הטבע, קור,חום, חיות טורפות ועוד…

יקירי! בדיוק כך הוא מסע החיים!!, סכנות רבות אורבות לפתחנו! סכנות פיזיות, נפשיות, וגופניות. העולם לפעמים נראה כמו גו'נגל, הדורש כושר הישרדות גבוה מאוד.

מכינת "משכיות", היא מכינה שחושבת ללא הרף על הכלים הנחוצים לחיים טובים, מאושרים ומאוזנים. חיים בהם האדם, מממש את הכישרונות הגנוזים בו בצורה מירבית. אנו כל הזמן חושבים, מה נחוץ לדרך ישרה ומוצלחת. איך לבנות משפחה ערכית-משמעותית, איך לחנך דור ישרים מבורך, לתפארת העם התורה והארץ. איך להביא לידי ביטוי את השירות הצבאי, שיהפוך לחוויה מתוקה ונעימה, עם סיפוק מהאיכות הגבוהה של הנתינה. הפיקוד, האתגרים הגדולים של בטחון ישראל, חדוות העשייה בשורות צה"ל בעמדות השפעה והנהגה. לחשוב איך להוביל ולהשפיע! לשאול את השאלה הנכונה ביחס לשירות. האם חובה לשרת או זו זכות גדולה להגן על עמך ונחלתך? האם אתה מתעניין במה יצא לך מצה"ל… או במה יצא לצה"ל ממך?

מכינתנו משאירה מקום, גם לאנשים שהשהייה בבית המדרש כל היום קשה להם. שכן- התלמידים ממלאים את זמנם הפנוי, בעבודות יזומות, בגינון, פינת-חי, אורוות סוסים, פארק חמורים לטיולים, סדנא לנגרות ומסגרות, חדר מוסיקה וחדר כושר וחקלאות. בעצם התלמיד מעשיר את ה"ארגז כלים" של חייו ויוצא עם כישורי חיים רבים.

האדם השלם לוקח שמחת-חיים לדרכו, כושר גופני מעולה, עם תחושה נפלאה של שותפות ביצירת מדינה טובה יותר, שאנשיה מלאים רצון להגשים חיי איכות ומשמעות, ארץ שמבטיחה עתיד בהיר ומזהיר לדורות הבאים.

גלריית תמונות

רשימת המכינות הקדם צבאיות (סדר רנדומלי)

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

שותפים ותורמים של מועצת המכינות