הדפסת עמוד זה

מכינת מעוז

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

מעוז לוד - משרדי המכינה
משרדי המכינה

[email protected]

08-9159666

15389159666

מכינת מעוז

מיקום: לוד

על המכינה:

מכינה ישיבתית קדם צבאית בעיר לוד.

במהלך הקמתה של מדינת ישראל, זכינו להיות שותפים ולראות בישוב הארץ, באידיאלים גדולים, בהקמת המדינה הממשלה והצבא. 50 השנים הראשונות היו שנות העשייה ואנו נמצאים עכשיו בשלב הבנת החזון העומד ביסוד מדינתנו. בשנים האחרונות נחשפים התלמידים במהלך שנות לימודיהם לתכנים ומדיה אשר במרכזם עומד הפרט והקריירה. עמ"י במעמד הר סיני אמרו יחדיו "נעשה ונשמע" – כולנו נקראים היום לגלות את נשמתה של האומה הישראלית.

מסירות נפש בצבא הוא ערך אחד שעליו גדלנו וחונכנו ,אך יש להוסיף עליו לא פחות ואף יותר את מסירות הנפש על הצד הרוחני של האומה. במכינה שואפים לשמוח בתורה ובמצוות מתוך הבנת ערכן. במכינה יודעים שהתורה היא דבר גדול, מרומם, משמח וכללי אשר נותן חיים לפרט ולכלל ,אשר מגלה את העבר ואת העתיד, אשר מחבר את ה"בראשית" אל הנצח ומגלה לנו על המידות הטהורות שחקוקות בנו ירושה מאבותינו.

צבא הגנה לישראל עסוק בהגנה על עמ"י ודווקא מתוך כך יש להבין ולהעמיק רבות בפשר הבחירה בנו מכל העמים, באיכותה, בייחודה, בשליחותה ובמשמעותה ורק אז נבין יותר טוב על מה אנחנו יוצאים להגן. החרב ושדות הקרב אינם עניינו ועל זה אין אנו מחנכים ולהיפך- תיקון עולם במלכות ה'- זו חובתנו, וכדי להגן על חובה זו מתקשים אנו כארז ויוצאים להילחם את מלחמתנו. המכינה נמצאת בשכונת רמת אשכול ובה כ- 70% בני מיעוטים והשאר זקנים ועולים מאתיופיה, מאז היותה של המכינה בתוך השכונה נותר קשר חם אוהב ועוטף עם העולים מאתיופיה הכולל גמ"ח חסד לאוכל וביגוד, בר מצווה לנערים, שותפות בחגים ותחושת ביטחון שוטפת ברחובות השכונה. בית הכנסת "דוסא" משופץ בימים אלו ע"י תלמידי המכינה לאחר שרפתו.

ככלל תלמידי המכינה שותפים מלאים בהבנת הדרך ובעשייה מלאה מתוך שמחה במכינה ומחוצה לה. השרות בצבא נעשה בליווי מתמיד והכוונה ע"י צוות הרמים. רובם של מסיימי שנה א' ממשיכים לשנה ב' ומרגישים שייכות מלאה למקום ולאחריות על החייאת הלב של מדינת ישראל. צוות המכינה מורכב מבוגרי ישיבת שבי חברון ,שעברו עם משפחותיהם לשכונה במסירות נפש יומם ולילה להקניית תורה ומידות לנוער הצמא שמגיע לכאן, וכן מרמים נוספים הגרים בעיר. לפי הגדרת התלמידים: "את מכינת מעוז אי אפשר להסביר, כולם מוזמנים לבוא- להיפגש ולהתרשם".

גלריית תמונות