מה קורה

מכינת מעוז

מעוז לוד - משרדי המכינה
משרדי המכינה

[email protected]

08-9159666

15389159666

מכינת מעוז

מיקום: לוד

על המכינה:

מכינה ישיבתית קדם צבאית בעיר לוד.

במהלך הקמתה של מדינת ישראל, זכינו להיות שותפים ולראות בישוב הארץ, באידיאלים גדולים, בהקמת המדינה הממשלה והצבא. 50 השנים הראשונות היו שנות העשייה ואנו נמצאים עכשיו בשלב הבנת החזון העומד ביסוד מדינתנו. בשנים האחרונות נחשפים התלמידים במהלך שנות לימודיהם לתכנים ומדיה אשר במרכזם עומד הפרט והקריירה. עמ"י במעמד הר סיני אמרו יחדיו "נעשה ונשמע" – כולנו נקראים היום לגלות את נשמתה של האומה הישראלית.

מסירות נפש בצבא הוא ערך אחד שעליו גדלנו וחונכנו ,אך יש להוסיף עליו לא פחות ואף יותר את מסירות הנפש על הצד הרוחני של האומה. במכינה שואפים לשמוח בתורה ובמצוות מתוך הבנת ערכן. במכינה יודעים שהתורה היא דבר גדול, מרומם, משמח וכללי אשר נותן חיים לפרט ולכלל ,אשר מגלה את העבר ואת העתיד, אשר מחבר את ה"בראשית" אל הנצח ומגלה לנו על המידות הטהורות שחקוקות בנו ירושה מאבותינו.

צבא הגנה לישראל עסוק בהגנה על עמ"י ודווקא מתוך כך יש להבין ולהעמיק רבות בפשר הבחירה בנו מכל העמים, באיכותה, בייחודה, בשליחותה ובמשמעותה ורק אז נבין יותר טוב על מה אנחנו יוצאים להגן. החרב ושדות הקרב אינם עניינו ועל זה אין אנו מחנכים ולהיפך- תיקון עולם במלכות ה'- זו חובתנו, וכדי להגן על חובה זו מתקשים אנו כארז ויוצאים להילחם את מלחמתנו. המכינה נמצאת בשכונת רמת אשכול ובה כ- 70% בני מיעוטים והשאר זקנים ועולים מאתיופיה, מאז היותה של המכינה בתוך השכונה נותר קשר חם אוהב ועוטף עם העולים מאתיופיה הכולל גמ"ח חסד לאוכל וביגוד, בר מצווה לנערים, שותפות בחגים ותחושת ביטחון שוטפת ברחובות השכונה. בית הכנסת "דוסא" משופץ בימים אלו ע"י תלמידי המכינה לאחר שרפתו.

ככלל תלמידי המכינה שותפים מלאים בהבנת הדרך ובעשייה מלאה מתוך שמחה במכינה ומחוצה לה. השרות בצבא נעשה בליווי מתמיד והכוונה ע"י צוות הרמים. רובם של מסיימי שנה א' ממשיכים לשנה ב' ומרגישים שייכות מלאה למקום ולאחריות על החייאת הלב של מדינת ישראל. צוות המכינה מורכב מבוגרי ישיבת שבי חברון ,שעברו עם משפחותיהם לשכונה במסירות נפש יומם ולילה להקניית תורה ומידות לנוער הצמא שמגיע לכאן, וכן מרמים נוספים הגרים בעיר. לפי הגדרת התלמידים: "את מכינת מעוז אי אפשר להסביר, כולם מוזמנים לבוא- להיפגש ולהתרשם".

גלריית תמונות

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שיבולטר סוף שנת תש"ף רביעי, 08 יולי 2020 17:38

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת בלק שישי, 03 יולי 2020 09:25
ממתק לחג השבועות חמישי, 28 מאי 2020 08:50
ממתק לשבת - פרשת שלח לך שישי, 12 יוני 2020 08:59
ממתק לשבת - פרשת בהעלותך שישי, 05 יוני 2020 10:04

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.