מכינת חוסן

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

חוסן פדואל - משרדי המכינה
משרדי המכינה

amishaishav@gmail.com

0523291821 | 0548315745

03-9336402

052-3598091

http://www.pduel.co.il

COM_CONTACTENHANCED_IMAGE_DETAILS
הרב מאיר כץ
ראש מכינת חוסן פדואל

amishaishav@gmail.com

03-9332856 | 052-3598091

03-9336402

052-3598091

מכינת חוסן

מיקום: פדואל

על המכינה:

המכינה ממוקמת בישוב פדואל. ישוב דתי לאומי המונה כ-250 משפחות, ביניהם כ-50 משפחות בוגרי המכינה.

מטרת המכינה- בניית החייל הערכי בתוך החייל המבצעי. מתוך הבנה שחיילות ערכית הינה לכל החיים ומתבטאת בכל תחומי החיים, בזוגיות, במשפחה, בבחירת מקום המגורים, בבחירת המקצוע והעיסוק ובתיקון העולם בכלל עפ"י ערכי היהדות, התורה והמצוות וערכיו של בורא עולם. השקפת עולמה של המכינה, ברוח הרב קוק זצ"ל, חסידות ופנימיות התורה. מטרת המכינה היא- תשובות לשאלות מהותיות בנוגע לחיי האדם בפרט ובכלל.

דיבור בגובה העיניים, לוודא שאכן חדרנו לליבו ורצונותיו של התלמיד ולא רק לשיכלו והבנתו. חינוך לאחריות, אמינות, מנהיגות, פתיחות, יגיעה, מוכנות לאי וודאות, עמידה בזמנים, הפקת לקחים, סדר יום, ברור מטרותיו בחיים, לתת תחושת משפחתיות ויחס אישי לנקודות המוצא ממנה בא התלמיד ולקדמו מאותה הנקודה לכיוון מטרות המכינה. ההתקדמות היא בקצב המותאם לכל תלמיד לפי יכולותיו וכשרונותיו.

השקפת עולמה של המכינה, שכל דבר הנלמד, בכדי להפנימו, יש צורך בתרגילים שמטמיעים את עולם הערכים בנפש התלמיד. מה שנלמד ולא מתורגל, לא באמת חודר לאישיות והופך לחלק ממנה כדברי חז"ל: "גדול שימושה של תורה יותר מלימודה". תרגולים אלו באים לידי ביטוי בניהול עצמי של התלמידים את המקום כולו, כולל תחזוקה, מטבח ובישולים וניהול הפנימייה- בהדרכת אנשי מקצוע.

כמו"כ יכולת השפעה על תוכנית הלימודים לפי צרכי ושאלות התלמידים. סדרות שטח שמטרתן הכנה לצה"ל ובעיקר תרגול סל הערכים הנ"ל: גיבוש, שבוע נשק, סדרת הישרדות, סידרת בדד, מסעות שבסיומם מסע 67 ק"מ, ניווטי יום + לילה+ ג'יפים- עד רמת בה"ד 1 בי"ס לקצינים ליכולים ולמעוניינים. קורס ערבית מדוברת ומנטליות לשיפור יכולת ההגעה ליחידות מודיעין ולביקוש ע"י יחידות קרביות שבמגע מתמיד עם האוכלוסיה הערבית. מרצים אורחים, התנדבות בקהילה עם נפגעי טרור, מורשת קרב. מדסי"ם בין 2-3 בשבוע . עבודה חקלאית-מתוך חינוך לאהבת הארץ. אנו יוצאים מנקודת מוצא שאם תהיה מוכן לקשה מכל, כל דבר שיהיה אח"כ, יהיה יותר קל.וכן שהתמודדות , היא מה שבאמת מבגרת את האדם.

שנה ב' במכינה מותנית במנהיגות כלפי שנה א' וחונכות של שנה א'. בשנה ב' המטרה לפתח יכולות פיקוד ומנהיגות מעבר ללימודים שהם לימודי עומק ולימודי היקפיות. אנו מעמידים לימודי חובה בהיקפיות כרף מינימום ל"בוגר ראוי". חניכי המכינה באים אליה מכל הארץ ללא מאפייני אופי אחיד, אלא מסגנונות חברתיים מורכבים על מנת לדמות חברה כמו במציאות , שתפגשו בצבא ובחיים, מה שמגלה עושר חברתי מעניין ומגוון ומלא סגנונות. המכינה מקיימת קשר רצוף ומלווה לבוגריה ומשלבת אותם בחינוך תלמידיה בשיחות ולקחים מהשרות הצבאי.

בוגרי המכינה משרתים כמפקדים וכקצינים זוטרים ובכירים בצבא, עוסקים בחינוך במוסדות החינוך השונים, בתיקשורת, בשליחויות חינוכיות בחו"ל, ביניהם הצלת יהודים מהתבוללות, בהקמת ישובים חדשים, בתוכם הישוב ברוכין. צוות המכינה כולו, הרמי"ם ,המדריכים ואנשי הלוגיסטיקה- מבוגרי המכינה, שעברו כל מה שחניך בשנה א' וב' עוברים.

צוות המכינה כולל משפחות מלוות מבין בוגרי המכינה הגרות בישוב ומאמצות את התלמידים בקשר אישי מעבר ליחס האישי.עם כל אנשי הצוות. אנו מאמינים מאוד בסבלנות לקצב התקדמותו של החניך ובחשיבות מצב רוחו המרומם של החניך. חניך ללא שימחה – "כאדם ללא דופק" .

אנו מקווים כי אצלינו תמצא בית חם ואוהב עם הכנת עומק- ברוחניות ובמעשיות לסוגיות החיים המורכבות ובתוכן השירות הצבאי המשמעותי והערכי ,הקדוש. אנו מקווים שתצא שונה ממה שנכנסת לאור מה שלמדת ותרגלת והפנמת . עשיר יותר בדעותיך, מפותח בכשרונותיך ושמח ברגשותיך מאמין בחלומותיך. שתצא בוגר עם חזון משמעותי לתיקון העולם, קידוש ה', ודמות מופת בדרכך.

אנו מאחלים לך הרבה הצלחה ומלאי תפילה לה'- שנזכה.

לאתר המכינה >>

ראש מכינת חוסן פדואל – הרב מאיר כץ

סגן אלוף במיל'.אב לשישה מתגורר בפדואל. לפני גיוסו לצה"ל למד בישיבת "מרכז הרב". את שירותו הצבאי עשה במסגרת ישיבת ההסדר בקרית שמונה, ושירת בחיל השריון. הוא לחם במלחמת שלום הגליל הקים את המכינה, ביחד עם חבר נפשו, הרב אלימלך שפירא זצ"ל הי"ד שנרצח על ידי בני עוולה בדרכו ללימוד תורה באישון ליל. הרב מפקד על כל הפעיליות בבית מדרש ובשטח. בגיבוש, מסעות, ניווטים, השרדות ואימון נשק. יונק את תורותיו של הרב קוק ותורת בעל הסולם,ודואג שכל מה שנלמד עובר למעשה.

אליכם אני פונה בני הנוער היקרים, ומדוע אליכם?

כי בתקופתנו, בגילכם בד"כ שום דבר לא מובן מאליו. אתם לא מוכנים לקבל שום דבר כמובן מאליו, שואלים על הכל.

לאלה שלא מוכנים להיות חלק מה"עדר", שמוכנים ומעיזים במלא החוצפה, לשאול על כל דבר, אך מצד שני יש להם את האומץ לברר עד הסוף ולהסכים ללכת בעקבות המסקנות, מהבירורים הללו. לברר דרך חיים וללכת לאורה.

לאלה המוכנים לחלום וללכת בעקבות החלום ולהבין ששום גיל או מוסכמות חברתיות כאלה ואחרות לא יעצרו את חלומותיכם הברוכים.

לאלה המוכנים להקים חברת אחריות ומנהיגות ואכפתיות ממה שקורה סביבם בחיי החברה הישראלית, העם היהודי, הצבא, עולם הערכים והתורה.

לאלה המבינים שכל בניין צריך להיבנות לא ע"י פסילת האחר והשונה ממני אלא ע"י הרביית הטוב על דרך "מעט מן האור מגרש הרבה מן החושך".

לאלה המוכנים להשקיע בבניין אישיותם ובראש וראשונה מבינים שבניין האישיות והעיסוק בעולם הערכים הינו עולם בפני עצמו, ומקצוע בפני עצמו לא פחות מכל דבר אחר שאתה לומד ואפילו הרבה יותר. חיי הערכים לא נבנים מאליהם, לא באים "תוך כדי.." וכל דבר שלא מתרגלים , ומפיקים ממנו לקחים, לא באמת מתקדם ולא באמת נקנה.

לאלה המבינים שלהיות חייל, זה חייל של ערכים בתוך החייל המבצעי, שהרוח מנצחת ולא החומר, שגם אם אתה מקדם את עולם הערכים שלך במקצועות שונים ומגוונים, אתה עדיין חייל של ערכים. שלהיות יהודי זה להיות חייל. שבכל דבר בתורה ובחיים

צריך תמיד לשאול 3 שאלות יסוד- מה למדתי, מה זה אומר לי, ומה אני הולך לעשות עם זה. זוהי דרכנו-שנזכה.

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.