רוצה להירשם למכינה קדם צבאית? לחץ/י כאן לאתר ההרשמה >>

ליצירת קשר: לחצו על "צרו קשר" באתר ההרשמה או שלחו הודעת וואצאפ למספר 054-809-7433

מכינת חמדת

חמדת יהודה - משרדי המכינה
משרדי המכינה

b.m.chemdat@gmail.com

02-9944602 | 02-9944605

02-9944603

http://www.chemdat.org.il

הרב ינון מדר
ראש מכינת חמדת יהודה

b.m.chemdat@gmail.com

02-9944602 | 02-9944605

02-9944603

050-8855932

http://www.chemdat.org.il

מכינת חמדת

מיקום: חמדת

על המכינה:

חמדת – תורה פורצת לחיים

המכינה בחמדת בראשות הרב ינון מדר הוקמה בשנת תשנ"ז, 1997 ועסוקה בהכנת חניכים לצבא ולחיים. עד היום סיימו את המכינה למעלה מ-600 בוגרים.

לאורך השנים,התבוננות על המשך דרכם של בוגרי המכינות בכלל וחמדת בפרט הביאה אותנו לפיתוח תכנית ייחודית- "תורה פורצת לחיים" .

אז מה הבשורה שלנו?

"תורה פורצת לחיים" – הוא מהלך של מתן כלים שונים שמטרתם לבנות אישיות מוצקה ויציבה שתעמוד באתגרים הרבים-רוחניים, נפשיים ופיזיים במהלך השירות הצבאי ולאחריו.

במכינה נפגשים עם השאלות, ההתנגשויות והחיכוכים בכל רבדי החיים המעשיים והרגשיים, מבררים את דרך ההתמודדות מתוך כתלי בית המדרש וצומחים למנהיגות ואחריות אישית רוחנית וחברתית.

איך זה קורה?

דרך הראש

התורה כדרך חיים – לימוד לא כמו שהכרת. במכינה מגוון שיעורים וסדרים בהם אתה שותף מרכזי בלימוד ובבחירת הנושאים. הלימוד מתבצע בדיונים ובנוי מתוך הקשבה כנה לצרכים הנפשיים והרוחניים של כל תלמיד. דגש מיוחד על לימודי מקרא ומדרש על פי דרך הרב אשכנזי זצ"ל (מניטו), זאת בנוסף ללימודי ההלכה והאמונה המרכזיים.

דרך הרגליים

מכירים את החברה והארץ – בתכנית מסעות לסרטבה ולאזורים נרחבים בארץ. עשרות ימי עיון וסיורים במערכות שלטון, בטחון וממשל וכן מפגשים רבים עם מערכות אזרחיות וחברתיות שונות.בנוסף מבקרים במכינה מרצים אורחים ומרצים קבועים בתחומי העשרה שונים (תקשורת,ביטחון ועוד.)

דרך הידיים

האחריות בידיים שלכם – לא מאכילים בכפית "מאן דאכיל לאו מדיליה בהית לאסתכוליה באפיה" תלמידי המכינה אחראים על חלקים נרחבים בתפעול המכינה – כמו ארוחות, ארגון סיורים ימי עיון ומערכת. בנוסף התלמידים מונחים להעביר "שעורי חניך", חוברות מאמרים וכן פרויקטים אישיים ומחזוריים בתחומי סביבה חברה ותורה, בהתאם לאופיו ורצונו של התלמיד והכל בחניכה ובליווי צמוד של הצוות.

בנוסף התלמידים מתנדבים במשמר האזרחי, בחניכויות לילדים ופרויקטים קהילתיים יחודיים, וגם לוקחים חלק בעבודה חקלאית.

דרך הלב

להתחבר לעצמך – סדנת התבודדות, סדנת "שיויתי", תקשורת בין אישית, "דיבור של אמת", הישרדות, שבוע צבא, שיחות שיקוף עם אנשי הצוות – כל אלו הם חלק מארגז הכלים בהם אנו משתמשים על מנת לעבד את התכנים הרוחניים והנפשיים שהתלמידים פוגשים.הדיבור הכנה והפתוח עם אנשי הצוות והחברים מהמחזור על רגשות, שאיפות וקשיים מאפשר לאדם להכיר את עצמו ואת סביבתו ביתר עומק ובכך להיות נאמן לדרך בה הוא בוחר לחיות.

התכנית מיועדת לבוגרי תיכונים דתיים וישיבות ובנויה בהקשבה מלאה ומותאמת לגיבוש וייצוב האישיות והרוח בתקופה של שנה עד שנתיים.

קשר חם ואישי עם אנשי הצוות כולם, אוירה משפחתית וגיבוש מחזורי יוצרים קהילת בוגרים ענפה ומגובשת. המכינה ממשיכה ללוות את הבוגרים במהלך השירות הצבאי, בחיים האזרחיים ולקראת הנישואין

רשימת המכינות הקדם צבאיות (סדר רנדומלי)

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

שותפים ותורמים של מועצת המכינות