רוצה להירשם למכינה קדם צבאית? לחץ/י כאן לאתר ההרשמה >>

ליצירת קשר: לחצו על "צרו קשר" באתר ההרשמה או שלחו הודעת וואצאפ למספר 054-809-7433

מכינת איתן

עדיאל אזרד
ראש מכינת איתן

0542015068

הרב אלייקים כרובי
רכז גיוסים

0543302744

 

מיקום: מעלה אדומים

50 תלמידינו נבחרו למכינה בזכות הרצון המשותף להעמיק בזהות היהודית, להתפתח אישית ולעבוד על המידות. חלק מובנה הוא ההכנה לשירות צבאי משמעותי ופיקודי. הבוגרים שלנו לעולם אינם שוכחים שלתת זה לקבל.
במכינה הדרישות גבוהות. מהבוקר, היום מנוצל היטב. לומדים, מתנדבים ומתאמנים.

eitan2

חזון המכינה:

מכינת "איתן" תאפשר לבני הנוער לעצב את אישיותם ועתידם, זאת מתוך בירור של זהותם היהודית - ציונית, אשר נתרמת ותורמת לחברה בישראל. המכינה תעצים את תחושת השייכות לתורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל. בוגריה יהוו דוגמא ומופת לאזרחים פעילים ומעורבים בחברה בישראל.

ארבעת יסודות המכינה:

 1. לימודים
  שילוב של לימודי קודש מגוונים, כגון, אמונה, חסידות, פילוסופיה יהודית וגמרא, יחד עם לימודים כללים המחברים למהות היהודית והישראלית שלנו כמו תקשורת והשפעתה, ערבית מדוברת, מדיניות וממשל ועוד.
 2. עבודת המידות
  הצוות מרבה ללמוד בליווי עמותת "לרדת למעלה", ומעביר סדנא בעבודת המידות בה החניכים לומדים על עצמם, ובעצם שיפור המידות שלהם הם רוכשים ביטחון עצמי אמיתי והכרה ביכולות שלהם והחוזקות לצד התמודדות עם חולשות.
 3. הכנה לשירות משמעותי בצה"ל
 • במישור הגופני: אימון בכל יום עפ"י סרגל מאמצים בליווי איש מקצוע הכוללים קרוספיט, קרב מגע, אימוני כוח והשתתפות במירוצים של 21-10 ק"מ, לצד ריצות ניווט וסדרות שטח אחת לחודש.
 • במישור המנטאלי: מפגש עם מפקדים ולוחמים ממגוון חיילות, ביקורים בבסיסי צה"ל ושיחות של הצוות עם החניכים על ערכי הצבא.
 1. התנדבות בקהילה
  אחת לשבוע, באופן קבוע, החניכים יוצאים להתנדבות, בכרמים, בחינוך מיוחד, במועדונית לילדים, בהעברת סדנאות בביה"ס, במכבי אש ועוד.

מרכיבי התוכנית מושתתים על שלוש היסודות: "עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל".

עם ישראל
א. בתוכנית ישתתפו חניכים מכל שכבות האוכלוסיה אשר יכירו בעוצמתו של עם ישראל מתוך שונותו ואחדותו.
ב. החניכים יתנדבו בקהילה ויהיו משמעותיים עבור האחר.
ג. החניכים יזכו לליווי אישי וקבוצתי ע"י מנחה מקצועי שתפקידו לתמוך בהם במהלך השנה, לסייע להם במימוש יכולותיהם, לשקף הצלחות ואתגרים ולבקר את התהליך.
ד. המכינה תפעל להעשרה ופיתוח תמונת העתיד של חניכיה תוך למידה ועיון בנושאים וערכים כגון: מנהיגות, צבא, רפואה, תעשייה ועוד.
תורת ישראל
א. המכינה תייצר חווית לימודים וחיבור לתורת ישראל, תאפשר לחניכיה לבנות אישיות מאמינה, בעלת מידות וערכים, שתתמודד בהצלחה עם האתגרים הנכונים לה בצבא ובחיים.
ב. הלימוד יהיה רחב ומעמיק ויכלול "יהדות מזווית אחרת", אמונה, הכנה לחיי משפחה, חסידות, מוסר ועוד.

ארץ ישראל
א. הכרת הארץ ומורשתה יילמדו דרך הרגליים החניכים ילמדו על ההיסטורייה של עם ישראל מתקופת התנ"ך, המשנה ועד ימינו, ויקיימו את הכתוב "קוּם הִתְהַלֵּךְ בָּאָרֶץ לְאָרְכָּהּ וּלְרָחְבָּהּ כִּי לְךָ אֶתְּנֶנָּה".
ב. החניכים יעברו הכנה לשירות צבאי משמעותי וטיפוח ערכים ומנהיגות, לצד הגדלת המוטיבציה לנתינה מירבית בצבא, לימוד מורשת קרב ומורשתו הערכית של צה"ל, הכנה נפשית לאתגרים שיעמדו בפניהם בצבא, ביקור בבסיסי צה"ל והיכרות עם החיילות השונים.
ג. המכינה תכין את חניכיה מבחינה גופנית מעשית לצבא, ותכלול קרב מגע, ניווטים וטיולים מאתגרים, אימונים בחדר כושר, מד"סים וריצות לטווחים ארוכים.

eitan

רשימת המכינות הקדם צבאיות (סדר רנדומלי)

 • מכינות תורניות
 • מכינות כלליות

שותפים ותורמים של מועצת המכינות