מכינת עטרת

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

עטרת - משרדי המכינה
משרדי המכינה

uri@ateret.org.il

02-6284101

02-6261528

COM_CONTACTENHANCED_IMAGE_DETAILS
הרב אוהד מקייטן
ראש מכינת עטרת ירושלים

ateret@neto.net.il

02-6284101

02-6261528

052-6071423

מכינת עטרת

מיקום: ירושלים

למידע על המכינה באנגלית לחצו כאן

על המכינה:

רקע כללי

מכינת עטרת ירושלים הוקמה לפני 21 שנה והייתה המכינה הקדם צבאית הרביעית שהוקמה בארץ. המכינה שוכנת בלב ירושלים, בעיר העתיקה, בבית "שערי הכותל" כ-20 מטרים מרחבת הכותל המערבי. למכינה בראשות הרב אוהד מקייטן, ובנשיאות ראש הישיבה הרב שלמה אבינר, ישנו קו כלל ישראלי עם אידיאולוגיה עמוקה של כבוד לכל הדעות בעם ישראל בין שמסכימים איתם ובין שלא ושיתוף פעולה עם האומה כולה, עם המדינה והצבא.

המכינה רואה שליחות בהכשרת בחורים מכל שדרות האוכלוסייה בישראל עם דגש על הפריפריה, לאהבת תורה ויראת שמים לאור דרכם של מרן הרב אברהם יצחק הכהן קוק ובנו רבנו הרב צבי יהודה, לתרומה ומעורבות בחברה, לשירות ארוך, משמעותי וממצא בצה"ל, ושותפות פעילה בבניין ירושלים. שילוב כל השכבות נובע מתוך רצון עז לאחד בין כל שכבות האוכלוסייה בעם ישראל, ולעזור בבניית האחדות של עם ישראל. כחלק מההכנה לצבא עוברים תלמידי המכינה מסלול לימודים בתחומים שונים אשר במהלכו, בונים התלמידים את אישיותם מבחינה תורנית אמונית ומבחינה פיזית, במטרה למצות את מרב קישוריהם בשרותם הצבאי.

מסלול הלימודים וההכשרה במכינה

1. מסלול הלימודים במכינה הינו בין שנה לשנה וחצי. במהלך תקופת הלימודים התלמידים שוקדים על לימוד התורה, על חלקיה השונים, עם דגש על נושאים אשר במהלך שירותם הצבאי ידרשו אליהם. הלימוד מתקיים בקבוצות לימוד קטנות על ידי רב ובחברותות משותפות בין התלמידים.

2. מלבד הלימוד התורני במכינה מתקיימים שיעורי מנהיגות ומורשת קרב, בשיעורים אלו מתארכים במכינה דמויות חשובות בחברה הישראלית וקצינים בכירים בצה"ל בעבר ובהווה.

3. מפגשים עם אנשי רוח ממגוון הקשת הציבורית, כדי לבנות ולחזק את עולם הערכי של הבחורים.

4. הכנה פיזית לקראת השירות הצבאי הכוללת, אימוני כושר שבועיים עם מדריכים מיוחדים בוגרי יחידות מובחרות.

5. הכנה מנטאלית לקראת השירות הצבאי הן בעמידה בלחצים השונים והן מצד המורכבות הערכית שבהם נמצאים חיילינו.

6. תכנית מיוחדת של לימודי ניווט כחלק מהדחיפה לתפקידים פיקודיים בצבא, התוכנית כוללת לימודי ניווט וסדרת ניווטים בשטחים השונים, שטוח, הררי ובנוי.

7. סיורים וטיולים בכל רחבי הארץ הבונים את הקשר בין הבחורים לארץ ישראל ולמסורת ישראל העשירה והייחודית. סיורים אלו מתקיימים באתרי המורשת, מההיסטוריה הקרובה והרחוקה. הטיולים מתקיימים בכל רחבי הארץ, כאשר הדגש המרכזי בבניית מסלולי הטיולים הוא שילוב של מלחמות ישראל לדורותיהם.

8. התנדבות אישית משולבת בתוכנית הלימודים של המכינה מתוך רצון לתרום ולתת לקהילה ומתוך תחושת ערבות הדדית לחברה הישראלית.

בוגרי המכינה

למכינה יש למעלה מ-650 בוגרים אשר מהווים חלק אינטגרלי ופעיל בציבור הישראלי. בהתאם לקו החינוכי, הרוחני המותווה על ידי הרב אוהד מקייטן ראש המכינה והרב שלמה אבינר נשיא המכינה, פזורים הבוגרים בכל ענפי החברה - כקצינים בכירים בצה"ל ובמערכת הביטחון, בתחומי החינוך, המשפט, התקשורת והכלכלה. כיום במכינה ישנם שני ר"מים שמלמדים במכינה שהינם מבוגריה.

גלריית תמונות

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.