מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

מכינת ארזי הלבנון

COM_CONTACTENHANCED_IMAGE_DETAILS
הרב זאב שרון
ראש מכינת ארזי הלבנון

[email protected]

02-9409097

02-9409123

052-8541323

http://www.arzey.org

מכינת ארזי הלבנון

מיקום: יפו

על המכינה:

מכינת 'ארזי הלבנון' הוקמה בשנת 2001 בקמפוס הנטוש של בית ספר שדה במעלה אפרים. בתקופה הקשה של האינתיפאדה השנייה. לאור בקשה מיוחדת של משרד ראש הממשלה.

תוכנית הלימודים במכינה אינה בנויה רק על הכנה לצבא, אלא גם על בניית קומה רוחנית, אמונית ודתית להמשך החיים ובניין משפחה. במשך השנה מגיעים למכינה מרצים מגוונים, קציני צה"ל מיחידות שונות, בוגרי המכינה שהם כבר אזרחים. חיילים וקצינים כדי לחלוק מחוויותיהם ומניסיונם עם התלמידים. במכינה קיים קשר חזק מאוד ואישי מאוד בין הצוות לרמי"ם ומתוך כך, קיים גם קשר טוב מאוד בין שנה א' לשנה ב'.

אנחנו מבררים ביחד – צוות ותלמידים – בכנות מלאה, בישרות רצופה, ובפתיחות מדהימה, את כל שאלות האמונה, את כל הלבטים האישיים בין אדם לבין עצמו, משפחתו, חבריו, ואלוקיו

ראש מכינת ארזי הלבנון – הרב זאב שרון

רב, סופר ומחנך. הרב שרון היה מראשוני היישוב בית-אל ב' ושימש רכז ביטחון בהתנחלות במשך כ 10- שנים. הוא שימש רב בבית ספר בירושלים ובתל אביב במשך 20 שנה, יזם שיעורי תורה בדירה ליד כיכר המדינה בתל אביב לקהל הרחב, הצטרף לתנועת "ראש יהודי", והיה חלק מצוות ההקמה של העיתון מקור ראשון. הוא הוציא שני ספרי רומן עלילתיים: "שניים אחרי המלחמה".

על קיר משרדי במכינה תליתי את אימרתו של רבי משה מקוברין:
"כשם שיש מצווה להיות בשמחה, כך יש חובה לחיות באהבה".

ההכרה היהודית הפשוטה הזו, היא נקודת היסוד עליה בנויה תפיסתה החינוכית של המכינה. הפסוק "ואהבת לרעך כמוך", אינו כותרת, אלא מנוע החיים של המכינה. אנו מרגישים אחים-רעים לתלמידנו. לא באנו לשפוט אותם. אנחנו כאן ביחד לא על מנת לבקר אלא על מנת לברר. לברר אם יש אמת בעולם. ואם יש כזו כיצד אנו פוגשים אותה, וכיצד חיינו יהיו ביטוי לאמת הזו.

לא נולדתי במשפחה דתית. עד גיל 24 הייתי 'חילוני'. הייתה לי הזכות לבחור להיות אדם מאמין ולדבוק בתורה ישראל. בחירות גמורה ובנפש חפצה. אני חושב שלכל אדם ובטח לכל יהודי – גם אם הוא נולד למשפחה דתית – קיימת הזכות, הצורך והחירות לבחור מחדש את דרך חייו. לקבל מחדש עול מלכות שמים (אם הוא חפץ בה) בלב שלם ובשמחה גמורה.

את הנתיב הזה אנחנו מאפשרים לכל תלמיד מתלמידנו לסלול בעצמו ולעצמו. כל אחד על פי אישיותו, מבנה נפשו, וגילוי רצונו החופשי בהתאם לצריבה המיוחדת שצרב הקב"ה בנשמתו.

גלריית תמונות

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - שבת פרשת שמיני חמישי, 08 אפריל 2021 21:43
ממתק לשבת - שבת שביעי של פסח שישי, 02 אפריל 2021 09:00
ממתק לשבת - פרשת ויקרא שישי, 19 מרס 2021 08:57
ממתק לשבת - פרשת ויקהל-פקודי חמישי, 11 מרס 2021 00:36
ממתק לשבת - פרשת כי תשא שישי, 05 מרס 2021 10:18

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.