רוצה להירשם למכינה קדם צבאית? לחץ/י כאן לאתר ההרשמה >>

ליצירת קשר: לחצו על "צרו קשר" באתר ההרשמה או שלחו הודעת וואצאפ למספר 054-809-7433

מכינת ימין אורד

ימין אורד - משרדי המכינה
משרדי המכינה

nurit@derechkfar.org.il

04-6860806

04-6800346

COM_CONTACTENHANCED_IMAGE_DETAILS
אייל אלדר
ראש מכינת ימין אורד

eyal@derechkfar.org.il

04-6860806

04-6800346

050-3138038

מכינת ימין אורד

מיקום: חצור הגלילית

למידע על המכינה באנגלית לחצו כאן

מכינה למנהיגות

מכינת ימין אורד למנהיגות ומצוינות קמה בשנת 2000 כתכנית פורצת דרך בעולם המכינות. עד היווסדה, פעלו בישראל כעשר מכינות קדם צבאיות, אך כולן פנו לנוער מרמה סוציו-אקונומית גבוהה. מכינת ימין אורד הייתה הראשונה לפתוח את הפתח להעצמה אישית ופיתוח כישורי מנהיגות עבור נערים מרקעים מגוונים. 

מכינת ימין אורד אשר שוכנת בחצור הגלילית, מפתחת עתודה של מנהיגים ומובילים חברתיים, דרך הכנה למצוינות בשירות הצבאי ובחיים האזרחיים.

מכינת ימין אורד מציעה מסלול אינטנסיבי של עשרה חודשים, במהלכם עוברים מדי שנה כ-60 צעירים חוויה משמעותית של ניהול חיי קהילה, נתינה והתנדבות, יציאה למסעות ניווט אתגריים, סדנאות של עמידה מול קהל, פיתוח מודעות עצמית והעמקת הזהות, הכנה לצה"ל, הכרת הארץ ועוד.

במהלך שנת המכינה החניכים מקבלים כלים רבים להצלחה בצבא ובחיים שאחרי. בנוסף לכך, המכינה מלווה את בוגריה לכל אורך הדרך, במהלך השירות הצבאי ושנים לאחר השחרור, על מנת לוודא שהם מקבלים את כל התמיכה שהם זקוקים לה כדי לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. התהליך כולל עזרה בהכוונה ללימודים גבוהים וסיוע במציאת תעסוקה.

לאחר שני עשורים של פעילות בשטח, מכינת ימין אורד היא מודל של הצלחה. מבין כ1,000 בוגרי המכינה עד כה, רובם המוחלט שרתו בתפקידים משמעותיים, 80% שרתו בתפקידים קרביים, רבים מהם בסיירות מובחרות. כ-30% הגיעו לתפקידי פיקוד ובתוכם קצינים.

ראש מכינת ימין אורד – אייל אלדר קצין במילואים, בעל ניסיון רב בחינוך.

מתגורר במצפה הושעיה, נשוי לנעמה ואב לחמישה, וסבא לעשרה נכדים. הקמתי את המכינה בשנת 2000 יחד עם ד"ר חיים פרי. המכינה קולטת לשורותיה כמידי שנה 60 חניכים.

הפרק השני במסכת אבות פותח בשאלה של רבי יהודה הנשיא: "רבי אומר איזו היא דרך ישרה שיבור לו האדם". רבי מניח שהאדם הוא יצור המסוגל לבחור את דרכו והוא מנסה לברר מהי הדרך הראויה שכדאי לאדם לבחור בה. התשובה שרבי משיב מפתיעה: "כל שהיא תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם". רבי קובע שהדרך הישרה יכולה להיות 'כלשהי' בתנאי שהיא תענה על שתי דרישות:

א - שתהיה 'תפארת לעושיה' - שמי שהולך בה, ירגיש שדרכו' מפארת' (מכבדת) אותו.

ב - שתהיה 'תפארת לו מן האדם' - שמי שבוחר באותה הדרך, ירגיש שגם הסביבה רואה אותו ואת דרכו 'מפוארת' (מכובדת).

רבי, מגדולי החכמים, עורך המשנה, איננו מציע רשימת משימות או חוקים שיסמנו לנו את הדרך הישרה, בעיניו, אדם שמרגיש טוב עם עצמו ושהסביבה מזהה את הטוב שבו, הוא כבר בדרך הישרה.

במכינה מתקיים לאורך השנה תהליך. בו אנו משתדלים לברר עם עצמנו מהי הדרך הישרה שתהיה 'תפארת' אישית לכל אחד ואחד מאתנו, ושגם קהילת המכינה, השכונה שלנו והחברה כאן בארץ, תראה את ה 'תפארת' שבדרך שבחרנו.

גלריית תמונות

רשימת המכינות הקדם צבאיות (סדר רנדומלי)

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

שותפים ותורמים של מועצת המכינות