מכינת תל"ם

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

תל"ם - משרדי המכינה
משרדי המכינה

[email protected]

03-6823284

03-6823284

COM_CONTACTENHANCED_IMAGE_DETAILS
שמקו (שמעון) אל עמי
ראש מכינת תל"ם

[email protected]

03-6823284

03-6823284

054-7791146

עדי יעקובוביץ
מנהלת שלוחת יפו

[email protected]

03-6823284

03-6823284

052-4730223

מעיין מורג
מנהלת שלוחת חולון

מכינת תל"ם

מיקום: יפו, חולון

למידע על המכינה באנגלית לחצו כאן

על המכינה:

מכינת תל"ם פועלת במרחב העירוני. הבחירה למקם את המכינה ביפו וחולון מסמלת את הרצון להיות קרוב לשטח, לאנשים, לקהילה ולצרכים החברתיים הבוערים של החברה הישראלית. במכינת תל"ם (תנועה ליהדות מתקדמת) אנו פועלים להכשיר את דור המנהיגות היהודי- ליברלי הבא של עם ישראל והחברה הישראלית. אנו שואפים לראות את בוגרינו מובילים בשירות משמעותי בצה"ל ומתפתחים, כל אחד בדרכו, לתפקידי פיקוד וקצונה בצה"ל, להנהגת קהילות מתחדשות, לפעילות במרחב הציבורי, למנהיגות חברתית וחינוכית ולהובלת פרויקטים חברתיים של תיקון עולם וצדק חברתי.

במכינתנו אנו ניגשים למטרה זו מתוך תפיסה יהודית רפורמית היונקת עמוקות מהמסורת היהודית, התורה וארון הספרים שלנו מחד ומתפיסת עולם דמוקרטית והומניסטית מאידך. אנו מאמינים ששני המקורות הערכיים הללו אינם סותרים אלא מזינים זה את זה. השילוב ביניהם מעודד את הצעירים לחיבור ומחויבות לעם היהודי והחברה בארץ ולחיפוש אחר צדק חברתי ותיקון העולם. כמאמר שמעון הצדיק במסכת אבות, המכינה ביפו עומדת על שלשה דברים: על התורה- לימוד מעמיק של תורת ישראל במובנה הרחב (תנ"ך, ספרות חז"ל, הוגי דעות, פילוסופיה, ציונות, החברה בישראל, סוגיות מוסריות ועוד..) ושאיפה לקיומה בחיינו, על העבודה- עבודה שבלב, חוויה קהילתית הנוגעת בחוויות טקסיות מעולם הרוח היהודי (קבלות שבת, מעמדים, חגים ואורח חיים יהודי) ועל גמילות חסדים- עבודת ההתנדבות המשמעותית שלנו ביפו וחולון. 

החיים במרחב העירוני של יפו וחולון מהווים הצצה לחברה בישראל וחברי המכינה חיים בעיר וחשים חלק מתושביה. בתכנית ההתנדבות שלנו, לה אנו מקדישים שעות רבות (ארבע פעמים בשבוע), אנו מתנדבים עם ובסיוע לכלל האוכלוסייה החיה מסביבנו- יהודים וערבים, מהגרי עבודה ופליטים, ילדים וקשישים ועוד.... מתוך התפיסה שכל בני האדם נבראו בצלם אלוהים. שליחותינו ואחריותנו הן כלפי כל הסובבים אותנו. במהלך השנה אנו נפגשים עם קבוצות שונות בחברה הישראלית: חרדים במאה שערים, עולם הציונות הדתית, מתנחלים ביהודה ושומרון, ערבים אזרחי ישראל ופלסטינים, זרמים שונים ביהדות ועוד.... מפגש מגוון זה מאפשר לחניכים להרחיב את התפיסות שלהם לגבי החברה הישראלית והמערכת החברתית-פוליטית בישראל ולגבי עצמם ולפתח זהות יהודית- ישראלית שורשית, מבוססת ועמוקה.

החיים במכינה מתבססים על עצמאות ברמה גבוהה וחניכי המכינה אחראים על התפקוד היום יומי- ניהול הלו"ז השוטף, בישול ארוחות, עבודת ועדות, תכנון והובלת סמינרים מכינתיים ופרויקטים משמעותיים בקהילה. העצמאות, ביחד עם הלמידה מההתנסויות והאתגרים הרבים שאנו מציבים בפני החניכים במהלך השנה (כמו סדרות של שטח והישרדות), יעזרו לחניכים לפתח אישיות עצמאית ובטוחה שאינה חוששת מהתמודדויות ואתגרים.

אם העולם היהודי- ליבראלי מדבר אלייך
אם את\ה מוכנ\ה לשנה של התמודדות, למידה ואתגרים
מקווים לראות אתכם אתנו, במקום בו הכול קורה,
לחוויה מעמיקה ומשמעותית שתלווה אתכם הלאה, לחייכם הבוגרים.
משפחת מכינת תלם למנהיגות.

ראש מכינת תל"ם – שמקו (שמעון) אל עמי

רס"ן במיל' (חיל השריון), בעל תואר שני בתורת הארגון (פסיכולוגיה חברתית- ארגונית, האוניברסיטה העברית) ותואר שני במדעי היהדות (מכון שכטר), לימודי פסיכואנליזה והנחיית קבוצות. עסקתי שנים רבות בייעוץ ארגוני, הנחית קבוצות ופיתוח מנהיגות. פועל, מנחה ויזם בתחום ההתחדשות היהודית לקידום חברה יהודית- ישראלית המחוברת לשורשיה היהודיים ולערכיה האוניברסליים.

גלריית תמונות

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת "ראה" שישי, 06 אוגוסט 2021 00:01
ממתק לשבת - שבת פרשת "עקב" חמישי, 29 יולי 2021 22:14
ממתק לשבת - שבת פרשת "ואתחנן" שלישי, 20 יולי 2021 19:18
ממתק לשבת - שבת פרשת פנחס חמישי, 01 יולי 2021 22:47
ממתק לשבת - שבת פרשת קורח חמישי, 10 יוני 2021 17:39
ממתק לשבת - שבת פרשת שלח חמישי, 03 יוני 2021 22:32
ממתק לשבת - שבת פרשת בהעלותך חמישי, 27 מאי 2021 23:12

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.