מכינת תל"ם

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

תל"ם - משרדי המכינה
משרדי המכינה

hamechina@reform.org.il

03-6823284

03-6823284

גלי רבין
מנהלת שלוחת יפו

gali.rabin@reform.org.il

054-5208760

COM_CONTACTENHANCED_IMAGE_DETAILS
מעין מורג
ראשת מכינת תל"ם

maayan.morag@reform.org.il

054-6335894

מאשה אורן
מנהלת שלוחת חולון

masha.oren@reform.org.il

054-2440182

מכינת תל"ם

מיקום: יפו, חולון

למידע על המכינה באנגלית לחצו כאן

על המכינה:

מכינת תל"ם פועלת במרחב העירוני. הבחירה למקם את המכינה ביפו וחולון מסמלת את הרצון להיות קרוב לשטח, לאנשים, לקהילה ולצרכים החברתיים הבוערים של החברה הישראלית. במכינת תל"ם (תנועה ליהדות מתקדמת) אנו פועלים להכשיר את דור המנהיגות היהודי- ליברלי הבא של עם ישראל והחברה הישראלית. אנו שואפים לראות את בוגרינו מובילים בשירות משמעותי בצה"ל ומתפתחים, כל אחד בדרכו, לתפקידי פיקוד וקצונה בצה"ל, להנהגת קהילות מתחדשות, לפעילות במרחב הציבורי, למנהיגות חברתית וחינוכית ולהובלת פרויקטים חברתיים של תיקון עולם וצדק חברתי.

במכינתנו אנו ניגשים למטרה זו מתוך תפיסה יהודית רפורמית היונקת עמוקות מהמסורת היהודית, התורה וארון הספרים שלנו מחד ומתפיסת עולם דמוקרטית והומניסטית מאידך. אנו מאמינים ששני המקורות הערכיים הללו אינם סותרים אלא מזינים זה את זה. השילוב ביניהם מעודד את הצעירים לחיבור ומחויבות לעם היהודי והחברה בארץ ולחיפוש אחר צדק חברתי ותיקון העולם. כמאמר שמעון הצדיק במסכת אבות, המכינה ביפו עומדת על שלשה דברים: על התורה- לימוד מעמיק של תורת ישראל במובנה הרחב (תנ"ך, ספרות חז"ל, הוגי דעות, פילוסופיה, ציונות, החברה בישראל, סוגיות מוסריות ועוד..) ושאיפה לקיומה בחיינו, על העבודה- עבודה שבלב, חוויה קהילתית הנוגעת בחוויות טקסיות מעולם הרוח היהודי (קבלות שבת, מעמדים, חגים ואורח חיים יהודי) ועל גמילות חסדים- עבודת ההתנדבות המשמעותית שלנו ביפו וחולון. 

החיים במרחב העירוני של יפו וחולון מהווים הצצה לחברה בישראל וחברי המכינה חיים בעיר וחשים חלק מתושביה. בתכנית ההתנדבות שלנו, לה אנו מקדישים שעות רבות (ארבע פעמים בשבוע), אנו מתנדבים עם ובסיוע לכלל האוכלוסייה החיה מסביבנו- יהודים וערבים, מהגרי עבודה ופליטים, ילדים וקשישים ועוד.... מתוך התפיסה שכל בני האדם נבראו בצלם אלוהים. שליחותינו ואחריותנו הן כלפי כל הסובבים אותנו. במהלך השנה אנו נפגשים עם קבוצות שונות בחברה הישראלית: חרדים במאה שערים, עולם הציונות הדתית, מתנחלים ביהודה ושומרון, ערבים אזרחי ישראל ופלסטינים, זרמים שונים ביהדות ועוד.... מפגש מגוון זה מאפשר לחניכים להרחיב את התפיסות שלהם לגבי החברה הישראלית והמערכת החברתית-פוליטית בישראל ולגבי עצמם ולפתח זהות יהודית- ישראלית שורשית, מבוססת ועמוקה.

החיים במכינה מתבססים על עצמאות ברמה גבוהה וחניכי המכינה אחראים על התפקוד היום יומי- ניהול הלו"ז השוטף, בישול ארוחות, עבודת ועדות, תכנון והובלת סמינרים מכינתיים ופרויקטים משמעותיים בקהילה. העצמאות, ביחד עם הלמידה מההתנסויות והאתגרים הרבים שאנו מציבים בפני החניכים במהלך השנה (כמו סדרות של שטח והישרדות), יעזרו לחניכים לפתח אישיות עצמאית ובטוחה שאינה חוששת מהתמודדויות ואתגרים.

אם העולם היהודי- ליבראלי מדבר אלייך
אם את\ה מוכנ\ה לשנה של התמודדות, למידה ואתגרים
מקווים לראות אתכם אתנו, במקום בו הכול קורה,
לחוויה מעמיקה ומשמעותית שתלווה אתכם הלאה, לחייכם הבוגרים.
משפחת מכינת תלם למנהיגות.

מעין מורג - ראשת המכינה

נמצאת בשלבים מתקדמים בדוקטורט במדעי היהדות באוניברסיטת תל אביב, עם התמחות בספרות עממית עכשווית ומגדר. תלמידה לרבנות רפורמית ב - HUC ירושלים ובעלת ניסיון רב בחינוך יהודי-פלורליסטי הכולל הוראה וריכוז מקצוע מחשבת ישראל בתיכונים ממלכתיים; הנחייה של בתי מדרש לנוער, לסטודנטים ולמבוגרים, והרצאה במכללות ובאוניברסיטאות. ביצעה שנת התמחות רבנית בקהילה רפורמית במדינת קונטיקט, ולמדה ב- HUC בניו יורק. בעלת תואר ראשון (בהצטיינות יתרה) מתכנית "אופקים" להכשרת מורים מצטיינים למחשבת ישראל (בוגר בפילוסופיה יהודית וספרות) ותואר שני (בהצטיינות יתרה) בפילוסופיה יהודית באוניברסיטת תל אביב.

גלריית תמונות

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.