מכינת תבור

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

תבור - משרדי המכינה
משרדי המכינה

sagit@tavor.org.il

04-6451225

יונתן סובל
רכז גיוסים

giyus@tavor.org.il

058-5494888

 - למידע על המכינה באנגלית לחצו כאן
- לאתר המכינה לחץ כאן
- לעמוד הפייסבוק של המכינה לחץ כאן
- לעמוד האינסטגרם של המכינה לחץ כאן

על המכינה: מכינת תבור- "כרוחב הבסיס-גובה הפסגה" (יצחק שדה)

מיקום- פעילות בשתי שלוחות: אחת בנוף הגליל והשנייה ברמת השופט

במכינת תבור אנחנו מאמינים מאמינה כי יש בכוחה של קבוצה איכותית ומצומצמת של צעירים חדורי תחושת שליחות ומוטיבציה את היכולת לעשות דברים העולים על כל דמיון הן לגבי החברה הישראלית והן לגבי המקומות בהם היא פועלת. בהתאם לכך המכינה משקיעה מאמץ מיוחד באיתור ובמיון המועמדים למכינה מתוך אמונה שאיכות המרקם האנושי היא שתקבע את איכות העשייה על כלל זרועות השפעותיה.  

שלושת הערכים אשר מובילים אותנו הם אהבת ישראל, שמחה ומצוינות. אז איך זה בא לידי ביטוי ביום יום שלנו?

  • אהבת ישראל – זכות הקיום של המדרשה למנהיגות תבור- חינוך לאהבת אדם, לאהבת הארץ, העם והמורשת הרוחנית והתרבותית של העם היהודי לדורותיו.
  • שמחה – התשתית להשפעה ולמנהיגות, מבט חיובי על המציאות וסירוב להיכנע למכשולים ומשברים.
  • מצוינות – השאיפה לעשות את מיטב יכולתנו בכל תחום בו אנו נוגעים ולהטמיע את שאיפה זו בקרב בוגרינו.

ישנם 5 עמודי תווך אשר מהווים את הבסיס לסטנדרטים הגבוהים על פיהם פועלים חניכי וחניכות המכינה במהלך עשרת חודשי הפעילות:

  1. נורמות אישיות גבוהות בתחום הערכי בדגש על חברות, בגרות ומשמעת עצמית.
  1. סקרנות ללמידה- בניית תשתית ידע בנושאי הליבה העמוקים ביותר המעסיקים את האזרחים במדינת ישראל: זהות יהודית וציונית, חברה ישראלית, פסיכולוגיה חברתית, מנהיגות צבאית, פוליטיקה וממשל, יזמות ועוד. נוסף על תכנים אלו, החניכים עוברים הכנה פיזית ומנטאלית לשירות משמעותי ולמסלולי פיקוד וקצונה בצה"ל.
  2. מוטיבציה ונחישות- הבסיס למנהיגות רמת אנרגיה גבוהה, אנשים שרואים בכל קושי הזדמנות ושקשה מאד לדכא את רוחם, אלה סוג האנשים שיכולים לקדם יוזמות חברתיות משמעותיות ואלה גם אותם אנשים שיהיו למפקדים מעולים ומנהיגים בעתיד. התנסות בעשייה ובמנהיגות חברתית באה לידי ביטוי באמצעות הפעלת פרויקטים התנדבותיים משמעותיים בתחומים שונים (מנהיגות נוער, נוער בסביבת סיכון, צרכים מיוחדים ועוד..) על בסיס שבועי.
  1. אחריות ויסודיות- על החניכים מוטלות משימות כבדות משקל במיוחד בתחום העשייה החברתית, החניכים מובילים אחריהם בני נוער וילדים לפעילויות מגוונות לרבות פעילות בשטח, נדרשים לעבודה עם נוער במצבי סיכון וכמו כן הם שותפים מלאים לקידום המכינה במגוון היבטים באמצעות צוותי פעולה מצומצמים שאליהם מתחלקים החניכים בראשית השנה.
  2. יכולת תפקוד בתנאי עומס- למכינה סדר יום עמוס שראשיתו באימון גופני בשעות הבוקר המוקדמות והמשכו בפעילות לימודית מגוונת, עשייה חברתית ועוד עד לשעות הערב המאוחרות.

ב"תבור" נחדד את מלוא קשת היכולות המנהיגותיות של כל אחד ואחת מכם, אז אם אתם רוצים לחיות את חמשת עמודי התווך האלו בשגרת היום יום שלכם- נשמח להכיר אתכם בתהליך המיון למכינה :)

ראש מכינת תבור – תמיר אלקנה

שירת 16 שנים בצה"ל בתפקידי פיקוד ביחידות מיוחדות. בוגר תואר שני במנהל ומנהיגות בחינוך מאוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון בלימודי המזרח התיכון מאוניברסיטת חיפה.

"רוחב הבסיס קובע את גובה הפסגה" אמר יצחק שדה מייסד הפלמ"ח ובמשפט זה סיכם עבורנו גם את תמצית מהותה של המכינה. קל לנו מאד לרצות לרוץ קדימה, אבל בעצם לאן ?

בשתיים עשר השנים שמאחוריכם בבית הספר ובתיכון לא בחרתם להיות וגם בצבא לא בוחרים לשרת, בשנה הזו שלפני הצבא עומדת בפניכם היכולת לבחור, לקחת את מושכות חייכם בידיים, לעצור לרגע ולהחליט לפני הדהרה לאן אתם רוצים להגיע ולא פחות חשוב איך ?

– איזה סוג של ערכים ילוו אתכם בכל זמן ובכל מקום?

– מה יהיה טיבו של מעגל החברים שילווה אתכם בחייכם?

– מי יהיו דמויות וסיפורי המופת שינחו את דרככם?

– על מה תתפשרו ועל מה תילחמו?

המכינה כמוה כקשת הנדרכת אט אט משך עשרה חודשים של פעילות אינטנסיבית אשר בסיומם נורה החץ באנרגיה אדירה וביתר דיוק אל מסלולו.

 

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.