רוצה להירשם למכינה קדם צבאית? לחץ/י כאן לאתר ההרשמה >>

ליצירת קשר: לחצו על "צרו קשר" באתר ההרשמה או שלחו הודעת וואצאפ למספר 054-809-7433

מכינת מדרשת השילוב נטור

אביה רוזן
ראש המכינה

aviyanoa@gmail.com

050-5555927

אביה (סאסי) כהן
מנהלן המכינה

054-583-8753

חרות פרנקו
מנהלת משרד מזכירות

048414910 משרד

0586762702

מכינה קדם צבאית - מדרשת השילוב נטור

מיקום: נטור, רמת הגולן

מדרשת השילוב הינה מכינה קדם צבאית ייחודית במושב נטור שברמת הגולן, המיועדת לדתיים וחילוניים, בנים ובנות המחפשים לימוד מעמיק ורלוונטי, בתחומי ההגות היהודית הציונית והישראלית המתחדשת. עיקר העיסוק במדרשה הוא הלמידה בבית המדרש, בחופש דעות מוחלט ומתוך הרצון לצמוח ולהיות תלמידי חכמים וחכמות, אנשי רוח ובעלי מנהיגות ערכית, יחד עם עשיה ענפה והתנדבות בקהילה, והכנה לשרות משמעותי.

"פריצת הדרך" בבית המדרש של המדרשה מכוונת ליסודה של קומה החדשה בחברה הישראלית, של מנהיגות רוחנית הרלוונטית לכלל המגזרים והמגדרים שבחברה, של צעירים וצעירות שלא מפחדים לדבר בשפה של ערכים וציונות, שמבינים שהיהדות שייכת לכולם, ומוכנים להצטרף לאלו שיודעים שבכדי לדעת באמת – צריך גם ללמוד, והרבה ומתוך חרות גמורה. ואם רוצים אז גם את השמים אפשר להרים.

אם אתם מאמינים שלאיש אין מונופל על היהדות, וריבוי הדעות אינו סותר אחדות אלא להפך.
אם אתם צמאים לדעת ולא רוצים למצוא עצמכם בורים וחסרי ידע.
אם אתם מאמינים בדרך של חופש דעות, כבוד האדם, ואחריות אמת.
אם אתם רוצים בשותפות בהקמת בית יוצר לזהות יהודית וישראלית.
אם אתם שותפים למאבק על דמותה היהודית של החברה בישראל.
אם אתם מאמינים שאפשר לשנות ולהשפיע.
אם אתם חולמים על שרות צבאי משמעותי.

אזי – מקומכם איתנו!

למי המסלול מיועד? - בוגרי ובוגרות כיתה יב' מכלל חלקי האוכלוסיה: דתיים וחילוניים, מושבנקים ועירוניים, קיבוצניקים ועיירות פיתוח, וכו' מתוך תפיסה שזהות יהודית והערכים שייכים לכלל האוכלוסיה ולא רק לאליטות או קבוצות נבחרות.

תנאי הקבלה - רצון ללמוד, רצון עז ללמידת עומק, אמונה בצדקת הדרך והנכונות לשרות צבאי משמעותי.

ייחודו של מסלול השילוב במכינה שבנטור

הלימוד המעמיק מתוך בחירה אישית מוחלטת:  כל חניך וחניכה בונים לעצמם תכנית למידה, המותאמת אישית ומלווה ע"י אנשי צוות. הלימוד מעמיק ומאפשר לכל חניך וחניכה לקנות ידע רב וכלים ויכולות לימוד עצמאי, כשרובו של הלימוד נעשה בחברותות ובלימוד עצמי מונחה, במגוון רחב של נושאים ביהדות, ציונות, חברה והסטוריה, פילוסופיה ושירה ועוד...

לימוד זה מהווה תשתית לבניית השקפת עולם יהודית וציונית , מתוך עומק ומתוך לימוד אינטסיבי ואמיתי ומתוך ההכרה וההבנה שבדורנו אחת המשימות המרכזיות היא חזית ההתחדשות והעשייה הרוחנית של עם ישראל מתוך דרך של אחדות ולא של אחידות.

אפשרות למסלול למידה רב שנתי

מסלול השילוב בנוי על ההכרה שבכדי לבסס מנהיגות-תוכן של עומק יש צורך בתכניות ארוכות טווח עם למידה אינטנסיבית ומשמעותית ולא להסתפק במפגשים ובחוויות בלבד. לצורך כך תקופת הלמידה במדרשה של תכנית השילוב מיועדת ללמידה אינטנסיבית, עד תקופה של שנה וחצי לפני השרות וחצי שנה למעוניינים לאחר השרות. בנוסף- הקבוצה שומרת על היחד גם בתקופת השרות ומלווה ע"י המדרשה. דבר זה מאפשר את המשך פיתוח התהליך הרוחני ומונע את התמסמסותו בתקופת השרות הצבאי. מעבר לכך – השרות הצבאי המשמעותי מהווה את היישום הראשון ל"צו הערכי" המניע את חניכי התכנית. רכישת הכלים והידע הרחב מאפשרים לחניכי התכנית ליישם את חזון התכנית בכל מישורי ההגשמה הציונית במדינת ישראל, בדגש על תחומי החינוך וההוראה.

שירות צבאי מלא ומשמעותי - השרות מלווה ע"י המדרשה, כולל מספר ארועים בכל שנה לבוגרים גם במהלך השרות, דבר זה מעצים את המוטיבציות ואת איכות השרות.

חיים בקרב קהילה מגשימה - החיים במושב נטור שברמת הגולן וההשתלבות בקהילה המורכבת מצעירים וצעירות, דתיים וחילוניים מהווה דוגמה והמחשה לדרך אליה מכוונת המדרשה

שילוב התנדבות ועשיה - מיצוי הרוח של בית המדרש לעשייה של התנדבות במסגרות של חינוך , הוראה וליווי נוער מהווים את הביטוי החד ביותר של בית מדרש הדוגל בלימוד המוביל לידי מעשה.

הקבוצה - כל מחזור מורכב מאוסף ייחודי ורב גווני ככל האפשר של אנשים השותפים לצמאון ללמידת עומק ולערכיות אמת. המסלול והחיים במשותף יוצרים מציאות של שותפות דרך ובסיס טוב ליישום הדברים בתוך החיים ולהגשמה, ולהתחברות למקום ולגולן.

החיים בגולן - התחברות להווית החיים הערכית המיוחדת של רמת הגולן

הצוות - מערך גדול ומגוון של מיטב המרצים ומרצות, דתיים וחילוניים, השותפים לרעיון המדרשה ומשקיעים בו את זמנם וכוחם . מרבית חברי הצוות גרים בגולן ומהווים קשר חי למקום ולרעיון.

רשימת המכינות הקדם צבאיות (סדר רנדומלי)

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

שותפים ותורמים של מועצת המכינות