רוצה להירשם למכינה קדם צבאית? לחץ/י כאן לאתר ההרשמה >>

ליצירת קשר: לחצו על "צרו קשר" באתר ההרשמה או שלחו הודעת וואצאפ למספר 054-809-7433

מכינת כרם אל

כרם אל - משרדי המכינה
משרדי המכינה

Kerem_el@walla.com

04-8393260

048393164

COM_CONTACTENHANCED_IMAGE_DETAILS
מוניר מאדי
ראש מכינת כרם אל

Kerem_el@walla.com

04-8393260

048393164

050-2474063

מכינת כרם אל

מיקום: דליית אל כרמל

על המכינה:

המכינה קדם צבאית הדרוזית כרם-אל הוקמה בשנת 2008,מתוך כוונה לפתח דור של מנהיגים צעירים,  דינאמי ונמרץ, דור שייקח אחריות ויפעל על מנת להוביל ולהשפיע על סביבתו הקרובה בפרט ועל החברה בכלל. המכינה תפעל  להכשיר את חניכיה לקראת אתגרי השירות הצבאי בדגש על היחידות הקרביות ותפקידי הפיקוד בצה"ל.

המכינה נמצאת במתחם בית יד לבנים לדרוזים בדליית אל- כרמל, מקום שמנציח את זכרם של  חללי העדה ה דרוזית שנפלו במלחמות ישראל, בבית זה התגורר בשנת 1882 סר לורנס אוליפנט, יחד עם אשתו אליס, ומזכירו האישי  נפתלי הרץ אימבר, במקום המיוחד הזה נכתבו מילות ההמנון הלאומי – התקווה באותם שנים.

בשנת 2013 ביקר במקום ראש הממשלה, והכיר במקום "כאתר מורשת לאומי", האתר הראשון במדינת ישראל במגזר הלא יהודי.

קהל היעד של המכינה הינו תלמידים דרוזים ויהודים (החל ממחזור ט'-ספטמבר 2016), בוגרי כיתה י"ב, תלמידים שמוכנים לקחת על עצמם אתגר גדול ולהצטרף למכינה. במהלך השנה ילמדו החניכים ויעמיקו בכל הקשור להכנה לצה"ל ולשירות הצבאי, לרבות הכנה פיזית ומנטלית, פיקוד ומנהיגות, מורשת קרב, ידיעת הארץ, היכרות עם החברה הישראלית, מפגש עם מפקדים בכירים ומנהיגים שונים ,שרים וחברי כנסת, חיזוק השפה העברית והערבית, כישורי חיים, משמעת, ניהול עצמי ועוד… בנוסף יתקיימו שבע סדרות חוץ ברחבי הארץ, וכן ילמדו החניכים חמשה קורסים מרוכזים ע"י גופים שונים.

המכינה מחזקת את הביטחון העצמי של החניכים ומאפשרת להם למידה אישית וקבוצתית מעמיקה וייחודית, החל מהחודש השני מצטרף כל חניך לוועדה אחת או יותר במכינה ,זאת לצד בנייה אישית וליווי צמוד לכל חניך וחניך.

הנושאים העיקריים הנלמדים במכינה הם:

  • הכנה לצה"ל ולשירות משמעותי

  • -פיקוד ומנהיגות.

  • ידיעת הארץ ומורשת הקרב.-

  • -מורשת העדה הדרוזית, מדינת ישראל ,והעם היהודי.

  • היכרות עם החברה הישראלית.  

  • תרומה בקהילה.

  • סדרות שטח ( 7-9 סדרות בכל הארץ)

בוגרים:

עד כה סיימו את המכינה בשמונת  המחזורים הקודמים,207 חניכים, מתוכם 27 קצינים.

קיים קשר תמידי עם הבוגרים, לשם עידודם והכוונתם בתום השירות הצבאי למסלולי לימודים ותעסוקה.

חשוב להדגיש שלחניכי מכינת  כרם אל  הטבות מיוחדות, לקראת סוף המכינה זכאים החניכים לבצע מבחנים חוזרים לקב"א (קבוצת איכות),ולדפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני), בלשכת הגיוס ע"מ לשפר את הציון, חניכי המכינה מקבלים עדיפות בעת שיבוצם לצה"ל .

ראש מכינת כרם אל – סא"ל (מיל') מוניר מאדי

תושב כפר ג'וליס, היה מבין היוזמים להקמת המכינה הקדם צבאית הדרוזית בשנת 2008 שנמצאת במתחם בית יד לבנים בדליית אל כרמל. מוניר שירת 25 שנה בצה"ל בתפקידי פיקוד והדרכה, השתחרר לפני כשלוש שנים ומאז הוא משמש כראש המכינה.

בהשכלתו תואר ראשון בהיסטוריה של המזה"ת מאוניברסיטת חיפה, ותואר שני בלימודי ארץ ישראל ומדינת ישראל מאוניברסיטת חיפה, מוניר בוגר מכון מנדל למנהיגות חינוכית בי"ם בתפקידו האחרון שירת מוניר כמפקד המרחב הדרוזי באכ"א, מוניר הוביל את פרויקט "עתידים" לעידוד ההשכלה הגבוהה במגזר הדרוזי, כמו כן יזם הקמתן של מסגרות ייחודיות להתנדבות בנות מהמגזר הדרוזי בשירות האזרחי-מסלול תרומה בקהילה הדרוזית.

גלריית תמונות

רשימת המכינות הקדם צבאיות (סדר רנדומלי)

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

שותפים ותורמים של מועצת המכינות