מכינת חביבה רייק

אילה גידרון
ראשת המכינה
ענבר חייט
מנהלת המכינה
עומר שמיוביץ
רכז גיוסים מחזור ה'

מכינה קדם צבאית למנהיגות הומניסטית ע"ש חביבה רייק

מיקום: קמפוס גבעת חביבה

חזון המכינה

מכינת חביבה רייק הינה מכינה כללית המיועדת לנשים וגברים מכל הזרמים והגוונים. המכינה הינה מסגרת חינוכית מקיפה אשר שמה במרכזה את שיוויון ערך האדם ושואפת לחנך לערך זה. במהלך שנת המכינה חניכי המכינה מתחברים לעמם, לארצם ולחברתם דרך מסגרות למידה, מסגרות התנדבות ותרומה לקהילה, הכנה מנטלית ופיזית לקראת הגיוס לצבא וחיים אוטונומיים בניהול דמוקרטי של חניכי המכינה. שנת המכינה מאפשרת לחניכים לצאת לשירותם הצבאי מתוך תחושת שליחות עמוקה להגן על גבולות המדינה, לצד אמונה באהבת האדם באשר הוא אדם. החניכים רואים בשירות הצבאי ובפיקוד הצבאי שלב ראשון בשליחותם לבניית החברה הישראלית ולחיזוק מוסדותיה הדמוקרטיים.

בסיסים מרכזיים בשנת המכינה

לימודים: הלמידה במכינה מתקיימת סביב עולמות תוכן מגוונים ומטרתה לפתח את הלומדים כלומדים עצמאים בעלי השקפת עולם מגובשת מתוך היכרות ומפגש עם מגוון דעות. הלימודים הם באחריות משותפת של המורים והתלמידים ומתקיימים במגוון אופני למידה: בתי מדרש, הרצאות, סדרות ומפגשים. המורים במכינה הינם מורים מהאקדמיה ומגופים מרכזיים במדינת ישראל.

עשייה קהילתית: חניכי המכינה מתנדבים במסגרות שונות, פורמאליות ובלתי פורמאליות במועצה האזורית מנשה ובקהילות השכנות חדרה, חריש ופרדס חנה. העשייה הקהילתית חשובה ומודגשת וזאת מתוך רצון ושאיפה לתרום במהלך השנה ולהביא לידי מימוש ומעשה את הנושאים בהם עוסקים במהלך שנת המכינה וליצור שותפויות רחבות עם האנשים בקהילות הקרובות.

חיי קבוצה אוטונומיים ותהליכי התפתחות אישיים: אנו שמים דגש על הקבוצה ככלי חינוכי משמעותי שבו מתרחשים רבים מהתהליכים במהלך השנה, פיתוח יכולות הקשבה ודיאלוג, קבלת החלטות משותפת, עיצוב משותף של סביבת המכינה ועוד. לצד התהליך הקבוצתי ישנו תהליך אישי מלווה על ידי איש צוות מהמכינה שתפקידו להציב מטרות אישיות לכל חניך ובנות את הכלים לעמוד במטרות הללו לאורך השנה.

הכנה לשירות בצה"ל: שנת המכינה היא ההזדמנות להתכונן ולהיבנות לקראת השירות הצבאי. אנו עושים זאת דרך היכרות עם תפקידיו השונים של צה"ל, ביקור בבסיסי צה"ל והיכרות עם החילות השונים, היכרות עם התפקידים השונים בצבא והכוונה לתפקידים הרצויים ומפגשים עם מפקדים ומפקדות. כל זאת לצד בניית הכושר הגופני והחוסן הנפשי לקראת הגיוס לצבא.

 

גלריית תמונות

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

הרוח בערבי הנחל ראשון, 16 יוני 2019 11:26

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 260 | 12.08.2019 | י' אב ה'תשע"ט ראשון, 11 אוגוסט 2019 19:32
דף עדכון 259 | 04.08.2019 | ג' אב ה'תשע"ט ראשון, 04 אוגוסט 2019 12:12

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.