הדפסת עמוד זה

מכינת רות

מכינת רות מזמינה אליה חניכות וחניכים שרוצות ורוצים ללמוד ולהכשיר את עצמם להיות אקטיביסטיות/ים הפועלות/ים למען יצירתה של חברה צודקת יותר- ברוח ערכי תנועת הפמיניזם. ללא הבדל מין, מגדר או משיכה.

 

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

במהלך שנת המכינה חניכי וחניכות המכינה יעצבו תפישה מורכבת ומעמיקה ביחס להגשמה בחברה הישראלית, ויבחרו בשירות צבאי משמעותי מתוך תפישה ציונית-פמיניסטית ושאיפה לחברה שוויונית ומקבלת.

החיים במכינה הינם חיי קבוצה אוטונומיים ובמרכזם לימוד משותף ופעולה חינוכית רחבה.

המכינה פועלת בעיר ראשון לציון ובמהלך השנה נפגשת עם כל גווני האוכולוסייה בעיר.

לאתר המכינה לחצו כאן

לימודים: הלימודים במכינה מושתתים על פדגוגיות של שחרור ושוויון ועוסקים בשאלות החיים האישיות והחברתיות בישראל. הלימוד מתבסס על ידע קיים ועל חוויות אישיות ועובר דרך סקרנות אישית ויצירת דיאלוג מפרה בין החניכים והחניכות לבין המורות במכינה.

קבוצה: מכינת רות שמה במרכזה את רעיון הקבוצה במבנה יסוד שבו יכול היחיד להתפתח, להשתחרר ולפעול. המכינה מציעה שנה של היכרות עם המבנה והתכנים של חיים בקבוצה, של הרחבת הפרספקטיבה, של אחריות על האחר ושל פיתוח יחסים אינטימיים וקונקרטיים עם יחידים משמעותיים נוספים.

העובדה שהמכינה מכילה הגדרות זהותיות שונות, חברים הטרוסקסואלים ולהט"בים, מכל קצוות החברה הישראלית- ממצבת את הקבוצה כהתנסות מרכזית של קיום משותף וקונקרטי בין אנשים עם זהויות ורקעים שונים

התנסות מעשית-חברת הנעורים האוטונומית: מודל ההתחנכות במכינה הוא מבנה התנסותי. המודל מעניק מקום מרכזי להתנסויות שונות בתוכן הנלמד ומתייחס להתנסות כביטוי ללמידה. ההתנסות האוטונומית בתוך המכינה מכוונת פנימה- ליצירת חיים פנימיים או ניהול חיים פעילים ואיכותיים, פיתוח מחשבה עצמאית וביקורתית ואחריות ממשית על חיי החברה והחיים במכינה.

פעולה חינוכית-קהילתית: רובד נוסף של התנסות החניכים במטרה לממש את התכנים הלימודיים, לחדד עמדות ולחבר בין תהליך הלמידה למציאות.

הפעולה החינוכית-קהילתית מכוונת לקבוצות או יחידים מחוץ למעגל הקבוצתי של המכינה- בני נוער\ ילדים\ מבוגרים המתגוררים בעיר ראשון, בשכונת המכינה או לומדים במוסדות חינוך באזור.

בין אם את/ה פמיניסט/ית, להט"ב/ית, מנהיג/ה מלידה, מדריכ/ה מהבטן או לוחם/ת שוויון וחופש- יש לך מקום אצלנו!