מכינת אליאל

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

מכינת אליאל

מיקום: באר שבע

על המכינה:

"הרוצה להחכים – ידרים" (מסכת בבא בתרא, דף כ"ה ע"ב)

"חַכְמוֹת נָשִׁים, בָּנְתָה בֵיתָהּ" (ספר משלי, פרק י"ד, פסוק א')

מכינת אליאל, המכינה לפיתוח מנהיגות ישראליות, המכינה הראשונה מסוגה בישראל לנשים חילוניות ודתיות לפני שירות, שמה לה למטרה להעצים ולפתח נשים צעירות לתרומה משמעותית בשירות הצבאי או הלאומי בפרט ובחברה בישראל בכלל. כל זאת, תוך לימוד והקניית ידע מעמיק ורב-תחומי, הענקת כלים לברור ולגיבוש זהות ישראלית-יהודית, מפגש בין מגזרי הלכה למעשה, התנדבות משמעותית בקהילה ולימודי יהדות ורוח מגוונים. שנת המכינה מעניקה הזדמנות להעמקת השיח הנשי מתוך העצמה אישית-נשית במעגלי הקהילה והחברה.

בית המדרש

צוות המכינה משקף את רב-הגוניות של החברה הישראלית ומוביל את הלימוד בבית המדרש של המכינה. הלימוד הוא אבן דרך, יסוד משמעותי שעליו מושתתת המכינה. תחומי הלימוד השונים הם בסיס לעשיה במכינה. חדוות הלימוד נובעת ממגוון התחומים שאנו עוסקים בהם במכינה, מעולם הספרים היהודי ועד ספרות והגות. חוויית הלימוד בבית המדרש מתבססת על לימוד בחברותא, מפגשים עם דמויות מיוחדות, מרצים מרתקים, למידת עמיתים, סדנאות ולימוד חוויתי. הלימוד אינו מתרחש רק בין כתלי בית המדרש. אנו למדים מכל אדם, בכל שביל ומשעול וכל שקורה אותנו – נועד לחזקנו וללמדנו.

אחריות חברתית

הנתינה היא הכלי העמוק ביותר לצמיחה. במסגרת המכינה נצא למפגשי התנדבות קבועים במסגרות שונות. כל מכינאית נותנת מעצמה באופן מסודר וכל המכינה נרתמת להתנדבות כללית. אנו פוגשים את פניה הייחודים של החברה בישראל על כל גווניה, ונרתמים להיות משפיעים ושותפים בצמיחתה. מחויבותנו לקהילה הקרובה אלינו נבנית מהיותנו חלק ממנה, משפיעים ותורמים מעצמינו באהבה. הנתינה וההתנדבות היא פועל יוצא של הנלמד בבית המדרש. בנות המכינה מתנדבות יום וחצי בשבוע במקומות שונים בבאר שבע והסביבה.

פיתוח אישי וקבוצתי

במכינת אליאל, אנו מאמינים ביכולות של כל צעירה ובכישוריה כאדם. הרוח המלווה אותנו היא הצמחת נשים המהוות את חוט השדרה של העשייה המשמעותית בטווח הקרוב בשרות צבאי או הלאומי, ובטווח הרחוק כאזרחיות משפיעות שבעורקיהן זורמים הערכים שהוריש לנו סרן אליאל בן יהודה.

טיולים בארץ

במסגרת לימוד והעמקה בחברה הישראלית יוצאים במכינה לטיולים וסדרות שונות. במסגרת הטיולים נפגש עם אנשים שונים, דמויות משמעותיות, מטיילים בנופי ארץ ישראל לאורכה ולרוחבה.

מכינת אליאל מחפשת שותפות לדרך- כאלו שרוצות לקחת אחריות, ללמוד ולהתפתח, לא פוחדות לבחון את עצמן לעומק ואת החברה שבה הן נמצאות. שותפות שרוצות לפעול בחברה הישראלית מתוך ידע ואמונה ביכולת שלהן.

ראש מכינת אליאל – תמי אליאל

יוזמת ומקימת "מכינת אליאל" מכינה קדם צבאית לבנות חילוניות ודתיות בבאר שבע.

תמי אשת חינוך ברמ"ח אבריה, החלה שירותה הצבאי כקצינת חינוך של "נערי רפול", בהמשך הקימה את ביה"ס הצבאי למנהיגות ופיקוד בבית גולמינץ המשמש עד היום ביה"ס מוביל להכשרת המפקדים בצה"ל,בין תפקידיה האחרונים בצה"ל, קצינת חינוך פיקוד הצפון בשנים שלפני היציאה מלבנון. ביולי 2006 נהרג סרן אליאל בן-יהודה, לוחם פלס"ר גולני במלחמת לבנון השניה בעת שחילץ פצועים, נפילתו של אליאל (הקרוי ע"ש דודו שנפל במלחמת לבנון הראשונה), בן משפחתה של תמי, הטמיעה יותר מכל את הרצון להקמת מיזם חינוכי ערכי שינחיל את מורשתו של אליאל – אדם ערכי, איש חינוך, אוהב הארץ ומכיר את יושביה. איש שהאמין בטוב האדם ונתן לו סיכוי אמיתי, ועל שמו נקראה מכינת אליאל, המכינה לפיתוח מנהיגות ישראליות, המכינה הראשונה מסוגה בישראל לנשים חילוניות ודתיות לפני שירות, שמה לה למטרה להעצים ולפתח נשים צעירות לתרומה משמעותית בשירות הצבאי והלאומי בפרט ובחברה בישראל בכלל, מתוך עשייה המבוססת על לימוד והקניית ידע מעמיק ורב-תחומי, הענקת כלים לגיבוש זהות ישראלית-יהודית, התנדבות משמעותית בקהילה ולימודי יהדות ורוח מגוונים.העבודה הקהילתית והתרומה החברתית היא היישום המעשי של עולם התוכן בבית המדרש, המפגשים עם אוכלוסיות מגוונות בדרום הארץ מסייעים בבניית חוסנן האישי והזהותי של בנות המכינה ומצמיחים דור של מנהיגות ערכיות המחויבות לעצמן, לקהילה, לעם ולמדינה.

אליאל – בדרכו

"ציון לשבח מוענק מטעם מפקד פיקוד הצפון לסרן בן יהודה אליאל ז"ל על שהראה דבקות במשימה, אחריות, דוגמה אישית, ורעות."

כך, במילים אלו נפתחת תעודת הצל"ש של סרן אליאל בן יהודה ז"ל. דמותו של אליאל, לוחם פלס"ר גולני שנהרג במלחמת לבנון בעת שחילץ פצועים בעודו חשוף לאש אויב, היא השראתה של מכינת אליאל.

ה"אני מאמין" שלנו

מכינת אליאל קמה על ערכים של דבקות במשימה, אחריות, דוגמא אישית ורעות. אנו, במכינת אליאל מבינים שערכים לא תלויים על הקירות, ממוסגרים במסגרות. כפי שאליאל חיי את חייו לפי ערכים כאלו, אנו שואפים לחיות את חיי המכינה. ערכים הלכה למעשה.

אם מילים כמו אחריות, דוגמא אישית, רעות, הם חלק משפת המעשה שלך, מקומך איתנו.

מכינת אליאל היא מכינה ייחודית, בה שותפות נשים צעירות ללימוד וחיי מעשה, לנתינה והשפעה ולאחריות במובן הרחב של המילה. העוצמה הנשית היא כוחה של המכינה, היוצרת מפגש אמיתי חוצה גבולות ומגזרים. בנות דתיות וחילוניות כאחד פוסעות אל עבר עתידן מתוך תחושת שליחות של קירוב ואחדות, הכרת השונה והדגשת המשותף.

אחריות לאומית

שנת המכינה נועדה לזרוע בך זרעים של צמיחה. אנו מאמינים בשרות משמעותי בצבא ובשרות לאומי. אנו שואפים להעצים אותך כמנהיגה ומשפיעה לעתיד במעגלי הקהילה, החברה והעם. מחובתנו להעניק לך כלים שיאפשרו לך להיות פורצת דרך וכך בדיוק אנו רואים אותך!

אל הדרום!

הסביבה החינוכית של המכינה מרתקת! בלב העיר העתיקה, עיר אבות ואימהות האומה, עיר שעבר והווה בונים את עתידה-עתידך. סביב לה – גבעות ונוף מדברי, אויר צלול ומראה עוצר נשימה, מרבדים של פריחת הטבע ופריחתך שלך, שבילים נסתרים הממתינים שתגלי אותם, ותצעדי בשמחה אל עצמך!

מחפשים שותפות לדרך, שלא מפחדות לקחת אחריות, להגדיל ראש, לפתח את עצמן ולהעניק לעצמן שנה משמעותית לקראת חיים משמעותיים. שנת המכינה היא שער הכניסה למשפחת מכינת אליאל- ליווי לאורך הדרך הן בצבא והן בחיים שאחרי.

מצפה לך

תמי אליאל

ראש מכינת אליאל

כל המכינות הקדם צבאיות בישראל

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11
דף עדכון 353 | 17.08.2021 | ט' אלול תשפ״א שלישי, 17 אוגוסט 2021 21:11
דף עדכון 352 | 09.08.2021 | כ' אב ה׳תשפ״א ראשון, 15 אוגוסט 2021 20:22
דף עדכון 351 | 02.08.2021 | כ' אב ה׳תשפ״א ראשון, 15 אוגוסט 2021 20:18

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.