רוצה להירשם למכינה קדם צבאית? לחץ/י כאן לאתר ההרשמה >>

ליצירת קשר: לחצו על "צרו קשר" באתר ההרשמה או שלחו הודעת וואצאפ למספר 054-809-7433

מכינת מעמקים

מיקום: מועצה אזורית אשכול

הצטרפו אלינו, עופו איתנו, צמחו איתנו, צללו איתנו למעמקים! מכינת 'מעמקים' היא מכינה בהקמה (2023), זו ההזדמנות שלך להצטרף למחזור המייסדים! מעמקים היא מכינה מיסודה של תנועת הצופים העבריים בישראל והיא שואפת להוות קול מבשר חדש בעולם המכינות הקדם צבאיות בישראל.

המכינה יוצרת מסלול 'קדם-צבאי' חדש, יצירתי וייחודי למתאימים/ות ולמעוניינים/ות להשתתף בתוכנית המשלבת:

  • לימודי עומק במסגרת לימודים ייחודית של מכון הרטמן ו-TECH7.
  • עבודה קהילתית משמעותית באיזור עוטף עזה.
  • הכנה וביצוע של סיורים וטיולים ברחבי הארץ.

מכינת מעמקים מיסודה של תנועת הצופים העבריים בישראל היא ההזדמנות שלכם/ן לצאת למסע אחר. מסע בו נקודת ההתחלה נתונה, אבל הדרך והיעד- בידיים שלכם/ן. מסע בו תפגשו אנשים שיכנסו לכם ללב, תכנים שיפתחו לכם את הראש ונופים שיאירו לכם/ן את העיניים. מסע שהוא הזדמנות להעמיק, לחוות, לגלות, להקשיב, ללמוד, לעשות ולהתפתח. אנחנו נהיה שם אתכם/ן ובשבילכם/ן לאורך כל הדרך. נאיר את השבילים, נציף שאלות, נעשה חיבורים ונציע חוויות שיעזרו לכם/ן לפגוש בסופו של המסע את הגרסה הכי טובה של עצמכם/ן!

מעמקים היא מכינה שנתית עם תכנית ייחודית, זוהי אינה שנת י"ג - זו השנה הראשונה בחיים הבוגרים. חשוב לנו לייצר מרחב של למידה ותקשורת משותפים, לדבר בגובה העיניים, לפגוש את המציאות, לטייל, להתחבר לקהילה שסביבנו, ללמוד מהטובים/ות ביותר. בצומת המשמעותית הזו של החיים, אנחנו מאמינים שתקבלו בתכנית כלים, ידע ותחושת מסוגלות.

עמודי הטווח:

  • לחוות את מרחבי הטבע - הטבע כמקום הראשוני והטבעי ביותר להתחבר לעצמי ולא.נשים הסובבים אותי, למצוא כוחות בעצמי ובאחרים, להצליח לראות את העולם בעיניים חדשות. במעמקים נצא הרבה החוצה, נשוטט בשבילים המאובקים של הארץ, נגלה עולמות ונתחבר לפשטות היפה של שיחה טובה סביב מדורה במדבר...
  • לצלול עמוק לתוך נבכי הזהות - מעמקים הוא המקום לגעת בחלקים הפנימיים ביותר, הזהות האישית והשיח הפנימי שלנו וחיבור רחב לסיפור הקולקטיבי העתיק של העם היהודי. נעמיק יחד בסיפור העתיק, בתרבות הדיאלוג המתמשך שבין עבר, הווה ועתיד, בין יחיד, קהילה ועולם. נשאל איך הסיפור היהודי מתחבר לזה הישראלי, על המורכבות של השיח במאה ה-21 והאתגרים החדשים שהיא מביאה איתה, ואולי בעצם האתגרים ה"חדשים" הללו קיימים כבר מאות שנים? מעמקים תשים דגש על מרחב בטוח ומכבד לכולם/ן במטרה לגלות את המשותף והמאחד ולנסות ולמצוא על אף האתגרים את העתיד המשותף של כולנו.
  • לקחת צעד קדימה – מעמקים במהותה תהיה דיאלוג בין התכנית לבין משתתפי/ות התכנית, דיאלוג אמיתי בין שווים/ות, שיח פתוח, כנה ואותנטי על מטרות וחלומות אישיים, על המתח שביני לבין הקבוצה / סביבה שלי ועל המקום שלי לקחת חלק בהובלה ובעשייה משמעותית. האופן שבו בנוי הלו"ז במכינה והדרך שבה ניקח אחריות משותפת בהובלה תהווה אתגר לא פשוט ותאפשר לך להגיע רחוק אל מעבר לגבולות הנוחיות. נפגוש דמויות משמעותיות בחברה הישראלית, נלמד ונאתגר אותן ואותנו. במעמקים אתם/ן מובילים/ות שבועות שטח, ימי עיון וחקר ופרויקטים חברתיים משמעותיים.
  • לתרום לקהילה - מעמקים מתקיימת ופועלת בתוך מארג חברתי רחב וחשוב לנו להיות חלק מהמארג, להשפיע ולהשאיר את המקום בו אנו אורחים לרגע, מעט טוב יותר. בצניעות הנדרשת, ניקח חלק בפעילות חברתית – קהילתית מגוונת עם אוכלוסיות שונות ומתוך רצון לתת וגם לקבל וללמוד. בין אם בחיבור למסגרות רווחה או פרויקטים נקודתיים, בהובלה של פעילות חינוכית משמעותית או עזרה לעמותות וחקלאים – אתם/ן תידרשו לקחת אחריות ולבחור את נתיב העשייה הקהילתית.

לעוד פרטים – maamakym.com

רשימת המכינות הקדם צבאיות (סדר רנדומלי)

  • מכינות תורניות
  • מכינות כלליות

שותפים ותורמים של מועצת המכינות