שנה לאסון מכינת בני ציון בנחל צפית - כותבים לזכרם

המשפחות והחברים של הנספה ותשעת הנספות באסון מכינת ציון בנחל צפית כותבים ליקיריהם שאינם עוד.

"תהיה הסיבה שמישהו יחייך היום": יעל כהן כותבת לבתה רומי ז"ל

יעל כהן כותבת לבתה רומי ז"ל שנספתה באסון מכינת בני ציון בנחל צפית

שני, 20 מאי 2019 11:45

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שנה חלפה. והכל השתנה.
רומי, רום, רומילוש. באובדנך נזרקנו למסע אישי, משפחתי ולאומי.

לאורך הדרך שעברנו מאז לכתך, נצורים בליבנו החיוך שלך, טוב ליבך, הנחישות, הצניעות ואהבת הזולת - שכל כך אפיינו אותך. זוהי הצוואה שהשארת לנו. כמו המילים שמצאנו אצלך בטלפון ושלאורן חיית: "תהיה הסיבה לכך שמישהו יחייך היום". היית הסיבה לחיוכים של כולנו והיום גם לדמעות.נשתדל להמשיך את דרכך ולחייך.

חשבנו שעתידך צופן בחובו עשייה משמעותית, יצירה, השראה והרבה אהבה. תמיד היית המבוגר האחראי, המצפן של המשפחה, אף פעם לא ויתרת לעצמך ונתת את כל מה שיש לך. לדאבוננו העולם לא ימשיך לזכות בך. חלמנו שתהיי שגרירה של העם הזה, שתייצגי אותנו בגאווה, שתראי לכל העולם כמה מיוחד עם ישראל. לא זכינו לראות אותך בכך, אך אפילו במותך את ממשיכה לחבר בין שונים ולהפיץ את אורך.רומי אהובה, כמה נתגעגע לראות אותך רוקדת על הבמה. מהרגע שהחלטת שאת רוצה לרקוד, דבר לא עצר אותך. הגיל המאוחר יחסית, הנתונים הקלאסיים החסרים, העומס בלימודים, כל זה לא שינה דבר. הוכחת לכולנו ובעיקר לעצמך, שהכל תלוי ברצון. 

היחס החם שנתת לכל אחת מחברותיך הרקדניות, האווירה החמימה של האולפן למחול, הדבקות במטרה, החריצות והנחישות, סחפו את כולכן וביחד הגשמתן חלום והפכתן ללהקה ייצוגית.שנה בלעדייך. אהבת האדם והחיים שלך, ההליכה כנגד כל הקשיים והאחריות שלך ליוו אותנו כשנפגשנו עם המנהיגים של העם הזה. כשדרשנו חשבון נפש, כשדרשנו לקיחת אחריות. כשהתרוצצנו למרות כל הקושי, בין ערוצי טלוויזיה, פוליטיקאים, משפטנים ואנשי חינוך. נמשיך ללכת בדרכך, נמשיך לבקש טוב.

סבא עזרא שכל כך אהבת יחגוג עוד מעט תשעים ושלוש. אחרי כל מה שעבר בחיים; שואה, אקסודוס, חמש מלחמות ישראל - דבר לא שבר את רוחו. אבל את אובדנך, נכדתו הראשונה, האהובה, הוא אינו יכול לשאת. מי יקשיב לו באהבה? מי יגע בו ברכות שכזו? מי יחזיק כך את ידו ויחייך?

הדמעות שלו מצטרפות לים הדמעות של כל העם הזה. לכאב המשותף, לאובדן הכיוון והאחדות, למשבר האמון במנהיגות.למדנו השנה להכיר את החברים מהמכינה שכל כך רצית ללכת אליה. עשיריה מובחרת, מניין של נשמות. כולם מיוחדים, כל אחד בדרכו. אותם ערכים אפיינו אתכם. נתינה, אהבת הזולת, עשייה חברתית, קבלת השונה. אתם המנהיגים האמיתיים. מי ייתן ותכוונו אותנו מלמעלה, שנלמד גם אנחנו איך לאהוב.

מתגעגעים ואוהבים לנצח.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11
דף עדכון 353 | 17.08.2021 | ט' אלול תשפ״א שלישי, 17 אוגוסט 2021 21:11
דף עדכון 352 | 09.08.2021 | כ' אב ה׳תשפ״א ראשון, 15 אוגוסט 2021 20:22
דף עדכון 351 | 02.08.2021 | כ' אב ה׳תשפ״א ראשון, 15 אוגוסט 2021 20:18

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.