מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

שנה לאסון מכינת בני ציון בנחל צפית - כותבים לזכרם

המשפחות והחברים של הנספה ותשעת הנספות באסון מכינת ציון בנחל צפית כותבים ליקיריהם שאינם עוד.

"הזמן קצר והאהבה מרובה": משפחתה של אלה אור""ז"ל כותבת לזכרה

משפחתה של אלה אור ז"ל, שנספתה באסון מכינת בני ציון בנחל צפית, כותבת לזכרה

שני, 20 מאי 2019 11:52

אלה שלנו, עברה עלינו שנה מלאה בגעגועים אלייך, לחיבוקים שלך, לקריאות "אימוש" ו"אבוש" רגע לפני נשיקה רכה ממך.

אללוש, הסטטוס שלך בווטס-אפ "הזמן קצר והאהבה מרובה" הפך לנחלת הכלל. בוודאי לא תיארת לעצמך שבלכתך תגרמי לכל כך הרבה חיבורים ואהבת חינם בעם ישראל.

בחייך הקצרים, פחות משמונה עשרה שנה וגם לאחר מותך, אנו מלאי גאווה להיות הורייך. ברגע אחד, הפכת לסמל לאהבת הארץ והאדם עבור מאות ואלפי חברים ובני נוער בארץ ישראל שכה אהבת.חסרונך ברגעים הקטנים ביום- יום מעצים את החלל הריק שהשארת אחרייך. הגעגוע אלייך לעיתים בלתי נסבל ובמחשבותינו צפים ועולים הזיכרונות הקטנים והפשוטים ממך וממלאים את ליבנו.

בדיוק חצי שנה לפני מותך ביום י"א בחשוון חזרת מהמסע המשמעותי והחשוב בפולין, בטקס בכותל סיכמת את המסע כנציגת התלמידות באופן מרגש. בין שאר הדברים הערכיים אמרת את המשפטים הבאים: "אנחנו כאן כדי להישאר, הנה אנחנו ממשיכים הלאה ומביאים לעולם את דור ההמשך..."לאחר טקס מרגש זה חשנו גאווה עצומה ובלתי רגילה שזכינו לבת כל כך מיוחדת. אם רק היית נשארת כאן, אנו בטוחים שהיית ממשיכה להוסיף סיבות לגאווה.

כל כך רצינו לראות אותך תחת חופה ולאחר מכן מביאה לעולם את דור ההמשך...תכניות לחוד ומציאות לחוד.הקב"ה החליט שילדה כל כך מיוחדת מקומה שם לידו, סביב כיסא הכבוד ואנחנו כאן נשארים עם געגועים אין סופיים. 

בימים אלה קרן תל"י (תגבור לימודי יהדות), מקום עבודתה של אימא שרית כבר 35 שנה, יזמה דף לימוד שיישלח לבתי הספר ליום השנה לזכר אלה. בדף הסבר המקשר את לימוד הנושא: 'קום והתהלך בארץ' – לאלה .אלו מילותיהם של צוות קרן תל"י: " גאים שיכולנו להיות שותפים קטנים בשמירת הזיכרון של אלה, דרך חינוך לערכים שהיו חלק ממנה. מי ייתן ותמצאו כוחות ונחמה בידיעה שאהבת הארץ והאדם שכה אפיינו את אלה, ממשיכים לחלחל בלב ילדים רבים.

כך כל אחד מילדי ישראל יגדל כשחלק מאלה בנפשו."במהלך השנה הנציחו את זכרך בעשרות פעילויות, טקסים ומיזמים במעלה אדומים, בירושלים ולהפתעתנו גם רחבי הארץ. בגוש עציון בחורשת ''עוז וגאון'', המש"צים של מחוז ירושלים פרצו שביל לזכרך ''שביל המש''צים בדרכה של אלה אור''. בתנועת נוער הצופים הדתיים בירושלים במפקד אש מרשים ומרגש קראו לגדוד החדש על שמך ''גדוד אלה''. בימים אלו מספר מגמות תקשורת, תיאטרון ומחול מעלות הצגות וקטעי מחול שמוקדשים לזכרך ולזכר חבריך מהאסון.

ב-19.3.2018, 38 ימים לפני מותך הטראגי הופעת באשכול הפיס מעלה אדומים במסגרת הבגרות שלך בתיאטרון. ההצגה דיברה על עולם האמת ואת אלה היית המלאך שקיבל את הבנות שם בשער גן העדן... איזו הצגה מדהימה. אנו מקווים ששם בעולם האמת קיבלו אותך עם תשעת חברייך באהבה ובחיבוק בדיוק כפי שאת אלה חיבקת את כולנו כל חייך.אלה, עזבת אותנו ועלית לעולם שכולו טוב, באסון נורא ומיותר יחד עם עוד 9 ילדים מיוחדים ביותר, עם תכונות וכישורים דומים: מלאי נתינה ואהבת הזולת, יוצרים ויצירתיים, חכמים ודעתניים, אוהבי אדם וארץ ישראל.

מקווים שביחד טוב לכולכם שם 'בגן האמת' כי כאן לנו ממש קשה בלעדייך. בשנה זו הכרנו את המשפחות המיוחדות והמגוונות של הנספים באסון והפכנו למשפחה. ביחד, אנחנו, כל המשפחות "הופכים עולמות" על מנת שאסון מיותר כזה לא יקרה שוב לעולם. 

אלה האהובה על מצבתך חרטנו את הפסוק המוכר משיר השירים: "מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה ונהרות לא ישטפוה". שיטפון המים בנחל סחף ולקח אותך מאתנו לנצח, אבל אהבתנו אלייך, אלה בתנו הקטנה תישאר כאן לעולמים.אוהבים לעד, 
אמא שרית, אבא איציק, אחייך, אחיותייך וכל משפחת אור.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 327 | 11/01/2021|כז' טבת התש"פ ראשון, 10 ינואר 2021 12:36
דף עדכון 325 | 29.12.2020| יד' טבת התש"פ שלישי, 29 דצמבר 2020 10:22
דף עדכון 323 | 14.12.2020| כח' כסלו התש"פ שלישי, 08 דצמבר 2020 10:07

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

נרשמת למכינות? הגיע הזמן לדרג את המכינות המועדפות שלך

מערכת הדירוג נפתחה! מהרו לדרג את הרשימות המועדפות עליכם, השיבוץ הסופי ייקבע על פי שקלול ההעדפות האישיות שלכם ושל המכינות.

היכנסו לקישור ולחצו על "דירוג המכינות בסדר העדיפות שלי".

לחצו כאן למערכת הדירוג >>>

להסבר על תהליך הדירוג והשיבוץ לחצו כאן