המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

הרב יואב אנדי, ראש מכינת חנתון

מענה של הרב יואב אנדי למאמרו של הרב יגאל לוינשטיין.

חמישי, 19 ינואר 2017 07:03

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

נכתב כמענה למאמרו של הרב יגאל לוינשטיין.

אמנם אנו בחג החנוכה אבל לצערי, כראש מכינה ,לא אוכל שלא להתייחס לדבריו של ראש מכינה אחר - הרב יגאל לוינשטיין שבמילים שלו הוא מעיד על עצמו ועל קומתו

הפוסל במומו פוסל -

חג החנוכה הוא חג של ניסים – אבל אין לצפות לנס או לניסיון לכבוש את היצר כאשר מדובר ברב יגאל לוינשטיין ראש המכינה הקדם צבאית בעלי , ומהרבנים המובילים בציונות הדתית בכללותה. 
ושוב אנו שומעים את הפנינים היוצאות מפיו כאשר הוא מכנה את קהילת הלהט"בים  כ "סוטים " או מכבד אותם בכינוי רבני אחר "זבל שבזבלים " והרי לכם רבותי וגברותי רב בישראל ועוד כזה שמעמיד תלמידים הרבה

הפעם , במחילה , שאף אחד לא יאמר שהדברים הוצאו מהקשרם , שזו לא היתה הכוונה , הדברים לא הובנו נכון וכיו"ב.... זו לא פעם ראשונה ואני מניח שלא האחרונה שנשמע את המילים הללו . היום ממנו ומחר מתלמידו הרבים , הרי "תורה היא וללמוד אני צריך " , אני משער שאם כך הרב מדבר – כיצד התלמידים ידברו.... והאם אנו רואים כאן "סלנג "חדש ?

 הרב יגאל לוינשטיין מבקש לשלול לגיטימיות בסיסית לא רק מרעיונות או מדרך חיים ,אלא מהאנשים עצמם , כלומר אותם אנשים שלא מכירים בכך שיש להם "מחלה " ... 

ובמקרה הזה , כדרך הראייה הקנאית,  אין הוא רואה את האדם אלא רק את הסמל , את הרעיון, את המטרה המקודשת – הוא במלחמת קודש לחיסול הנגע וכל האמצעים מקדשים את המטרה .

אז אם "על הדרך " צריך לפגוע , לרמוס , להשפיל  , לשלול לגיטימיות מקיום אדם זה או אחר – מי סופר את זה ? הוא לא , ובהתאם הוא מנסה לומר לנו שיש כאן שני צדדים: הצד הדתי והצד הליברלי – כאילו "הדתי " משמעו יגאל לוינשטיין וליבראלי כל מה שלא הרב יגאל לוינשטיין נחשו איזה צד בריא ואיזה חולה ? איזה ישר ואיזה סוטה ?

רצח כבר היה במדינה שלנו בדיוק על הבסיס הזה – אבל כנראה שזה לא קשור למילים ? לדרשות ? לתפיסות מסוימת ?

שלא יובן לא נכון – אני בעד קיום של מחלוקות , לא מבקש לייצר מחשבה אחידה בין כולנו , ואין לי בעיה עם דעות לא רק שהם שונות משלי אלא גם סותרות את שלי . אנני מבקש מהרב יגאל שישנה את דעותיו באשר לדרך שבה הוא ראה את דרך הישר, את "הבית היהודי " , את שילוב הנשים ביחידות לוחמות וכיו"ב ,אבל דבר לגופו של עניין – לא של אדם . האם אתה מסוגל לכך ?

הפוסל במומו פוסל אמרו חכמינו – הרב יגאל אתה במדרון חלקלק ואני חושש שאתה גורר רבים איתך והלוואי ואני טועה . אתה מונע את הדיון , את הלימוד , את תיקון החברה –אתה פשוט זורע שנאה , חוסר כבוד ומייצר כאן מחלוקת שלא שמיים , לא כזו שמקדימים דברי בית שמאי לבית הלל , לא כזו שמכבדים את האדם שלא מסכים איתי , לא כזו ש"אלו ואלו דברי אלוהים חיים" בה אלא מחלוקת של בני האור בבני החושך. 

 פעמים צריך להעצים את האור פעמים צריך גם להילחם בחושך , אולי חג החנוכה הזה יביא אור שיגרום לך לחשוב קצת אחרת הרב יגאל , לא רק על מה אתה חושב וסובר , אלא למה מילותיך מובילות .

אחרי הדברים הקודמים שאמרת יצאה עצומה של 300 רבנים מהציונות הדתית התומכים בך ובמילים שבחרת – ממש קידוש שם שמיים ברבים ... 
 מה יהיה הפעם ?

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק של שבת פרשת "יתרו" שישי, 21 ינואר 2022 10:47
ממתק של שבת פרשת "בא" שישי, 07 ינואר 2022 11:32
ממתק של שבת - פרשת "וישלח" שישי, 19 נובמבר 2021 12:00
ממתק של שבת - פרשת "ויצא" חמישי, 11 נובמבר 2021 13:54
ממתק של שבת - פרשת "תולדות" שישי, 05 נובמבר 2021 11:11
ממתק של שבת - פרשת "נח" חמישי, 07 אוקטובר 2021 21:47
ממתק של שבת - פרשת "האזינו" שישי, 17 ספטמבר 2021 11:31
ממתק של שבת - פרשת "וילך" חמישי, 09 ספטמבר 2021 22:23
ממתק לשבת - פרשת "כי תבא" חמישי, 26 אוגוסט 2021 20:40
"ממתק לשבת - פרשת "כי תצא שלישי, 17 אוגוסט 2021 16:32
ממתק לשבת - פרשת "שופטים" חמישי, 12 אוגוסט 2021 14:09

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.