הדפסת עמוד זה

משפיע השנה בקטגורית "כוחות הבטחון": סא"ל בני מאיר

בוגר המכינה ע"ש רבין. מפקד גדוד "שחר" – חילוץ והצלה. התחיל את שירותו ביחידה 669 אליה חזר כמפקד צוות לאחר קורס קצינים. בהמשך מונה למפקד פלוגה בגדוד שקד של חטיבת גבעתי, הקים את סיירת רימון והיה מפקדה הראשון, ואף זכה בצל"ש מח"ט על תפקודו במבצע "חורף חם". כסמג"ד בגבעתי, הפגין אומץ לב אזרחי כאשר יצא למאבק ערכי אל מול מפקד הגדוד שפעל באופן לא ראוי, על אף המחיר הכרוך בכך.

רביעי, 05 ספטמבר 2018 19:50

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בני מאיר בן ה-37, היה חניך במחזור ב' של המכינה: "כנער בעכו, השתתפתי בפרוייקט פל"א - פעילות לימודית אחרת, הייתי רכז של קבוצת נוער, וזה פתח לי את הרצון לחפש מקום בו אוכל להתפתח וגם לתרום לקהילה. במכינת רבין מצאתי את זה".
לקראת גיוסו לצה"ל, קיבל בני החלטה: "החבר'ה מהמכינה התגייסו יחד לגדוד שקד בחטיבת גבעתי ואני בחרתי מסגרת שונה. הבטחתי לדני (ראש המכינה) שאני הולך ליחידה מיוחדת אבל שאחזור להיות מ"פ בגדוד. החלטתי שאני מתגייס ליחידה מיוחדת, 669, בה סיימתי כמצטיין מסלול ויצאתי לקורס קצינים. הייתי מפקד צוות ואח"כ מפל"ג. לאחר מכן, ביקשתי להיות מ"פ בגדוד שקד, לחזור ולסגור מעגל לאותה הבטחה מהמכינה. כמפדק פלוגה היה לי מ"מ מרבין, מ"כ מרבין, סמל מרבין וחיילים מרבין".
במבצע "חורף חם" קיבל בני צלש כמ"פ הפלחה"ן.

"יצאתי ללימודי משפטים והתבקשתי לחזור לצבא ולהקים את יחידת רימון, והייתי מפקדה הראשון".
בתום תפקידו כמפקד היחידה, נקרא לכהן כסמג"ד בגדוד צבר של גבעתי, כמה שהתברר כהתמודדות המורכבת ביותר שהייתה לו בשורות צה"ל. "במהלך תקופה של חודש וחצי בתפקיד, ראיתי שחיתות ערכית ופלילית. לא יכלתי להישאר לויאלי למצב הזה, בו שרשרת הפיקוד מתפקדת באופן לא ראוי".

"במהלך השנים נתקלתי במחבלים, נפצעתי, אך השלב הקשה ביותר היה לעמוד מול המצב הזה, לראות את העוולה ולדרוש שתיפסק".
על אומץ הלב האזרחי אומר מאיר: "זה אומץ הרבה יותר מורכב מאומץ לב קרבי".

לטחנות הצדק לקח זמן ולבסוף המג"ד ומפקדים נוספים מהגדוד - כבר לא בצבא.
"בתוך הסערה, האלוף אמיר ברעם והאלוף יואל סטריק האמינו בי ונתנו לי לפקד על גדוד שחר של פיקוד העורף. גדוד מעורב זה אחד הדברים הכי יפים שיש בצהל, שילוב בין לוחמים ולוחמות עם איכויות גבוהות מאוד. היכולת שלהם להבין שהם הקצה של מי שנמצא במצוקה, זה דבר יפה מאוד. הם פועלים באופן שוטף להגנת אזרחים באיו"ש בדיוק כמו חיילי גבעתי, ובנוסף הם מוכשרים ומיומנים לחלץ אנשים בעת חירום. כמפקד גדוד מעורב, אני לא מוצא הבדל בין השילוב בין בנים ובנות בתיכון, לבין מה שקורה בצבא. הם יודעים להסתדר בתוך המסגרת ובתוך המשימה".

בני נשוי לג'ני שהכיר בתגלית, כשהיה מפקד צוות, ולהם שני בנים ובת. "היא נתנה לי הרבה אומץ לעמוד על האמת שלי".

ארכיונים קשורים