המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

משפיע השנה בקטגורית מגזר שלישי ויזמות חברתית: גנטו מנגיסטו

בוגר מכינת גל, הקים את פרויקט "לחלום לבד – להגשים ביחד" המעצים בני נוער.
היה ממובילי המחאה נגד האלימות המשטרתית בשנת 2015. קיבל מהתאחדות הסטודנטים וכנסת ישראל את אות הסטודנט יוצא הדופן, ובשנת 2017 קיבל את אות המצטיין החברתי של המרכז הבינתחומי. בוגר תואר ראשון ושני מהמרכז הבינתחומי הרצליה.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

גנטו הוא בוגר מחזור א' במכינת גל בעכו, ותכונת החלוציות מתבטאת שוב ושוב לאורך חייו הבוגרים. "כשהייתי בכיתה י"ב לא ידעתי מה זה מכינה, אבל כן תכננתי לתרום שנה. התאים לי להיות מחזור א', להיות חלק מקהילה שנבנית".
"אחרי המכינה המשכתי לשירות בסיירת צנחנים כלוחם וכמפקד, וכשהשתחררתי מהצבא הקמתי פרוייקט של בוגרים חוזרים לעיר עם עיריית עכו. בתקופה זו למדתי להשלמת בגרויות במכללת גליל מערבי, מתוך החיבור שנוצר לי בזמן המכינה לאזור".

עם השלמת הבגרויות, נרשם גנטו לתואר ראשון במרכז הבינתחומי בהרצליה. "בשנה הראשונה התנדבתי באגודה ובשנה השנייה כבר שימשתי בה כראש מדור רווחה. השתתפתי בתכנית רבין למנהיגות, ובמהלכה פיתחתי את מיזם 'לחלום לבד – להגשים ביחד' - בו אני מגולל את סיפור חיי ב-14 מפגשים.המיזם נוצר מכך שיוצא לנו לראות הרבה אנשים שהצליחו בחיים, אבל אנחנו לא רואים את הקשיים שהיו להם בדרך. כדי לחזק את החוסן של הנוער אל מול הקשיים שבדרך להצלחה, בנינו סדנה שמפתחת את היוזמה והאקטיביזם, את המעורבות בקהילה".
בזכות הפעילות החברתית הענפה, זכה גנטו ב"אות הסטודנט יוצא הדופן" בכנסת.

גנטו מבקש להעביר מסר לפיו כשחולמים ביחד עם עוד אנשים, בשותפות, אפשר להגשים חלומות. הוא מגיע לבתי ספר, למכינות, לפנימיות ומעביר את הסדנה.
כיום, בגיל 29, גנטו לומד לתואר שני בשיווק פוליטי, במרכז הבינתחומי.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.