מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

מכתב לפסח / אירית ברוק

חמישי, 21 אפריל 2016 07:44

מכתב לפסח / אירית ברוק

יציאתו של גיליון עדכון מס 100 של מועצת המכינות פוגשת אותי בתום שבועיים מרגשים שבהם הועמקה עד מאוד היכרותי עם עולמכם, עולם המכינות הקדם צבאיות, שאותו אני מלווה מאז פרישתו של יוחנן בן יעקב לגמלאות והמעבר של המכינות לליווי מינהל חברה ונוער. במהלך השבועיים האחרונים  נפגשנו הן במסגרת יום עיון שעסק בתהליך החינוכי במכינות קד"צ  והן פגישות אישיות עם רבים מראשי המכינות לצורך בחינת התכנית החינוכית במסגרת ההכנה לוועדות חידוש ההכרה אליה ניגשות השנה כ- 30 מכינות.

האפשרות להעמיק בתוכניות החינוכיות, היוותה הזדמנות להתבונן מקרוב במגוון של תפיסות עולם של דרכי התמודדות חינוכית וערכית עם צעירים וצעירות שפוסעים את צעדיהם הראשונים בעולם הגדול שנפרס לפניהם בתום תקופת הילדות והנערות ויוצאים לחיות מחוץ לבית ההורים בד"כ לראשונה. הצד הדומה בכל התוכניות החינוכיות הוא תשומת הלב והאהבה הגדולה שמושקעת על ידיכם, איש איש בדרכו ואישה אישה בדרכה, על מנת לנסות ולייצר שנה משמעותית שתעצים את הצעירים ותמקם אותם בסוף השנה במקום אחר מהמקום בו התחילו את שנת המכינה וזאת על מנת לגדל את דור המנהיגות הבא הן במסגרת השירות הצבאי והן במסגרת האזרחית שאחריו. ההתמודדות החינוכית  עם צעירים המגיעים מאזורים שונים בארץ ומחתכי אוכלוסייה מגוונים לאורך 24 שעות ביממה, והעושר החינוכי אליו נחשפנו מרגש ונותן הרבה כוח ורצון לתרום את חלקנו כמשרד ממשלתי מלווה למפעל חינוכי חשוב זה.

בשנה האחרונה החלו להירקם קשרים בין חלק ממחוזות מינהל חברה ונוער לחלק מהמכינות , קשרים שמעשירים הן את המכינות והן את המרחב החינוכי הקהילתי אותו מלווים מפקחי המינהל במחוזות. אני תקווה כי קשרים אלו ילכו ויתהדקו בהמשך וינכיחו את תפיסת העולם המכינאית במרחב חינוכי הולך ומתרחב.

אבקש לנצל הזדמנות זו לברך את הרב אלי סדן לרגל ההכרזה על קבלת פרס ישראל וההכרה הרשמית הגבוהה ביותר בדבר חשיבות מפעל המכינות הקדם צבאיות וכן, להודות למועצת המכינות לדני זמיר, מנכ"ל המועצה ולצוותים החינוכיים, על שיתוף הפעולה  הקבוע המתקיים ביננו, התורם ליכולתנו ללוות אתכם בצורה אפקטיבית.

לכם, המחנכים לחירות המחשבה ולנחישות העשייה, לחניכים במכינות ולבני המשפחות, אני מאחלת בשם האגף החברתי קהילתי וצוות המחלקה לתנועות נוער , קהילה והגשמה , אורן, גלית, איתן טימן  ובשמי,  חג חירות שמח ולוואי שנזכה לחיות כבני חורין בארצנו היפה ולהמשיך ולראות ברכה בעמלנו החינוכי

חג שמח

אירית

אירית ברוק 300x200

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת ויצא רביעי, 25 נובמבר 2020 12:08
ממתק לשבת - פרשת תולדות חמישי, 19 נובמבר 2020 23:30
ממתק לשבת - פרשת חיי שרה שישי, 13 נובמבר 2020 08:04
ממתק לשבת - פרשת וירא חמישי, 05 נובמבר 2020 22:34
ממתק לשבת - פרשת לך לך שישי, 30 אוקטובר 2020 08:09
ממתק לשבת - פרשת נח שישי, 23 אוקטובר 2020 08:30

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 318 | 1.11.2020 | יד' חשוון התש"פ ראשון, 01 נובמבר 2020 20:46

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.