המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

"הרישומים הפליליים שלי נקיים - והכל בזכות אנשים טובים שהכרתי"

עמית, בוגר מכינת "אחד משלנו", במילות סיכום עם תום עשרה חודשים במכינה. על רקע רישומים פליליים עמם הגיע למכינה הוא כותב: "אני מתגייס בעזרת ה׳ בנובמבר לאחר מלחמות עולם עם הצבא שלא רצה לגייס אותי"

שישי, 10 יולי 2020 00:21

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

"מה זה מכינה בשבילי ?

מכינה בשבילי זה המקום שבו אתה מגיע בן אדם חדש. לאנשים חדשים, לעולם חדש , למקום מחיה חדש .אז אני רוצה לספר לכם קצת בקצרה על התהליך שעברתי במכינה שלי ״אחד משלנו״ (סיירת!!!) .

כשהגעתי למכינה הייתי ילד עם המון בעיות. בעיות התמכרות לסמים, תיקים על שימוש עצמי וסחר בסמים. הגיע יום אחד שאבא שלי פשוט כבר נשבר לו ממני אחרי כל החרא שעשיתי לו והוא אמר לי: 'או שאתה מוצא לעצמך מסגרת או שאתה עף מהבית. אני לא יכול להמשיך לגדל ילד שעושה רק בעיות, כל שני וחמישי חקירה במשטרה, חוזר בלילות בסטלות שה׳ ירחם', יצאתי מכל השיט הזה בזכות אנשים שאני ממש מעריך היום.

הם פשוט הצילו לי את החיים. אם זה דור הרכז של השלוחה או שי פחימה המדריך שלי, בן אדם זהב שאין כמוהו, שתמיד ידע להקשיב לי ולתת יד בכל מה שהיה יכול גם כשלא היה צריך - הם לא היו חייבים לי כלום ושום דבר! אין אנשים כאלה כבר שפשוט באמת אכפת להם מאחרים ובאים לשליחות מטורפת עם ילדים ״בעייתיים״ כמונו שיש במכינה. היום ברוך ה׳ אני מודה לקדוש ברוך הוא שהגעתי למכינה הזאת, הכרתי אנשים חדשים, עולם אחר, לא עולם של סמים וחברים לא אמיתיים שמנצלים אותך רק בשביל שאכטה פה שאכטה שם. היום אני נקי כבר 10 חודשים מאז שנכנסתי למכינה, ואני מתגייס בעזרת ה׳ בנובמבר לאחר מלחמות עולם עם הצבא שלא רצה לגייס אותי .

התיקים שלי נסגרו. הרישומים הפליליים שלי נקיים - והכל בזכות אנשים טובים שהכרתי. הכרתי חברים חדשים לחיים, לכל החיים !!זה ממש בקצרה ממה שאני רציתי לספר, אבל אני מאמין שמי שרוצה לשמוע אני יספר לו, אני תמיד פה בשביל כולם כל אחד ואחד מהחברים שלי !

אז אני רוצה להודות לחברים היקרים שלי, למשפחה שלי ולצוות המדהים שליווה אותי במשך כל התהליך הזה ובמשך כל השנה המדהימה הזאת. אני אוהב אותכם משפחה יקרה שלי".

עמיתעמית, חניך מכינת אחד משלנו
קרדיט: מכינת אחד משלנו

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.