המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

"המשימה הבאה – יהדות התפוצות": הכירו את היוזמה של מכינת חיבת ציון

מסלול חדש במכינת ארזי הלבנון נפתח ובמסגרתו חניכים בוגרי שנה א' יצאו לשליחות בתפוצות. הרב זאב שרון: "רוצים לייצר פלטפורמה שתמנע את השואה השקטה שמתרחשת". הרקע ליוזמה המיוחדת שעוד לא הייתה כמותה בעולם המכינות הקדם צבאיות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בראיון שפורסם לאחרונה בערוץ 7 חושף הרב זאב שרון את היוזמה החדשה של מכינת ארזי הלבנון – מסלול חיבת ציון. במסלול המיוחד, חניכי שנה ב' במכינה יהיו שליחים בקהילות יהודיות ברחבי העולם. "אין תכנית ששולחת חבר'ה ברמה כזו כבית מדרש 10-13 תלמידים עם ראש מכינה לקהילה יהודית בחו"ל. כל הקבוצה תהיה ביחד, גם תלמד וגם תתנדב בקהילה ועם ילדי הישראלים, בבתי ספר יסודיים ובתיכונים כדי לחזק את הקשר למדינת ישראל, לעם ישראל, לצה"ל", סיפר הרב שרון בראיון.

"המשימה הבאה – יהדות התפוצות"

כמו בהרבה סיפורים על הקשר של המכינות עם בוגריהן, גם כאן בוגר מכינה הוא זה שמוביל את היוזמה. בראיון לערוץ 20 סיפר הרב זאב שרון שפנה לשמואל יונגר, בוגר המכינה שסיים תואר שני בעמיות יהודית, ואמר לו: "המשימה הבאה – יהדות התפוצות". בימים אלה מקדם יונגר את הנושא עם נציגי קהילות יהודיות מכל רחבי העולם. לדברי הרב שרון, השליחות לא תהיה רק בצפון אמריקה, ובימים אלה מתקיימות שיחות עם קהילות מסביב לעולם: "אפילו הייתה קהילה בהלסינקי ששמעה על הפרויקט ונוצר קשר עם הקהילה. יש רצון גדול להתחבר לעם ישראל, למדינת ישראל".

זאב שרון וחניכים

בשל הקורונה, טרם הוחלט לאיזה קהילות בדיוק יגיעו השליחים, אבל במכינה רגועים: "בכל מקום שיצטרכו, הסוכנות היהודית נותנת את כל המעטפת של השליחות, ונקווה שיהיו גם מכינות כלליות שישתלבו בפרויקט".

מועצת המכינות מאחלת למכינת חיבת ציון הצלחה רבה!

לעמוד הפייסבוק של מכינת חיבת ציון >>

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.