המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

מהפכה של שמחה: בוגרי המכינות מתנדבים לעשות שמח

מיזם "מברוק" מסייע לזוגות שידם אינה משגת לקיים חתונה מא' ועד ת', ועל הדרך מפיץ את בשורת ההתנדבות בקהילה בקרב מאות צעירים

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

 אלבום החתונה נח על המדף, ובו תמונות מאושרות, עיניים מחייכות, ידיים אוחזות זו בזו. 

המסתכל מן הצד לא יוכל לזהות שהחתונה המתועדת היא חתונה מבית היוצר של "מברוק" - פרויקט חברתי המסייע לזוגות שידם אינה משגת לקיים חתונה על כל מרכיביה.

נחזיר את אלבום החתונה למדף ונחזור ארבע שנים אחורה - "מברוק" צמח כיוזמה של סטודנטים בתכנית רבין למנהיגות במרכז הבינתחומי. המטרה הייתה עידוד ההתנדבות בחברה הישראלית, והסטודנטים חשבו כיצד לייצר פלטפורמה שתגרום לאנשים לצאת בשמחה מהבית ולתת מעצמם מכל הלב.
התשובה הייתה - חתונות! וכך יצא, שבמברוק רוקדים על שתי חתונות - גם מעודדים את ערכי ההתנדבות והסולידריות בחברה, וגם מסייעים לזוגות שידם אינה משגת להתחתן בכבוד.

הדס פטאל, בוגרת מכינת מיצר, עומדת בראש הסניף הדרומי של המיזם: "שמעתי על הפרוייקט וממש נדלקתי, הרגשתי שחייבים להביא אותו גם לב"ש. הקמתי את הסניף וצירפתי להובלתו את שיר ורותם, אף הן בוגרות של המכינה, כולנו בהתנדבות כמובן". במהלך השנה הופקו 4 חתונות בב"ש.

מברוק צוות

"אנחנו מוציאים את הטוב מאנשים ועושים את זה עבור אנשים שעושים טוב סביבם. פעילותנו מיועדות לזוגות, ללא הבדלי דת גזע ומין, שתרמו ותורמים למדינה, לחברה ולקהילה ומתקשים במימון חתונתם".

"את הזוגות אנחנו מוצאים באמצעות קשרים שפיתחנו עם עמותות באזור ועם הרווחה. התהליך מתחיל במציאת אולם, קייטרינג, צלם, מאפרת וכו', שאת כולם מגייסים בהתנדבות ליום האירוע. כשהאירוע סגור מגייסים את אנשי הצוות שיתפעלו אותו".

"כשאנשים באים בהתנדבות הם באים מכל הלב והחתונות מאוד שמחות ומרגשות" מספרת בהתלהבות הדס, "העניין הוא להדביק אנשים בחיידק ההתנדבות ולעשות טוב לחברה. ניכר שצעירים פחות מתנדבים בחברה, מטעמים של זמן וגב כלכלי, ובזכות העובדה שזו פלטפורמה להתנדבות חד פעמית שאפשר לעשות בכיף בלי להתחייב לטווח ארוך, הם ששים ליטול חלק".

ואכן, מעל 1000 מתנדבים חד-פעמיים, כ-20 חברי צוות מברוק אשר התנדבו במהלך שנה שלמה ולמעלה מ-70 ספקים.

"אנחנו מופתעים לראות שגם הספקים מאוד מעוניינים לתת. בקיץ, כשיש הרבה חתונות, אנחנו מנסים פשוט לקבוע את החתונות לפי הפנאי של הספקים, כי הם מאוד עסוקים. גילינו כשאנחנו יכולים פשוט להפיץ את הבשורה בפייסבוק, ואנשים מתנדבים בהמוניהם".

מברוק 1

ולפני צקצוקי הציניקנים, הדס מדגישה: "אנחנו דוגלים בלעשות חתונה צנועה ומאושרת. להגשים לזוגות חלום קטן, להתחתן בכבוד, בלי זיקוקים ובלי הגזמות, אבל עם טקס חגיגי, עם ראש מורם ועם סיפתח מוצלח לחיים המשותפים. זו זכות לעזור לזוג שבאמת אין לו, ותורם לחברה, לקיים טקס חתונה מכובד". אגב, אם הזוג לא מעוניין שהאורחים ידעו שזו חתונה של 'מברוק' אז לא יודעים, זו חתונה לכל דבר.
בנוסף, כחלק מרצון לבנות מערך מתנדבים אשר ילך ויגדל - הזוגות ובני משפחותיהם, אשר חגגו בסיוע הארגון, הופכים לחלק מהמשפחה ומסייעים במתן שירותים לטובת חתונות נוספות בעתיד.

סניף ב"ש של המיזם זכה השנה בתמיכה של מועצת המכינות, בזכות הובלתו על ידי בוגרות מכינה והערכים החברתיים הגלומים בו. "המכינה נתנה לנו את החיזוק להיות אזרחיות שלוקחות אחריות, וגם כמובן את תחושת השותפות לדרך. הביחד שלנו נתן לנו גב של בטחון. בחתונה הראשונה שלנו ניכרה תחושת ההתגייסות, יותר מחצי מהמלצרים היו מהמחזור שלנו".

 IMG 20180826 WA0005

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.